inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

            zprávy                sport >>   ekonomika >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

22:24
Do OKD se vrátil koronavirus. Nakazit se měl i dříve nemocný horník
Moravskoslezský kraj patřil ještě nedávno k nejvíce zasaženým oblastem. Velký podíl na tom měly doly společnosti OKD, která se stala ohniskem šíření koronavirové nákazy. Nyní počet nově infikovaných v kraji opět roste, objevil se dokonce případ opakované nákazy koronavirem.

22:10
Borat napálil Trumpova muže Giulianiho, ten „kompromitující“ záběry odmítá
Osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa a bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani odmítl „kompromitující“ záběry z nového dílu filmu Borat britského komika Sachy Barona Cohena. Giuliani ve scéně po setkání s novinářkou, kterou je ve skutečnosti nastrčená herečka, leží na posteli a strká si ruce do kalhot. Giuliani se ohradil, že si pouze zastrkával košili.

21:47
Bavorsko už od pátku zavádí povinné testy pendlerů. Musí je doložit týdně
Od pátku začne v Bavorsku pro pendlery z rizikových zemí, tedy i z České republiky, platit povinnost testování. Přestože začíná povinnost negativního testu platit již od pátku, pendleři budou mít na podstoupení prvního rozboru sedm dní. Opakovat ho pak budou muset jednou týdně.

21:05
Slovensko postupně na 3 týdny zakáže vycházení. V nejhorších okresech úplně
Slovensko od soboty do 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí. V nejvíce zasažených okresech bude možné vyjít ven pouze s negativním testem na koronavirus. Ve zbytku Slovenska bude platit omezení pohybu s výjimkou cest do práce, na nákup nebo do lékárny. Máme poslední šanci před úplným lockdownem, řekl premiér Igor Matovič. Zákaz chystá rozšířit na tři týdny.

20:00
Trump v kampani rozházel miliardu, Biden ho v cílové rovince válcuje
Předvolební boj v USA se řítí do finále a Donald Trump má zásadní nevýhodu. Jeho kampaň má k dispozici daleko méně peněz než jeho demokratický vyzyvatel Joe Biden. Ještě na jaře byla situace úplně opačná. Jak se to stalo?

19:21
Vláda jedná populisticky a lockdown potrvá déle, míní datový vědec Ludwig
Vláda ohlásila další tvrdší opatření platící od čtvrtka. Nově se omezuje pohyb a uzavírají maloobchody, končí také většina služeb. Bude to však stačit k tomu, aby nezkolabovaly nemocnice? Nechová se vláda při pandemii spíše podle toho, aby nenaštvala obyvatele? Hostem pořadu Interview na CNN Prima News byl datový vědec a spisovatel Petr Ludwig.

19:05
Ženám po padesátce hrozí největší riziko, že budou mít covid týdny až měsíce
Ženy mezi padesáti a šedesáti lety čelí největšímu riziku, že se u nich koronavirová infekce protáhne na řadu týdnů až měsíců. Tvrdí to britští odborníci, jejichž nová analýza naznačila, že s rizikem přetrvávajících zdravotních potíží souvisí nejen vyšší věk, ale také přítomnost pěti a více příznaků během prvního týdne nemoci, nadváha nebo astma.

18:48
Nákupy online letos vzrostou o třetinu, říká analýza. Vánoce budou rekordní
Vánoční sezona, která bude letos ovlivněna pandemií koronaviru, by mohla celoroční obrat e-shopů zvednout až o 30 procent v porovnání s loňskem. Tento scénář se dá očekávat navzdory tomu, že lidé budou pravděpodobně na dárcích více šetřit. Vyplývá to z datový analýz a statistických předpokladů nákupního rádce Heureka.cz.

18:16
Pokles po rekordech. Zatím přibylo 7511 případů covid-19, nové maximum testů
Ve čtvrtek zatím v Česku přibylo 7 511 případů nákazy covidem-19, jedná se tak o pokles po rekordních nárůstech. Počet obětí se zvýšil o dalších 89, zemřelo celkem 1 828 lidí. Počet hospitalizovaných s covidem stoupl o 360 na 4 777. Laboratoře ohlásily přes přes 44 tisíc testů za předchozí den.

18:15
Prachatická nemocnice zavře lůžkovou část tří oddělení včetně porodnice
Nemocnice v Prachaticích od pátku dočasně uzavře lůžkovou část na dětském, novorozeneckém i gynekologickém oddělení. Kromě toho zavře oddělení následné péče, kde vznikne další koronavirová stanice. Důvodem je přesměrování personálu a otevření nové kapacity lůžek pro pacienty s onemocněním covid-19.

18:00
Přeživší koronaviru Pospíšil v Rozstřelu promluvil o nemoci i kompetencích EU
Byl jsem na hraně, řekl pražský zastupitel Jiří Pospíšil o své nákaze koronavirem ve čtvrtečním Rozstřelu. Kromě boje proti onemocnění, vyprávěl europoslanec i o fungování Evropské unie za současné situace. Podle něj není EU v otázce zdravotnictví nečinná, pouze to nespadá pod její kompetence. Kromě toho Pospíšil v pořadu promluvil i o rýsující se trojkoalici ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

17:53
Za nájem Letňan stát zaplatí 26 milionů. O2 arena není vhodná, tvrdí Babiš
Pronájem Výstaviště Letňany pro vybudování polní nemocnice za 26 milionů hájil ve Sněmovně při interpelacích předseda vlády Andrej Babiš. Místopředsedu STAN Petra Gazdíka zajímalo, proč stát nevyužil nabídku skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, aby zdarma umístilo pacienty s nemocí covid-19 do O2 areny.

17:30
Rybáři oživili Bečvu dalšími tisícovkami ryb, prospěly jí i vydatné deště
Druhou velkou dávku životabudiče dostala dnes řeka Bečva. V úseku nedávno otráveném kyanidy rybáři vypustili další ryby. Desítky tisíc ostroretek, které do řeky zamířily před dvěma týdny, teď doplnily parmy. Zdroj jedovaté látky, která se do vody dostala, je stále neznámý.

17:28
Není to v pr*eli. Někdo popsal památník 17. listopadu na Národní třídě
Není to v pr*eli. Je to v lidech, objevilo se ve čtvrtek na památníku 17. listopadu 1989 na Národní třídě. Křídovým nápisem někdo doplnil bronzovou památnou desku, která v centru Prahy připomíná sametovou revoluci.

17:12
Babiš a Richterová se přeli, zda je Česko nejhorší v počtu úmrtí s covid-19
Na plán vlády proti šíření koronaviru se ptal premiéra Andreje Babiš při interpelacích šéf hnutí STAN Vít Rakušan. „Máme největší počet mrtvých ve srovnání se sousedními státy. Jak to vysvětlíte? Kolik těch mrtvých musí být, abyste se omluvil, že jste ještě v září šířil bludy? Nepodložené teorie o slábnutí viru,“ zajímalo první místopředsedkyni Pirátů Olgu Richterovou.

17:07
Řidiče nákladního auta s 1,66 promile zastavil až náraz do jiného vozu
Osmatřicetiletý řidič se s těžkým nákladním automobilem vydal na silnici I. třídy v Hradci Králové i přes to, že byl pod vlivem alkoholu. Ve středu odpoledne jeho jízda skončila nárazem do jiného nákladního vozu. Způsobil škodu 370 tisíc a skončil v policejní cele.

16:37
Interrupce kvůli poškození plodu je protiústavní, rozhodl polský soud
Polský ústavní soud rozhodl, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu, které až dosud představovalo nejčastější zákonem povolenou výjimku ze zákazu potratů v katolické zemi, odporuje ústavě. Podle kritiků nález ústavních soudců, nominovaných až na jedinou výjimku vládnoucí konzervativní stranou Právo a spravedlnost (PiS), povede fakticky k úplnému zákazu legálních interrupcí v Polsku.

16:33
Záchranky zbytečně vyjíždí kvůli covidu, lidé se bojí o místa v nemocnicích
Krajské zdravotnické záchranné služby zatěžuje fakt, že řada lidí pozitivních na koronavirus si volá záchranku, ač ji nepotřebuje. Spolu s běžnými „necovidovými“ zbytečnými výjezdy a skutečností, že sanitka se musí po výjezdu k nakaženému zdlouhavě dezinfikovat, tak hrozí, že budou chybět někde jinde.

16:31
Ferjenčíka zajímalo, kdy budou biliony z těžby lithia, které slibovalo ANO
Poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík se ptal ve Sněmovně vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu i dopravy za ANO Karla Havlíčka, kdy už konečně do státního rozpočtu dorazí dva biliony korun z těžby lithia, jak o tom hovořilo před volbami do Sněmovny vládní hnutí ANO. Interpelace přerostla do hádky mezi Piráty a politiky ANO.

16:30
V otevřené pizzerii čekal zákazník bez roušky, pokutu dostal on i provozovatel
V pizzerii na Praze 3 byl minulou sobotu standardní provoz, ovšem v rozporu s vládními nařízeními. Městská policie tam navíc odhalila zákazníka bez roušky. Ten se snažil nejprve strážníkovi oponovat protiprávním jednáním, nakonec uznal vinu. Provozovatel pizzerie i zákazník dostali pokutu.

16:12
Gang prodával kilogramy pervitinu a marihuany, dealerům hrozí až 18 let
Policisté na Chebsku rozbili gang dealerů drog. Zatkli pětici pachatelů, kteří v Karlovarském kraji ve velkém prodávali pervitin a marihuanu. Dva z nich poslal soudce do vazby, všem obviněným hrozí vysoký trest.

16:07
Pár zbil souseda za nedopalky na své terase, muž přitom ani nebyl doma
Mostecká policie obvinila 45letého muže a jeho 41letou partnerku, kteří surově zbili souseda. Domnívali se, že jim hází před dům nedopalky cigaret. Napadený muž přitom v době, kdy se nepořádek objevil, ani nebyl doma.

15:47
Snowden může zůstat v Rusku na neomezenou dobu, občanství zatím nechce
Rusko udělilo bývalému spolupracovníkovi amerických tajných služeb Edwardu Snowdenovi povolení k pobytu na neomezenou dobu. Informoval o tom Snowdenův právní zástupce Anatolij Kučerena. Podle něj Američan zatím neuvažuje o tom, že by požádal o ruské občanství.

15:37
Zeman odsunul udělování vyznamenání na příští rok, Mynář zkritizoval Hřiba
Slavnostní akt udělování státních vyznamenání se letos konat nebude. Prezident Miloš Zeman ocenění vybraným osobnostem udělí, předá je však kvůli epidemii koronaviru až příští rok. Hrad letos zveřejní jen seznam oceněných, řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci kancléř Vratislav Mynář. Vyhověl tak návrhu ministra zdravotnictví Romana Prymuly.

15:36
Babiš vyhlásil výběrové řízení na předsedu ÚOHS. Zájemci mají čas do pátku
Premiér Andrej Babiš vyhlásil výběrové řízení na nového předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Oznámila to ve čtvrtek vláda na svém webu. Přihlášky mohou zájemci podávat do pátku 6. listopadu 12:00. Uchazeč nakonec nemusí mít už v době podání přihlášky bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné, jak vyplývalo z materiálů, které v pondělí schvalovala vláda.

14:49
Zeman podepsal jmenování generálů, šéfa BIS podle předpokladů nepovýšil
Prezident Miloš Zeman podepsal rozkazy a rozhodnutí o jmenování nových generálů. Povýšeni budou k 27. říjnu. Slavnostní akt jmenování byl kvůli opatřením kolem koronavirové epidemie odložen.

14:48
PŘEHLEDNĚ: Západ pomáhá zoufalému Česku. Dorazí lékaři i ventilátory
Denní nárůst nových případů koronaviru v Česku zrychlil, laboratoře ve středu odhalily téměř 15 tisíc pozitivních testů. Nemocnicím chybí kromě plicních ventilátorů hlavně lékaři a zdravotnický personál. Česko proto žádá v koronavirové krizi o pomoc své západní sousedy. A spojenci se k němu zády neobrátili.

14:41
Na Slovensku zadrželi šéfa speciální prokuratury. Viní ho z pomoci gangu
Slovenská policie zadržela a obvinila šéfa speciální prokuratury Dušana Kováčika. Tento úřad je elitní složkou slovenské prokuratury a dohlíží i na vyšetřování nejzávažnější kriminality. Podle policie však Kováčik, který je na Slovensku známý pro naprosté minimum podaných žalob, spolu se zástupcem šéfa jednoho policejního útvaru pomáhal zločineckému gangu Takáčovců.

14:14
Nouzový stav se protáhne, míní Prymula. Souhlasí Piráti, TOP 09 i Hamáček
Ministr zdravotnictví Roman Prymula ve čtvrtek připustil, že nouzový stav, který nyní platí do 3.listopadu, se prodlouží. „Je zřejmé, že návrh na delší nouzový stav přijde,“ řekl Prymula po čtvrtečním mimořádném jednání vlády. Ministr vnitra Jan Hamáček už ve středu řekl, že si nedokáže představit, že by země krizi zvládla za čtrnáct dnů.

14:10
KOMENTÁŘ: Rozšířil se nový virus. Má jméno MUDr. Chytrolín
Reportáž z nemocnice kolegy fotografa vypadala na první pohled nevinně. Fotografie pacientů, lékařů a sester na odděleních s pacienty nakaženými koronavirem. Tohle se v redakcích běžně dělá. Když se něco děje, jede se na reportáž, fotograf to vyfotí a redaktor popíše. Ale pod zveřejněnými fotografiemi s popisky se rozpoutala diskuse, která odhalila, jak je to ve skutečnosti, zjistila novinářka Marta Fenclová.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora