inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

            zprávy                sport >>   ekonomika >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

20:47
Vnitro a čtyři další křesla. Poslanci ČSSD se radili, zda vzít vládu
Poslanci se sešli v „Klubu 5“ v Poslanecké sněmovně, v jednom z restauračních zařízení parlamentu, aby se poradili, zda přijmout nabídku Andreje Babiše k jednání o vládě. „V době ekonomického růstu by měla existovat vláda,“ řekl iDNES.cz poslanec a pražský radní Petr Dolínek. Odvětil tak na dotaz, zda nabídku Babiše sociální demokraté přijmou.

20:40
V Chile zemřel zřejmě nejstarší muž světa, bylo mu 121 let
V Chile tento týden zemřel údajně nejstarší člověk světa, 121letý Celino Villanueva. Muži, který žil přes 20 let v adoptivní rodině, se stal osudným pád z postele, při němž si poranil plíci.

20:35
Němci přijmou v rámci přesidlovacího programu více než 10 tisíc uprchlíků
Německo přijme v rámci přesidlovacího programu Evropské unie dalších 10 200 uprchlíků. Ještě letos by do Německa mělo přijít 4 600 uprchlíků, dalších 5 600 by je mělo následovat v příštím roce.

20:27
Berlínské policii se přihlásil útočník na muže s jarmulkami
Berlínské kriminální policii se dnes přihlásil jeden z útočníků, kteří v úterý v německé metropoli napadli dvojici mužů s jarmulkami na hlavě. Devatenáctiletý mladík, který pochází ze Sýrie a v Německu žije od roku 2015, přišel na zemský kriminální úřad v doprovodu advokátky. Nyní je ve vyšetřovací vazbě.

19:59
Rusové si ze Sýrie odvezli západní rakety, které nevybuchly
Dvě křídlaté rakety západní výroby, které neexplodovaly při nedávném útoku Spojených států, Británie a Francie na údajné chemické laboratoře syrské armády, převezli k analýze do Ruska. Kromě křídlatých raket byla do Moskvy přepravena i západní vysoce přesná munice.

19:49
Z baziliky sv. Petra ve Vatikánu vyzdvihli ostatky kardinála Berana
Z baziliky sv. Petra ve Vatikánu vyzdvihli ve čtvrtek odpoledne ostatky kardinála Josefa Berana. V pátek je česká delegace, složená ze zástupců církve i státu, převeze do Prahy a v pondělí budou uloženy v katedrále sv. Víta v Praze.

19:26
Opilý koledník v centru Jihlavy brutálně napadl mladého muže
Mladého muže v centru Jihlavy bezdůvodně napadl podnapilý mladistvý útočník. Opakovaně ho povalil na zem, bil ho a kopal i do hlavy. Celý incident zachytil městský kamerový systém. Policisté útočníka dopadli.

18:54
V motolské nemocnici se otevřelo centrum robotické chirurgie
V pražské Fakultní nemocnici v Motole slavnostně zahájili provoz Centra robotické chirurgie. V Česku začaly první robotické operace v roce 2005. Center, kde se s pomocí robotů operuje, je devět, v Praze dvě. Využívají se pro operace srdce a cév, gynekologické a urologické zákroky.

18:53
Unikátní výzkum. Psi odhalují rakovinu, nemoc zjistí dříve než přístroje
Patnáct psů si pravidelným tréninkem v Kopřivnici osvojuje schopnost spolehlivě odhalit rané fáze rakoviny plic a vaječníků. Ačkoliv jde po dvou letech stále o výzkum, v tuzemsku zřejmě ojedinělým, výsledky jsou zatím slibné.

18:43
Obálka s dvaceti tisíci lupiči nestačila, seniorovi rval z ruky i prsten
Po agresivním lupiči pátrají už několik dní přerovští kriminalisté. Muž se pod záminkou platby za doručení balíčku vloudil do bytu seniora, uvnitř ale zaútočil, aby získal peníze a seniorův prsten.

18:05
Ve čtvrtek padaly teplotní rekordy, v Brně naměřili přes 26 stupňů
Nejvyšší teploty v Česku ve čtvrtek vystoupaly až nad 26 stupňů Celsia. Nejvýš se rtuť v teploměru dostala v Brně-Žabovřeskách, kde meteorologové naměřili 26,5 stupně. Maxima pro 19. dubnový den padla na více než čtvrtině stanic, které měří teplotu alespoň 30 let.

18:05
Tropy se blíží, brutální napadení a medvědí radost
Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že se do Česka blíží tropické počasí a kolik stupňů bude o víkendu. Uvidíte záběry z nelegální ubytovny v Brně, kterou musejí opustit její obyvatelé. Ukážeme vám mladíka zaseklého v kanálu a brutální napadení chlapce v Jihlavě. A potěšíte se pohledem na malého medvídka, který se poprvé podíval do výběhu v ZOO v Hluboké nad Vltavou.

18:05
Po zásahu v dopravním podniku a firmě BusLine policie obvinila devět lidí
Po zátahu Národní centrály proti organizovanému zločinu v Dopravním podniku Liberce a Jablonce a firmě BusLine obvinili policisté devět lidí. Tři z nich byli zadrženi. Není jasné, zda tento krok souvisí s nedávným zásahem v budově úřadu Libereckého kraje.

17:47
Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách
Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná služba, podle které přesná příčina úmrtí turisty není známá.

17:39
Maskovaní lupiči přepadli Švandovo divadlo, vrátného svázali v hledišti
Pražští policisté pátrají po lupičích, kteří v loňském roce ukradli ze Švandova divadla trezory s penězi a elektronikou. Přitom spoutali vrátného ke sloupu. V souvislosti s krádeží hledá policie svědky z auta, které kamery zachytily v okolí divadla.

17:29
Dědic Castrů. V čele Kuby stanul inženýr, který trpělivě čekal na moc
Generace revolucionářů, která téměř šest desítek let vládla Kubě, se pomalu loučí. Parlament ve čtvrtek zvolil prezidentem Miguela Díaze-Canela, který se narodil rok poté, co Fidel Castro převzal moc a nasměroval karibský ostrov k socialismu. Od opatrného aparátčíka se žádné dramatické změny neočekávají.

17:26
Policista údajně navedl podřízeného ke zfalšování spisu, stíhá ho GIBS
Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá šéfa přestupkové agendy policejního ředitelství Plzeň-venkov za zneužití úřední osoby. Údajně svému podřízenému doporučil, aby předělal záznam o silniční kontrole.

17:26
Biskupové kritizují hru se znásilňujícím Ježíšem, píšou o rouhání
Čeští biskupové se ohradili proti provokativní divadelní hře Naše násilí a vaše násilí, kterou se v květnu chystá uvést Národní divadlo Brno. Podle duchovních je scéna, v níž Ježíš znásilňuje muslimskou ženu, rouháním.

17:19
Muž dostal za oloupení taxikářky podmínku a slíbil, že nebude pít
Za loupežné přepadení taxikářky vyměřil Krajský soud v Hradci Králové Josefu Fraňkovi podmínku na tři roky, k tomu se má vyvarovat pití alkoholu. Vedle těchto trestů musí poškozené ženě uhradit přes 300 tisíc korun za nemajetkovou újmu a ztížené postavení ve společnosti.

17:03
Soud oslovil v kauze týrání štěněte znalce, má objasnit rozsah zranění
V případu týrání psa Marleyho z Prachatic si okresní soud vyžádal spolupráci soudního znalce. Ten má soudci pomoci objasnit rozsah zranění zvířete. Termín pro napsání posudku je konec května.

16:58
Nový ředitel GIBS vzejde z výběrového řízení, řekl Babiš při interpelacích
Při čtvrtečních sněmovních interpelacích se kromě zahájení provozu elektronických vězeňských náramků či údajného napadení českých voleb ze strany zahraničních společností řešil také výběr nového ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše jeho jméno vzejde z výběrového řízení, kandidáta zatím nemá.

16:27
Stát odškodní děti s trvalými následky po očkování, navrhuje ministr
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch plánuje odškodňovat děti, kterým povinné očkování způsobí závažné poškození zdraví. Pokud stát ukládá povinnost očkování, měl by podle Vojtěcha přijmout odpovědnost za případné poškození zdraví dětí. Finanční kompenzace fungují v západoevropských zemích nebo USA.

16:15
Kvůli pseudomoru na Zlínsku není důvod k panice, říká šéf veterinářů
Kvůli pseudomoru, který minulý týden napadl slepice malochovatele v Šanově na Zlínsku, by mohly některé země mimo EU zakázat dovoz drůbežího masa z České republiky. Pokud se ale neobjeví další ohniska nákazy, nemělo by jít o velký problém, míní ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád.

15:59
Rodina ubodané knihovnice z Horní Břízy stáhla žalobu na vraha i léčebnu
Rodina ubodané knihovnice z Horní Břízy na Plzeňsku stáhla civilní žalobu na Vlastislava A., který ženu před třemi lety v práci ubodal. Odškodnění nepožaduje ani po dobřanské léčebně, ze které byl vrah necelého čtvrt roku před činem propuštěn.

15:58
Vedení Prahy po dvou letech opět řeší, zda vrátit tramvaje na Václavák
Po dvou letech se magistrát vrátil k projednávání posílení tramvají v okolí Václavského náměstí. Institut plánování a rozvoje vypracoval tři varianty vedení tramvajové trati, která by spojovala Vinohradskou ulici s Hlavním nádražím. K variantám se může vyjádřit veřejnost.

15:55
Hamáček: Zvolení šéfa komise pro kontrolu GIBS komplikuje jednání o vládě
Šéf ČSSD Jan Hamáček představil prezidentovi Miloši Zemanovi nabídku, kterou dostal pro rozdělení křesel v případné koaliční vládě od Andreje Babiše. Zároveň označil za problém, že ANO prosadilo do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů svého poslance Jiřího Maška. Podle Zemana jsou na stole dvě rovnocenné varianty vlády.

15:49
Lessy končí jako policejní přidělenec na Slovensku, nahradit ho může Tuhý
Bývalý policejní prezident Petr Lessy končí ve funkci styčného důstojníka Policie ČR v Bratislavě, kam nastoupil v březnu 2014. Nyní mu vypršel mandát. Na jeho místo by mohl zamířit současný policejní prezident Tomáš Tuhý, o jehož odchodu z čela policie se spekuluje.

15:45
OBRAZEM: Izrael slaví 70 let nezávislosti, stát znovu děkoval Trumpovi
Západ si ho připomene až 14. května, Židé se ovšem řídí hebrejským kalendářem. A podle něj před sedmdesáti lety vznikl Stát Izrael. V předvečer Dne nezávislosti tak Izraelci vyrazili do ulic a výročí slavili v národních bílo-modrých barvách. Premiér Benjamin Netanjahu také poděkoval Spojeným státům, že uznaly Jeruzalém jako hlavní město Izraele.

15:35
MPSV podalo další stížnost kvůli IT zakázkám, Marksová zvažuje právní kroky
Vedení ministerstva práce a sociálních věcí podalo další trestní oznámení kvůli zakázkám na informační systémy, které zadalo předchozí vedení resortu. Podle bývalé ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) se nynější vedení ministerstva snaží ji a její tým dehonestovat a úmyslným jednáním poškozuje jejich dobré jméno. Zvažuje proto právní kroky.

15:29
Práce na sesuté trati ztížilo počasí, vlaky tam pojedou nejdřív v květnu
Obnovení provozu alespoň na jedné koleji na trati z Chebu do Klášterce nad Ohří, kde se o víkendu sesunul svah, se protáhne. Původní plán, že by tudy vlaky mohly jezdit do konce týdne, zkomplikovalo počasí.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora