inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

0:00
KVÍZ: V roce 1939 napadl Sovětský svaz Finsko, začala zimní válka
Útokem Sovětského svazu na Finsko dne 30. listopadu 1939 začala tzv. zimní válka, která trvala až do 13. března roku následujícího. Otestovat své znalosti o tomto konfliktu nebo tyto znalosti získat, můžete pomocí následujícího kvízu.

0:05
Řekové popravili před 100 lety tři bývalé premiéry najednou
Na podzim roku 1922 zažívalo Řecko turbulentní období. Po prohrané válce s Tureckem došlo ke změně režimu a nový establishment nechal na základě sporného soudního verdiktu popravit své tři bývalé premiéry.

0:05
Gérard Philipe se stal dívčím idolem. Obdivoval Castra a byl aktivním komunistou
Francouzský herec Gérard Philipe, narozený před před rovným stoletím, 4. prosince 1922, se stal největším poválečným idolem, jehož slávu nezrušila ani smrt. Planoucí pohled jeho Cida, Juliena Sorela či Fanfána Tulipána vléval ženám krev do tváří. Žil a pracoval v závratném tempu - jako by věděl, že má vyměřeno příliš málo času - pouhých 37 let.

0:00
Smrtící zbraň na ocasech stegosauridů. Bodce pronikaly orgány i kostmi
Stegosauridy máme v našich představách spojené s jejich nápadnými tělními ozdobami v podobě plátů pokrývajících krky, hřbety i ocasy. Charakterizují je také sady několika párů bodců, nacházejících se obvykle na konci ocasu, ale u některých rodů mohou být umístěny i na jiných částech těla.

14:05
Řád Bílého lva se uděluje už 100 let. Jako první ho dostal francouzský premiér
Před 100 lety oficiálně vzniklo nejvyšší státní vyznamení Československé republiky, řád Bílého lva. Jeho prvním laureátem se stal tehdejší francouzský premiér Raymond Poincaré.

0:00
Letectví se mění k nepoznání. Historie ukazuje, že rozhodně ne poprvé
Civilní letectví prochází obdobím obřích změn. Na jedné straně letecké společnosti bankrotují a zanikají, na druhé straně velké společnosti ty menší skupují a zařazují je do svých holdingů často jako nízkonákladové součásti. Není se třeba děsit. Takových změn zažilo letectví mnoho.

12:54
Musk chce do půl roku zkoušet mozkové čipy na lidech. Zchladil tak očekávání
Společnost Neuralink, kterou vlastní miliardář Elon Musk, se zabývá vývojem mozkových implantátů. V noci na čtvrtek její majitel oznámil další plány. Podle nich by měly do poloviny roku 2023 začít testy na lidech. Očekávalo se přitom, že už to nyní dělá a bude prezentovat první výsledky.

12:09
POZOR VLAK: Zachytili jsme vznik Slovenské strely na 3D tiskárně
Železniční magazín POZOR VLAK se v nejnovějším vydání zaměřil na modeláře Michala Brože, který v počítači modeluje železniční a silniční vozidla a pak je tiskne na 3D tiskárně. Štáb Michala sledoval od května do října, kdy pracoval na modelu legendární Slovenské strely v měřítku 1:25.

0:00
„Svatba“ letounu L-39NG. Ve Vodochodech se po letech opět sériově vyrábí
Po osmi letech vývoje vyvrcholila práce na letounu L-39NG. Moderní následník slavného Albatrosu vstupuje do sériové výroby prostřednictvím stroje se sériovým číslem 7005. Finálnímu spojení trupu a křídla se říká „svatba“. Devatenáct let po ukončení výroby L-159 ALCA produkuje Aero nový letoun.

0:00
Šest přehlížených funkcí, které ukazují, jak prohlížeč Edge dospívá
V posledních několika letech se posunul browser Microsoft Edge mílovými kroky vpřed. Se svým největším konkurentem sice sdílí jádro, ale jde svou vlastní cestou.

12:25
Velký meteorit ukrýval dva minerály, které jsme doposud na Zemi neviděli
Doposud jsme podobné nerosty mohli najít jako uměle vyrobené v laboratoři nebo v teoretických pracích. Díky poslu z vesmíru nyní víme, že je umí vyrobit i příroda. Jmenují se elaliit a elkinstantonit.

8:19
Čína poslala první posádku na svou právě dokončenou vesmírnou stanici
Na čínskou vesmírnou stanici dorazila trojice nových „tchajkonautů“, jak jsou někdy označováni čínští kosmonauti. Bude to první posádka, která celou misi stráví na dokončené stanici Tchien-kung (Nebeský palác).

0:00
V novém letadle testují kontrolu spících pilotů a přistání podle kamery
Brněnský tým společnosti Honeywell má nové testovací letadlo. Experti v něm ověřují projekty od myšlenky po hotový produkt. Stroj jsme prozkoumali na letišti v Kunovicích.

0:00
PODCAST: Vodu z Dněpru nepijte. Utopilo se v něm hodně ruských vojáků
Náš spolupracovník Tomáš Kolařík se vypravil do ukrajinského Chersonu záhy po jeho osvobození. Během týdne pobytu ve městě na břehu Dněpru zažil i masivní raketový útok. Jeho postřehům jsme věnovali nový díl Technet podcastu, natáčený na chersonském hlavním nádraží.

0:00
Dejte si pozor na omylem aktivované klávesy, i na ty dnes již nepoužívané
Ať už jde o aktivovaný Caps Lock, deaktivovaný Num Lock, zapnuté přepisování písmen v textovém editoru, či omylem zvětšené písmo, můžete si být jistí, že zatím ve většině případů stojí omylem stisknutá klávesa. Jak sjednat nápravu a nešlo by je raději nějak zakázat?

0:00
Nová hrozba letecké dopravy. V roce 1962 zabíjel první sebevražedný pasažér
V první polovině 60. let se začaly do provozu stále více prosazovat proudové dopravní letouny první generace. Z letecké dopravy se stával průmysl a s tím se objevily nové problémy. V roce 1962 se podařilo nezpochybnitelně prokázat sebevraždu spojenou s pojistným podvodem. Daň nejvyšší zaplatilo 44 nevinných lidí, jejichž životy vyhasly nad Unionville ve státě Missouri.

0:00
OBRAZEM: Sopwith Triplane byl ve své době nejlepší britskou stíhačkou
Německý stíhací trojplošník Fokker Dr.I se stal velkou legendou, bohatě přiživovanou i osobou Rudého Barona, vlastním jménem Manfreda von Richthofena. Pravda ovšem je, že Fokkerův trojplošník vznikl jako odpověď na britský Sopwith Triplane, který se tak trochu neprávem krčí v jeho stínu. A tak se dnes podívejme na první operačně nasazený stíhací trojplošník prostřednictvím sady komentovaných fotografií.

0:00
Starlink od SpaceX chystá druhou fázi konstelace a zavádí limity
Výstavba satelitní konstelace Starlink začala přesně před třemi roky. Nyní SpaceX připravuje první misi pro nejnovější orbitální slupku, dozvěděli jsme se přesné rozměry družic pro Starlink druhé generace a v některých zemích došlo k zavedení datových limitů kvůli přetížení sítě.

9:42
Zlaté, šedé i modré fajfky. Musk chystá pro Twitter „bolestivý“ systém účtů
Nový majitel sociální sítě Twitter zveřejnil novinky v systému ověřených účtů. Nově se mají dělit na několik kategorií. Testovací provoz se má spustit příští týden.

0:00
Chřestýši pro Ukrajinu. Protiletadlový systém vznikal původně pro JAR
Ukrajinu podporuje dodávkami zbraní celá řada zemí. V pondělí 20. listopadu oznámil francouzský ministr obrany rozšíření dodávek o raketomety MLRS a dvě baterie protiletadlových systémů Crotale NG.

0:10
Letci císaře pána jako první potopili ponorku, a nikoho při tom nezabili
Přestože rakousko-uherská monarchie disponovala v porovnání s jinými mocnostmi relativně malými počty letadel a potažmo letců, zapsali se tito do historie prvoválečného letectví nesmazatelným písmem. Když 15. září 1916 potopila dvojice létajících člunů Lohner francouzskou ponorku Foucault, bylo to historicky první zničení ponorky na volném moři letadlem.

23:26
ESA vybrala nové astronauty, v záložním týmu je český stíhací pilot Svoboda
Evropská kosmická agentura (ESA) představila nové kandidáty na astronauty. Do užšího výběru se dostal i stíhací pilot Aleš Svoboda, který se po více než 40 letech tak může stát dalším Čechem ve vesmíru. O místo v novém týmu ESA mělo zájem přes 22 tisíc lidí, hlásit se mohli i postižení.

15:00
Mastodon, Hive a další. Jaké jsou alternativy, když nechcete Muskův Twitter
Nelíbí se vám, kam Twitter pod vedením Elona Muska směřuje, nebo se vám síť zkrátka jen omrzela? Internet nabízí mnoho alternativ, byť se nejspíš vždy budete muset smířit s trochu odlišným stylem fungování.

10:40
Japonci ruší přistání na Měsíci. Doplňkový program mise Artemis I v potížích
Americké NASA se daří plnit hlavní cíl programu Artemis I, který je testem před letem lidí k Měsíci. Část vedlejších plánů je však v problémech. Spolu s lodí Orion totiž na cestu vyrazila i desítka malých satelitů. Ne všechny však své úkoly splní.

0:00
Slováci umějí. Vyzkoušeli jsme aktivní reprosoustavy z kaktusu a brambor
Otestovali jsme aktivní regálové reprosoustavy „8 eight“ s vestavěným streamerem od slovenské společnosti Truune Audio. Zaujaly nás hodně promyšleným technickým řešením, velmi neokoukaným vzhledem, a především perfektním zvukem.

0:00
Padl velký milník, na internetu už je více než pět miliard lidí
Služby internetu používá už více než 63 % všech lidí na Zemi. Pojďme se podívat, jak vlastně internet využíváme. Víte například, kolik času trávíme online? Které weby patří mezi ty nejnavštěvovanější? Nejen toto, ale i další data lze vyčíst ze statistiky věnující se využívání celosvětové sítě.

15:38
Kosmická loď Orion dorazila k Měsíci, příště již poletí s lidmi
Po pěti dnech dosáhla kosmická loď Orion jednoho ze svých cílů, když se přiblížila na 130 kilometrů k Měsíci. Přirozené oběžnici planety Země tak byl Orion nejblíže v rámci celé 25denní mise.

12:30
Tyranosaurus znovu překvapil, podle nových výpočtů mohl být větší a těžší
I když se nám zdá, že o dinosaurech a jejich nekorunovaném králi tyranosaurovi toho víme poměrně hodně, není tomu tak. Jen letos přibyla řada dalších poznatků, které pohled na tento druh mohou změnit.

0:01
Jak správně fotit jídlo, vám ukáže David Turecký
Fotky jídla patří k těm nejpopulárnějším, co se příspěvků na sociálních sítích týče. Chcete, aby vaše gurmánské výtvory vypadaly dobře i na fotce? Vydejte se na cestu skrz hledáček fotografa Davida Tureckého a naučte se, jak správně fotit jídlo.

0:00
První srážka proudového dopravního letadla přinesla do té doby nejvíce obětí
Na začátku 60. let byly do provozu zavedeny proudové dopravní letouny první generace. Generační a výkonnostní skok znamenal, že lidské smysly nebyly schopné zabránit kolizím ve vzduchu. V USA se již pracovalo na vybudování řízeného leteckého prostoru nad celým územím. Rozvoj letecké techniky nečekal. Další srážka letadel byla nejhorší leteckou katastrofu své doby.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora