inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

            zprávy                sport >>   ekonomika >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

10:01
Hromadné nehody aut u Brna ucpaly oba směry D1, zranili se dva lidé
Dvě hromadné nehody poblíž Brna dnes dopoledne omezily dopravu v obou směrech D1. Nejprve se na západním okraji města srazilo pět aut, která ucpala dopravu na Ostravu. Následně u obce Lesní Hluboké havarovaly tři vozy ve směru na Prahu.

10:00
Předsedou rady ČTK radní opět zvolili Miroslava Augustina
Staronovým předsedou rady ČTK se v pondělí stal Miroslav Augustin, který funkci zastával poslední rok. Na postu místopředsedkyně zároveň radní potvrdili Jaroslavu Wenigerovou, dosavadního místopředsedu Jakuba Heikenwäldera nahradil publicista Petr Žantovský, vyplývá z výsledků jednání rady.

9:57
Policie odložila případ ženy uštknuté mambou, hada koupila na internetu
Pražští policisté odložili případ třicetileté ženy, kterou loni na začátku října uštkla v Hlubočepích jedovatá mamba. Mladá žena po několika dnech v nemocnici zemřela.

9:56
Petříček by skončil ve vládě, když neuspěje na sjezdu ČSSD
Pokud ministr zahraničí Tomáš Petříček neuspěje při volbě vedení ČSSD na sjezdu, vnímal by to tak, že nemá důvěru stranických kolegů a nejspíš by skončil i ve vládě. Petříček to řekl při setkání s novináři v Lidovém domě. Sociální demokracie podle něj musí oslovit znovu i voliče ve velkých městech.

9:37
Lounští kriminalisté vyšetřují smrt dítěte, podezřelý je ve vazbě
Kriminalisté vyšetřují úmrtí dítěte v Lounech. Zadrželi dvacetiletého muže a obvinili ho z násilných trestných činů. Zatím není prokázána příčinná souvislost mezi jeho jednáním a smrtí dítěte.

8:57
Čunek obhajoval novou nemocnici ve Zlíně, čeká ho Hradiště a Kroměříž
Hejtman Jiří Čunek v pondělí v podvečer vysvětloval veřejnosti ve Zlíně, proč by byla stavba nové nemocnice pro pacienty i personál levnější a lepší, než rekonstrukce té staré. Ve Vsetíně už byl, dnes v debatě pokračuje v Uherském Hradišti a ve středu v Kroměříži.

8:53
V Chorvatsku našli v mrazáku mrtvolu dívky, pohřešovali ji osmnáct let
Scéna jako z hororu v těchto dnech poutá pozornost chorvatské veřejnosti a médií. V rodinném domě na severu země našli policisté mrtvolu dívky zabalenou v igelitu a uloženou do mrazáku. Podle chorvatského tisku jde zřejmě o 18 let pohřešovanou studentku, která v domě žila s rodiči.

8:38
VIDEO: Rysí rodina spala u fotopasti, ochranář ji natočil na mobil
Netradiční úlovek se podařil fotografovi divoké zvěře Vladimíru Čechovi. Na severozápadě Šumavy půl hodiny natáčel na mobil dvě mláďata rysa ostrovida s jejich matkou, jak odpočívají ve sněhu. Poštěstilo se mu to, když byl v přírodě kontrolovat fotopasti, které mají tuto kočkovitou šelmu zachycovat.

8:04
Zemřel námořník z ikonické fotografie, která definitivně ukončila válku
V USA v neděli zemřel ve věku 95 let George Mendosa, námořník ze slavné fotografie pořízené během oslav konce druhé světové války v New Yorku. Emotivní snímek, kde líbá neznámou zdravotní sestru, byl pořízen 14. srpna 1945. Lidé tehdy vyšli spontánně do ulic poté, co byla oznámena kapitulace Japonska.

7:12
Opilý návštěvník hudebního klubu pil hostům nápoje a pokousal barmana
Nezvladatelného návštěvníka brněnského hudebního klubu museli v sobotu nad ránem krotit zdejší strážníci. Opilý muž nejprve pil ostatním hostům jejich nápoje, poté se pustil i do fyzických útoků. Nakonec byl odvezen na záchytku.

6:52
Na Chomutovsku se srazily dva kamiony, jeden člověk zemřel
Tragická nehoda ráno uzavřela u obce Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku silnici na Německo. Srazily se zde dva kamiony, při nehodě jeden člověk zemřel.

6:44
Stop diskriminaci. V New Yorku už nemají trestat zaměstnance kvůli účesu
Zaměstnanci na pracovištích v New Yorku by už neměli být trestáni kvůli „nevhodnému“ účesu. Pomoci tomu mají závazné pokyny newyorské radnice. Jak napsal list The New York Times, nová směrnice chrání právo obyvatel města na „účesy vyjadřující jejich rasovou, etnickou nebo kulturní identitu“.

6:24
Kamion biatlonistů se vrátil domů. Nejhorší noční můrou je D1, říká řidič
Třináct metrů dlouhý, čtyři metry vysoký, téměř dva a půl metru široký. Prostě klasický kamion, jakých jezdí na silnicích stovky. Jenže tenhle přece jen výjimečný je. Zvenčí ho zdobí tváře biatlonových hvězd, uvnitř zase stovky párů lyží, hole i stoly pro mazání.

6:00
Trumpův stav nouze napadlo 16 amerických států v čele s Kalifornií
Generální prokuratura státu Kalifornie se rozhodla soudně napadnout vyhlášení stavu nouze, jehož prostřednictvím chce americký prezident Donald Trump získat peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Ke Kalifornii se připojilo dalších 15 amerických států.

0:05
Češi nejvíce poškozují životní prostředí elektrárnami a chovem prasat
Ani plastová brčka a igelitové tašky, ani automobilismus, ale vytápění, velká spotřeba elektřiny a nadměrná konzumace vepřového masa jsou největšími hříchy průměrného Čecha vůči životnímu prostředí. Zjistila to nejnovější studie vědců z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

20:59
V ČR padaly teplotní rekordy, zaznamenala je více než polovina stanic
Teplotní rekordy padaly na více než polovině meteorologických stanic v Česku. V Hejnicích na Liberecku naměřili v pondělí až 16,8 stupně Celsia. Teplotní rekord zaznamenalo 79 z celkových 151 stanic, které měří alespoň třicet let. V polovině týdne se mírně ochladí, na víkend se do Česka znovu vrátí jaro.

20:07
KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou
Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali za úkol i samotní politici, nikdo z nich zatím s touto situací nic neudělal. Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková je další, kdo si na nich nejspíš vyláme zuby.

19:59
Havel byl v únoru 1989 naposledy odsouzen. Protesty probudily společnost
Hru Podněcování a trest Václav Havel nikdy neplánoval napsat. A vlastně ji ani nenapsal. Vznikla tak, že jeho švagrová Dagmar přímo v soudní síni tajně pořídila zvukový záznam soudního přelíčení a přepsala ho jako divadelní „hru“. Hlavní role hrají Havel a soudkyně Helena Hlavatá. Za autorství téhle hry zaplatil čtyřmi měsíci na Pankráci.

19:29
Vandalové poškodili náhrobek Karla Marxe v Londýně, letos podruhé
Neznámí útočníci pomalovali náhrobní kámen Karla Marxe na hřbitově Highgate v Londýně. Cílem vandalů byl podruhé za poslední dva týdny. Tentokrát použili sytě červenou barvu. Památník slavného politického filozofa je na seznamu významných britských památek.

19:20
OBRAZEM: Odstřel holubů v Českém Brodě pokračuje, hlavně u kostela
Myslivci v Českém Brodě v pokračovali v odstřelu přemnožených divokých holubů v centru města. V neděli proběhl v pořadí již třetí odstřel, usmrceno bylo dohromady téměř dva tisíce ptáků. Poslední termín se uskuteční na začátku března.

19:05
Podpořil demokracii a zemřel, předmnichovská vražda zůstala nepotrestaná
Narodil se před 120 lety, na podzim 1938 ale jeho život předčasně ukončili nacističtí vrazi. Šumperský ředitel Svazu čerpacích stanic Franz Hroch se totiž otevřeně postavil za demokratické Československo. Ozbrojenci s vazbami na nacistické Německo a Henleinovu Sudetoněmeckou stranu jeho odvahu tvrdě potrestali.

18:53
V kauze držení dětského porna jsme nebyli pod tlakem, tvrdí policisté
Policisté, kteří řešili kauzu, v níž byl bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala viněn z držení dětské pornografie, vyloučili, že na průběh vyšetřování byly činěny politické tlaky. Oznámili to u Obvodního soudu pro Prahu 2, který projednává Halovu žalobu na stát. V kauze byl Hala v květnu 2016 pravomocně osvobozen.

18:25
Žena napadená dogou stihla jen pozdravit. Pak si soused vybavuje křik a krev
Pes stejného majitele ve vsi řádil už mnohokrát. To tvrdí obyvatelé obce Pihel, kde argentinská doga napadla seniorku. Žena později v nemocnici zemřela.

18:14
Kraj nechal za milion ve svých kancelářích hledat „štěnice“, výsledky tají
Vedení Středočeského kraje nechalo v posledním půlroce prohlédnout tři desítky kanceláří firmou specializovanou na odhalování odposlouchávacích zařízení. Zda se „štěnice“ našly není jasné, vedení kraje to s odkazem na důvěrnost takových informací nechce sdělit. Zakázka přišla na zhruba milion korun.

17:41
Nejprve prodali moji ledvinu, pak mě. Nepálky bojují proti obchodu s lidmi
Hranice Indie a Nepálu se v posledních letech staly jednou z nejrušnějších světových tras pro obchodníky s lidmi. Za oběť jim každý rok padnou desetitisíce žen, které oklamou a prodají do indických nevěstinců. Přeživší hrůz se nyní vzepřely osudu a střeží hranice, aby zachránily další potenciální oběti.

17:27
Žena půjčila stavaři kreditku na materiál. Peníze si nechal a boural opilý
Případ nepoctivého stavaře vyšetřují nyní policisté z Přerovska. Muž zneužil zapůjčené platební karty a místo použití pro stavbu si vybraných téměř třicet tisíc korun nechal. Ve stejné době navíc porušil hned několik dopravních předpisů, když boural silně opilý a snažil se ujet.

17:20
STAN a TOP 09 jdou do eurovoleb společně, kandidátku vede Pospíšil a Polčák
Na prvních třech místech kandidátky Starostů a nezávislých a TOP 09 pro volby do Evropského parlamentu budou europoslanci Jiří Pospíšil, Stanislav Polčák a Luděk Niedermayer. Volební spolupráci podepsali lídři v pondělí. Předseda Pospíšil by pokládal za úspěch, kdyby koalice obhájila nynější čtyři mandáty a získala 12 až 15 procent hlasů.

17:13
Ti tygři jsou bastardi. Jejich orgány mohu použít, hájí se souzený Berousek
V České Lípě pokračuje soudní jednání, při němž se rozplétá kauza nelegálního obchodu s částmi tygřích těl. Veterinářka vypověděla, že obžalovanému chovateli šelem Ludvíku Berouskovi potvrdila úhyn tygra, aniž by zvíře viděla.

17:06
Způsobili to novináři, hájí ministryně svá slova, že za drahá data mohou lidé
Po kritice, kterou sklidila, couvá ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková ze slov, že za dražší mobilní data mohou lidé, protože využívají wifi sítě. „Při přípravě na vládu informovala, že věci a informace, které se objevily v tisku, jsou vytržené z kontextu,“ řekla kolegyně Novákové, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která je ve vládě také za ANO.

17:00
Jsou si taxikáři a řidiči Taxify rovni? Sledujte debatu v pořadu Rozstřel
Od letošního roku musejí mít řidiči alternativní taxislužby Taxify licenci stejně jako řidiči běžní řidiči taxi. Před rokem proti těmto službám proběhly v Praze velké protesty a došlo i na soudní zákazy. Dostali klasičtí taxikáři to, po čem volali? V Rozstřelu v úterý od 12:30 vystoupí šéf Taxify ČR Roman Sysel a Karolína Venclová z Asociace koncesionářů v taxislužbě.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora