inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

            zprávy                sport >>   ekonomika >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

8:18
Ve Vejprtech hoří domov důchodců. Osm lidí zemřelo, počet zraněných stoupl
Při tragickém požáru v neděli ráno ve Vejprtech na Chomutovsku v domově důchodců zemřelo osm lidí. Záchranná služba vyhlásila mimořádnou událost. Podle operačního důstojníka Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje je na místě už hlášeno celkem 29 zraněných.

7:21
Dalších 17 lidí se v Číně nakazilo novým virem. Odborníci se obávají rozšíření
Čína v neděli oznámila, že evidovala 17 nových případů zápalu plic, který způsobil nový druh koronaviru, uvedla agentura Reuters. Zdravotníci se obávají, že by se virus mohl významně rozšířit v souvislosti s oslavami lunárního Nového roku příští týden, kdy se vydají na cesty stovky milionů čínských občanů. Čínský nový rok připadá na 25. leden.

7:07
Konec plánů. Vrbenského lázně na ústeckém Střekově jsou opět na prodej
Vrbenského lázně, někdejší pýcha ústecké městské čtvrti Střekov, která je však dnes ve značně zbědovaném stavu, se místo opravy znovu dočkaly jen nabídky k odkupu. Soukromý vlastník, společnost Power Get, je nabídla k prodeji na jednom z realitních serverů za 5,5 milionu korun.

4:59
RECENZE: Jak Králíček Jojo skoncoval s Hitlerem a míří k vrcholům roku
Když se u nás Králíček Jojo natáčel, mluvilo se o něm jako o hitlerovské satiře. Ale výsledek vstupující do kin stojí nad všemi žánrovými škatulkami; dokonce aspiruje na jeden z nejlepších filmů loňského roku.

0:03
Ministr: Výdaje za léčbu má po rodičích neočkovaných dětí vymáhat pojišťovna
Bezmála o 400 případů spalniček víc než v roce 2018 řešili loni čeští lékaři. Objevil se i tetanus. Tříletý neočkovaný chlapec z Blanska byl třetím pacientem s tímto onemocněním u nás za posledních 9 let. A právě jeho případ byl na podzim minulého roku spouštěčem úvah, zda by rodiče odmítající povinné očkování svých dětí neměli náklady na případnou léčbu platit.

0:00
Česká šéfka Interpolu Havránková vyšetřovala i dětského vraha Dutrouxe
Byla to prvotřídní senzace, když se na konci roku stala plukovnice Šárka Havránková viceprezidentkou Interpolu. Zisk prestižního postu v největší policejní organizaci na světě vysvětluje skromně: „Prostě 25 let práce.“

0:00
Život v obklíčení sopek. Vulkán Taal sužuje Filipínce, bylo však i hůř
Vulkán Taal teď překvapil. Tahle malá sopka se probudila – a s velkou razancí. Ale bylo už i hůř. Filipínci o tom vědí své.

0:00
Malostranský zápisník: Jak od Cimrmana - zřídili si Sněmovnu, ale chodili jim tam lidi
Proč se zástupci lidu bojí lidu, jaké budou líbánky Hřibových luskounů, proč Putinovi agenti svrhávají českého neokomunistu, na koho dopadne kladivo na čarodějnice a kolik plnoletých miminek bude bydlet v Kroměříži u Šojdrů na zahradě.

0:00
České pivo si našlo cestu do Číny. Krajan ho přímo tam vaří
V čínských restauracích i v regálech obchodů se však už dají najít i české značky. Předloni rozjel velkou expanzi v Šanghaji a okolí Plzeňský Prazdroj, kterému pomáhá silná pozice mateřského japonského pivovaru Asahi na tamním trhu. Už déle tam působí Budějovický Budvar, Litovel nebo Zubr. A teď přímo v Číně vaří i český pivovar.

0:00
Jiřího Ganse komunisté utrápili k smrti. Kvůli západní hudbě z něj udělali špiona
Před 30 lety zemřel Jiří Gans, jedna z největších obětí komunismu 70. let. Tehdejší režim jej obvinil ze špionáže a odsoudil k 15 letům těžkého žaláře. Přátelé mu nyní odhalili pamětní desku v Českých Budějovicích, kde tento fanoušek západní hudby a literatury žil.

0:00
Kvíz: Zateplením paneláku můžete ušetřit. Odhadnete kolik a víte, jak na to?
Významnou položkou jsou i u bydlení v paneláku náklady na topení. Správným zateplením se ale dá ušetřit. Tušíte kolik a jak na to? Popřípadě víte, jak správně větrat? Vyzkoušejte si náš kvíz.

21:41
My ten zápas o naši republiku vyhrajeme, slíbil Fiala. Znovu vede ODS
Příští rok po volbách chce Petr Fiala přivést ODS do vlády z pozice nejsilnější strany. Několikrát před volbou předsedy, v níž neměl soupeře a ve které dostal 470 z 505 platných hlasů, mluvil o vítězné DNA. „My ten zápas, zápas o naši republiku, vyhrajeme,“ řekl Fiala. ODS má už kompletní vedení. Prvním místopředsedou je Zbyněk Stanjura, místopředsedou je i Alexandr Vondra.

21:06
Nejlepší přítel koaly. Pes zachraňuje v Austrálii vačnatce před požáry
Požáry v Austrálii vedly k úmrtí mnohých koalů. Lidem při pokusech o záchranu vzácných vačnatců pomáhá pes Taylor. Díky výjimečnému čichu našel už osm ohrožených koalů. Záchranných akcí se zúčastňuje i řada dobrovolníků. Experti však varují, že neodborným podáváním vody mohou koaly utopit.

20:18
Havloid se hlásí, řekl Vondra ODS. Chce, ať Češi vyberou národního ptáka
„Nečekal jsem, kolik z vás bude žádat návrat stárnoucího havloida zpět do práce,“ zahájil Alexandr Vondra návrat do vedení ODS. Delegáty kongresu zaujal originálními nápady, jimiž by měla strana pokusit získat voliče. Třeba tím, že lidé vyberou národního ptáka, nebo že se Česko pokusí uspořádat Mistrovství světa ve fotbale. Chce také americkou leteckou základnu v Ostravě.

20:14
Posledních sto kilometrů. Čína je krůček od podmanění Mekongu
Jeden z největších veletoků naší planety se nenávratně mění. Na Mekongu a jeho přítocích rostou desítky přehrad a Čína usilovně pracuje na splavnění celé řeky pro velké nákladní lodě. Nezastavitelný pokrok ohrožuje přírodu, rybáře i pěstitele rýže.

19:26
S Putinem navěky? Ne. Ruský prezident neomezený mandát odmítl
Proti návrhům na zavedení neomezeného mandátu pro hlavu státu se v sobotu postavil nynější ruský prezident Vladimir Putin. Na setkání s veterány druhé světové války v Petrohradě šéf Kremlu podle agentury Interfax prohlásil, že není radno vracet se k sovětské praxi z 80. let minulého století.

19:03
Havel ve svetru na poštovní známku neprošel, ačkoliv se mu líbila
Jen jeden žijící Čech může mít svou oficiální poštovní známku, prezident. Je to ryze česká kuriozita, monarchistický zvyk, který nemá ve většině zemí obdoby. Výjimkou nebyl ani Václav Havel, jeho známka se dokonce začala chystat ještě předtím, než byl 29. prosince 1989 zvolen posledním československým prezidentem.

18:50
Zbývá jim minuta. Deset, devět, osm... Rána. Trump popsal zabití Solejmáního
Televize CNN získala záznam ze sobotního shromáždění republikánských sponzorů, kde americký prezident Donald Trump vylíčil průběh útoku v Iráku. Během schůze popisoval poslední okamžiky předtím, než americké drony na bagdádském letišti zabily vůdce íránských elitních jednotek Kuds Kásema Solejmáního.

18:32
Zažijeme třetí světovou válku, myslí si podle průzkumu polovina mileniálů
Zhruba 54 procent mileniálů, tedy lidí narozených mezi rokem 1980 a začátkem 90. let, se domnívá, že v nadcházejícím desetiletí přijde jaderný útok. O tom, že zažijí třetí světovou válku, je pak přesvědčena téměř polovina z nich. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnil Mezinárodní výbor Červeného kříže.

18:00
Erdoganův sen je noční můrou pro Istanbul. Vodní kanál opět dělí Turecko
Turecký prezident Erdogan oprášil svoje staré plány a opět naléhá, aby v Istanbulu vznikl druhý Bospor. Účelem pětačtyřicetikilometrového vodního kanálu, který má podle plánů vést paralelně s Bosporským průplavem, je zmírnit jeho vytížení lodní dopravou. Mnozí jsou však proti. Bojí se příliš vysokých nákladů i negativních vlivů na životní prostředí.

17:53
Udženija vypadla z vedení ODS. Střídá ji Stanjura, porazil Novotného
Dosavadní první dáma ODS Alexandra Udženija končí ve vedení strany. V tajné volbě prvního místopředsedy nedostala dost hlasů, a to i když neměla soupeře. V následné volbě šéf poslanců Zbyněk Stanjura porazil starostu Řeporyjí Pavla Novotného, který naštval Rusy nápadem na památník vlasovcům. Hájil ho i v ruské televizi, než ho vypnula.

17:52
Na Vysočině se objevila ptačí chřipka, v Česku je znovu po třech letech
V Česku se po třech letech objevila nákaza ptačí chřipkou. Vysoce patogenní typ H5N8, který se ale nepřenáší na lidi, se objevil v malochovu drůbeže v obci Štěpánov nad Svratkou na Vysočině. Na vir tam uhynulo během dvou dnů šest slepic. Veterinární správa se domnívá, že se objeví další nákazy ptačí chřipky.

17:36
Prosím, žádné Araby. Odmítací dopis německé firmy popudil lidi na sítích
Egyptský student architektury chtěl na stáž do renomované architektonické firmy. Přišel mu však odmítací dopis, který vzbudil velké pozdvižení na sociálních sítích. Jejich uživatelé firmu obviňují z rasismu. Ta tvrdí, že se jednalo o chybu.

17:12
Provoz na dálnici D8 je částečně obnoven, hasiči dálnici uklízejí
Nehoda dvou nákladních aut uzavřela v sobotu odpoledne na Mělnicku dálnici D8. Policie před 17. hodinou otevřela ve směru na Prahu jeden jízdní pruh, hasiči dále odstraňují provozní kapaliny vyteklé na vozovku. Během nehody nedošlo k žádnému zranění.

15:30
Americká klimatická zbraň zapříčinila teplou zimu, tvrdí ruský poslanec
Rusko zažívá neobvykle teplou zimu. Podle expertů to lze přičíst klimatickým změnám. Tamní poslanec Alexej Žuravljov si to nemyslí. Podle něj jsou pravým viníkem oteplení Spojené státy americké, které testují „klimatickou zbraň".

15:19
Muž, který obtěžoval ženu v Mimoni na Českolipsku, spáchal sebevraždu
Od začátku ledna policisté pátrali po zhruba padesátiletém muži, který se měl pokusit zavléci mladou ženu do svého auta v Mimoni na Českolipsku. Kriminalistům se podařilo muže ztotožnit a pátrali po něm po celé republice. Tento týden podezřelý muž spáchal sebevraždu.

15:12
Hračičkové jsou vítáni. Herní prvky na pracovišti jsou čím dál běžnější
Zkušenosti z počítačových her se mohou v příštích letech stát přínosem při hledání zaměstnání. Firmy nejrůznějších odvětví zavádějí na svých pracovištích herní prvky a někteří zaměstnavatelé při náboru lidí na hráče přímo cílí.

15:09
Do konce ledna se budou teploty pohybovat okolo nuly, přijdou i srážky
V příštích čtyřech týdnech se čekají denní maxima průměrně kolem tří stupňů, v noci bude mrznout. Nadcházející týden bude s nejmenším množstvím srážek, na konci ledna a začátkem února jich bude přibývat, vyplývá z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu.

14:40
Jsem přesvědčen, že příštím premiérem nebude Babiš, řekl šéf ODS Fiala
ODS je připravena změnit situaci v České republice, řekl Petr Fiala novinářům poté, co obhájil post předsedy strany. Je přesvědčen, že Andrej Babiš už nebude po příštích volbách premiérem. „Stát může být menší, není potřeba, aby vám bral tolik peněz,“ řekl také v rozhovoru s novináři Fiala.

14:28
Policie vypátrala obě děti, které hledala od pátku. Obě jsou v pořádku
Policisté v sobotu odpoledne našli osmiletého chlapce z Chebska, který pátek odešel od své babičky a nedorazil domů. Od pátečního večera policisté pátrali i po jedenáctileté dívce z Mostecka, tu nalezli v sobotu dopoledne. Obě děti jsou v pořádku.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora