inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

            zprávy                sport >>   ekonomika >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

0:00
„Německo“ nepatří do našeho programu. Zelení nechtějí název státu ve sloganu
Lídři Zelených v březnu hrdě představili volební program s optimistickým heslem: „Německo. Vše je možné“. Ne všichni ve straně ale sdílejí nadšení. Ve straně sílí hlasy, že slovo Německo by mělo zmizet, prý dostatečně nereprezentuje globální étos strany a má příliš nacionalistické podtóny. Chtějí vládnout Německu, ale stydí se za něj, komentuje úvahy Zelených opozice.

0:00
Pohlaví v občance je zbytečné, není třeba k identifikaci, apelují Piráti
V občanském průkaze by měly být jen údaje nezbytné ke ztotožnění osoby, mezi které pohlaví nepatří. Takový návrh pro ochranu osobních údajů předložil pirátský poslanec Ondřej Profant sněmovnímu Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Ten již schválil požadavek EU na zavedení biometrických údajů do občanských průkazů.

0:00
Rodiče se teď bojí, ale odklad kvůli covidu není nutný, říká ředitelka školky
Když se dodržují pravidla, nejsou školky tolik rizikové, říká ředitelka jedné z nich Jitka Šedivá, podle které dnes děti nezlobí víc než dříve. „Je to hrozná doba. Máme ale velké štěstí, že až na ta dvě zavření máme vše. Svou práci, mzdu a hlavně děti,“ říká.

22:39
Strany pro nezávislost Skotska získaly většinu. Mohou prosadit referendum
Strany, které usilují o nezávislost Skotska, získaly většinu křesel v parlamentu. Díky tomu se jim může podařit prosazení referenda o vystoupení ze Spojeného království. Volby vyhrála Skotská národní strana, většinu bude mít spolu se Zelenými. Referendum však nechce připustit britský premiér Boris Johnson.

21:31
U školy v Kábulu vybuchla bomba. Nejméně 55 mrtvých, hlavně z řad studentů
Při explozi v blízkosti školy v západní části hlavního afghánského města Kábulu v sobotu zemřelo nejméně 55 lidí, dalších 150 utrpělo zranění. S odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra o tom informují zahraniční tiskové agentury. Podle afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního za výbuchem stojí hnutí Tálibán, které to ale odmítlo.

21:17
Trosky čínské rakety vstoupí do atmosféry v neděli. Stále se neví, kam spadnou
Trosky čínské rakety Dlouhý pochod 5B vstoupí do atmosféry zřejmě v neděli v časných ranních hodinách. Zbytky se k zemi řítí nekontrolovaně, není tedy jasné, kam dopadnou. Že by trosky zasáhly obydlené oblasti, je však podle vědců málo pravděpodobné.

20:00
Já chci své pyramidy. Saúdský sen o městu budoucnosti narazil na realitu
Hypermoderní město v poušti. Bez aut, bez emisí, zato s megalomanskými budovami jak z Hvězdných válek. Saúdskoarabský projekt NEOM zatím existuje jen na papíře, už teď se ovšem podle listu The Wall Street Journal potýká s řadou problémů.

19:15
Pohyb po městě se liší dle pohlaví. Muži častěji jezdí autem, ženy MHD
Muži a ženy se po městě pohybují odlišnými způsoby. Zatímco největší část žen většinou využívá MHD při cestách na nákup a za pochůzkami, které souvisí s péčí o domácnost, muži častěji jezdí delší vzdálenost do práce autem. Ženy jsou také častěji terčem sexuálního napadení a obecně se v MHD často cítí méně bezpečně.

19:00
Rozhozený cyklus, bolesti i silné krvácení. Covid může ovlivnit ženské dny
Zpoždění, silné krvácení, bolestivá menstruace či úplné rozhození menstruačního cyklu. To všechno popisují některé ženy, které prodělaly onemocnění covid-19. Podle studie se jedná až o 25 procent menstruujících. Jak však podotýkají gynekologové, svou roli může hrát nemoc jako taková nebo stres.

18:36
Laviny ve Francouzských Alpách zabily sedm lidí. Jedna žena se zachránila
Dvě laviny ve Francouzských Alpách zavalily a usmrtily sedm lidí. Jednu ženu se z laviny podařilo zachránit, vážná zranění neutrpěla. Neštěstí se odehrálo ve dvou letoviscích v Savojsku. Místa, ve kterých se laviny utrhly, jsou od sebe vzdálená několik desítek kilometrů.

18:00
Generálka Šmerdová: Ženy do armády patří, sbor nás uznává pro to, co umíme
Lenka Šmerdová se stala nejprve první plukovnicí, poté první generálkou v historii Armády České republiky. Aby do ní přitom mohla vstoupit, překonala řadu překážek. Dnes však podle ní již mají ženy v armádě své pevné místo. „Armáda je jen odrazem společnosti,“ říká o množství sloužících vojákyň.

17:56
168. kilometr D1 uzavřela nehoda dodávky. Pruh je opět průjezdný
Na 168. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno havarovala dodávka, zůstala ležet přes oba jízdní pruhy a provoz byl přerušený. Řidiči využívali objízdnou trasu. Před šestou hodinou odpoledne byl provoz opět obnoven.

17:22
Česko přivezlo strádajícím Indům kyslíkové láhve, nabízí pomoc zdravotníků
Český velvyslanec Milan Hovorka v Indii předal 500 kyslíkových lahví jako dar, který nedávno kvůli závažné epidemické situaci v této asijské zemi schválila vláda. Premiér Andrej Babiš po summitu prezidentů a premiérů zemí EU také nabídl indickému protějšku Naréndrovi Módímu pomoc českých zdravotníků.

17:17
Teplé počasí vylákalo lidi ven. V pražské zoo museli odmítat návštěvníky
Češi se po dlouhé době dočkali o víkendu jarního teplého počasí. Mnoho lidí se rozhodlo slunečnou sobotu strávit v pražské zoo. Kvůli omezenému maximálnímu počtu návštěvníků se však před areálem již dopoledne tvořily dlouhé fronty. Zaplnila se také pražská náplavka, na které se v sobotu tradičně konají farmářské trhy.

17:08
Stručné dějiny česk(oslovensk)é kolaborace. Proč nesmíme ustupovat
Pojem, kterým se šermuje neustále. V posledních týdnech jen o něco více. Kdo je a kdo není kolaborant? Co to vlastně kolaborace je? A hlavně jak devastující dopad měla a stále může mít na tuhle zemi?

16:57
V Kunčičkách u Bašky hořelo auto, hasiči museli zavřít silnici
Dvě jednotky hasičů vyjížděly v sobotu ráno k požáru osobního auta v Kunčičkách u Bašky. Hasiči museli zavřít silnici. Zasahovali v dýchací technice.

16:32
Odměny nedostanou všichni zdravotníci. Problém mají ti mimo nemocnice
Na odměny za druhou vlnu epidemie covidu-19 podle České lékařské komory někteří zdravotníci nedosáhnou. Problémy jsou s jejich vyplacením zaměstnancům pracujícím mimo nemocnice, například lékařům, kteří se ještě vzdělávají, nebo u zařízení bez smluv se všemi zdravotními pojišťovnami. Komora řeší desítky stížností lékařů.

16:28
Babiš na summitu Evropské rady požádal spojence o vyhoštění ruských diplomatů
V portugalském Portu se konal dvoudenní neformální summit Evropské rady. Během zasedání řešili lídři evropských zemí společný postup v boji proti covidu-19 a hospodářské oživení po pandemii. Český premiér Andrej Babiš na páteční večeři požádal spojence, aby zvážili vyhoštění alespoň jednoho ruského diplomata kvůli kauze Vrbětice.

16:01
New York láká turisty. Chce jim nabízet vakcíny zdarma
Americké město New York chce nabízet turistům vakcíny zdarma. Důvodem je především nalákání návštěvníků, kteří by se ve velkém mohli začít vracet v létě, uvedl starosta New Yorku Bill de Blasio.

16:00
Moskva si připomene konec 2. světové války. Městem projdou tisíce vojáků
Rusko si připomene výročí konce druhé světové války vojenskou přehlídkou, která se bude konat v neděli v Moskvě. Pochodu se zúčastní na 12 tisíc vojáků, představí se i robotická bojová vozidla či obrněná vozidla pro protivzdušnou obranu. Na iDNES.cz můžete v neděli od 8:55 sledovat speciální díl Rozstřelu, jehož hostem bude Lukáš Visingr, vojenský a bezpečnostní analytik, jež celou přehlídku okomentuje.

15:36
V Otrokovicích chytil rybář 188 centimetrů dlouhého sumce. Vrátil ho do vody
Trofejního sumce albína vytáhl ve čtvrtek ze Štěrkoviště v Otrokovicích rybář David Kruml. Ryba, která měří 188 centimetrů, se po nezbytném zadokumentování vrátila zpět do vody.

15:32
Arabové se nadechli svobody a probírají zakázaný sex i politiku. Na Clubhousu
Svobodný prostor pro diskuse, které by se jinak ani neodehrály. Tím se pro obyvatele zemí Blízkého východu stala sociální síť Clubhouse. Témata sexuálního obtěžování, homosexuality, politiky i náboženství do virtuálních místností v posledních měsících lákají čím dál víc lidí. Vlády tamních nedemokratických režimů už si toho začínají všímat. A pokoušejí se své občany umlčet.

15:28
Zeman jmenoval generály šéfy policie či tajných služeb. Kromě Koudelky
Prezident Miloš Zeman jmenoval nové generály, například policejního prezidenta Jana Švejdara či ředitele Vojenského zpravodajství Jana Berouna. Česká armáda má druhou armádní generálku, stala se jí rektorka Univerzity obrany Zuzana Kročová. Mezi jmenovanými byli i policisté a hasiči.

15:22
Na okraji Děčína v noci hořela chata. Mohl za to neudržovaný komín
V Lesné na okraji Děčína hořela v noci na sobotu rozlehlá chata. Jeden člověk se nadýchal škodlivin a byl převezen do děčínské nemocnice. Škoda je podle prvního odhadu 700 tisíc korun.

15:13
Firma vypálila jablka od černobylské elektrárny. Úřady alkohol zabavily
V ukrajinském městě Černobyl vyrábí z jablek vypěstovaných poblíž havarované jaderné elektrárny pálenku. Jde o první místní výrobek od jaderné katastrofy v roce 1986. Alkohol, který měl namířeno do Británie, se však nestihl podívat ani za hranice. Ukrajinské orgány během převozu zabavily celkem 1 500 lahví.

14:57
Kvůli agentům nezapomeneme na hrdiny. Pivoňka půjde na moskevskou přehlídku
V neděli Rusko uctí 76. výročí vítězství nad nacistickým Německem. V Moskvě na Rudém náměstí se jako obvykle bude konat velkolepá vojenská přehlídka. Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka se navzdory současným nedobrým vztahům mezi oběma zeměmi kvůli kauze Vrbětice slavnostní přehlídky zúčastní.

14:19
V ostravské zoologické zahradě hnízdí supi. Přežila dvě mláďata
Dramatickou hnízdní sezonu prožívají chovné páry pěti druhů supů v ostravské zoologické zahradě. Všechny zahnízdily a snesly vejce, ale z pěti líhnoucích se mláďat přežila jen dvě – orlosup bradatý, nejvzácnější druh tohoto mrchožrouta v Evropě, a kriticky ohrožený orlosup kapucín, nejmenší sup Afriky.

13:48
Mladá žena si půjčila peníze na cizí občanku. Hledají ji policisté
Mladá žena si v jednom z pražských obchodů s elektronikou objednala fotoobjektiv za více než 50 tisíc korun. Na jeho koupi si půjčila peníze, prokázala se však občanským průkazem, který nebyl její. Nyní ji hledají policisté.

13:40
EU počítá s přeočkováním občanů. Nakoupí 1,8 miliardy dávek od Pfizeru
Evropská komise v sobotu schválila smlouvu, která zajistí nákup až 1,8 miliardy dávek vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer/BioNTech. Nová smlouva má umožnit v příštích dvou letech přeočkovat a posílit imunitu u všech 450 milionů obyvatel zemí Evropské unie. Kontrakt má podle předsedkyně komise Ursuly von der Leyenové pokrýt období do roku 2023.

13:14
Chlapec se spřátelil s vránou. Ta nakonec musela do záchranné stanice
Kdyby to byl scénář filmu, mohl by z něj být kasovní trhák. Příběh o nevšedním přátelství malého chlapce a vrány ale napsal sám život. Třináctiletý Kryštof Kotrba ze Strakonic si poprvé všiml černého ptáka u školy, kam chodí, zhruba před rokem. Nakonec se z nich stali kamarádi.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora