inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

0:00
Dohoda s Německem: na stole jsou Leopardy, Pumy a raketomety MLRS
Válka na Ukrajině významně rozhýbala nejen nákupy nových zbraní, ale paradoxně také jejich výměny v rámci evropského trhu s vojenským materiálem. Poslední výměnu, důležitou pro Českou republiku, domluvil v Berlíně při návštěvě předseda vlády Petr Fiala. Jaké německé zbraně zvýší bojeschopnost naší armády?

20:11
Zvládl to jako nic. Unikátní stroj RAF z roku 1938 doletěl z Anglie do Česka
Po rozsáhlé, víc než dva roky trvající rekonstrukci v anglických dílnách se na domovské letiště v Podhořanech vrátil letoun Miles Magister. Jde o jeden z pěti letuschopných kusů na světě, na kterém během druhé světové války trénovali i Čechoslováci. Měli jsme tu čest být na palubě po celou dobu návratu do Česka.

0:00
Nepodceňujte důležitost klávesnice. Podívejte se na základní rozdělení
Hluk, bolavé ruce a překlepy. To jsou hlavní neduhy nevhodně vybrané klávesnice. Pokud to tak máte i vy, dopřejte si změnu a vyberte jiný typ klávesnice. Mnohem vhodnější. Vybírat je z čeho. Zvolíte membránovou, mechanickou a bezdrátovou, nebo s klasický připojením?

13:30
OBRAZEM: Podívejte se, jak se Měsíc schoval do stínu Země
V noci na pondělí našeho času mohli zájemci vidět první letošní zatmění Měsíce. U nás nebylo vidět úplné zatmění, protože Měsíc zapadl za obzor, než k němu došlo. Pokud jste nemohli vidět částečné zatmění na vlastní oči, můžete se aspoň podívat, jak se tento úkaz podařilo zachytit fotografům.

12:22
„Pustošitelky“ vagonů se pokusily obalamutit soud, psaly před 100 lety Lidovky
I před sto lety existoval v našich zemích vandalismus. Například na železnici. Případem, ve kterém figurovala touha po vybavení druhé třídy, se tehdy zabývaly i Lidové noviny.

10:00
Nové televizory Samsung zkalibrujete mobilem a konečně se dočkáme OLED
Profesionální kalibrace obrazu pomocí smartphonu, matné panely lifestylových modelů, vylepšené QLED obrazovky a především první vlastní OLED televizor. Představení nových televizních technologií Samsungu bylo výživné.

0:00
OBRAZEM: Český Rolls-Royce, automobily Wikov byly známkou luxusu
Český Rolls-Royce, tak je s nadsázkou nazýván prostějovský Wikov. Ne, že by naše jiné prvorepublikové automobilky nevyráběly luxusní vozy, ale u Wikovu se to stalo firemní filozofií, „lepší“ auta zkrátka tvořila většinu automobilové produkce této firmy.

16:58
Letoun, na kterém se učili létat naši piloti RAF, se vrací do Česka
Jde o opravdový unikát. Letoun Miles Magister je jedním z pěti letuschopných na světě. Před lety ho koupil český sběratel a byla nutná rozsáhlá rekonstrukce v anglických dílnách. Po opravách letí stroj na domovské letiště v Podhořanech na Chrudimsku. Kritickým úsekem na cestě byl kanál La Manche, ale ten už překonal. My jsme u toho.

0:00
V pondělí nad ránem stín Země zakryje Měsíc. U nás bude vidět jen částečně
Zatmění Měsíce vzniká při jeho průchodu zemským stínem. V ten okamžik na Měsíc dopadá jen červená část spektra slunečního světla, protože vzdušné molekuly modrou barvu rozptýlí v atmosféře. Plné zatmění však v Česku neuvidíte, vydat se za ním bude muset zájemce na západ.

0:00
Hydroplán s proudovými motory měl být strategickým jaderným bombardérem
Mezi zajímavá letadla studené války patřil i americký těžký hydroplán Martin P6M SeaMaster s proudovými motory, který měl plnit roli strategického jaderného bombardéru.

0:00
Fosilie evropského dinosaura ukázala tajemství sauropodí kůže
V roce 1852 obdržel Samuel Husband Beckles (1814–1890), britský právník a proslulý sběratel fosilií, zajímavou zásilku z okolí města Hastings ve Východním Sussexu. Nyní, po sto sedmdesáti letech, nám prozradila fosilie evropského dinosaura zajímavé tajemství.

19:00
S automatem na jídlo až na Měsíc. Český start-up vyvíjí přístroj pro NASA
Než se astronauti vypraví na dlouhou cestu, je třeba najít mnoho řešení v různých oblastech, třeba i ve stravování. Český podnikatel Jakub Krejčík už sedm let vyvíjí pod značkou Mana nutričně kompletní potraviny. Teď přišel s unikátním nápadem pro NASA, jak zajistit posádce jídlo na dobu několika let.

0:05
Provokatér Jesenin. Básník si před 100 lety nechal v Německu zahrát Internacionálu
Smlouva mezi Německem a Sovětským svazem z Rapalla se před 100 lety začala projevovat i v běžném životě. Do Německa přijela řada kontroverzních hostů z Moskvy, například básník Sergej Jesenin. Umělec, kterého na cestě doprovázela jeho manželka, „bosonohá“ tanečnice Isadora Duncanová, si nechal během předčítání svých básní zahrát provokativně Internacionálu.

0:00
PODCAST: Říkalo se mu zvoneček. Motor, který běžel i po dávce z kulometu
Letecké motory obnášejí jistá specifika, která vycházejí z prostředí, v němž pracují. Řídký vzduch, nízké teploty, ale na druhou stranu požadavek na vysoký výkon, spolehlivost a nízkou hmotnost. Co typ, to konstruktérská snaha o rozlousknutí nejednoho pomyslného oříšku.

0:00
Windows 11 můžete spustit i z „flešky“. Přinášíme návod, jak na to
Jestliže stále váháte, zda upgradovat na novou verzi operačního systému Windows, potom máte skvělou možnost si ho vyzkoušet. A to aniž byste ho instalovali do svého počítače. Cesta vede přes možnost spustit Windows 11 z USB flash disku. Disk se může hodit i v dalších případech.

18:49
Astronomové ukázali „snímek“ masivní černé díry uprostřed naší galaxie
Projekt Event Horizon Telescope si připsal další úspěch, když vědci ze získaných dat vytvořili snímek černé díry Sagittarius A* (Sgr A*), která se nachází v centru naší galaxie. Je to druhý obrázek černé díry, který v rámci tohoto projektu vznikl.

0:00
Trať bradavického expresu. V jednom viaduktu je „zakletý“ kůň i s vozem
Jedna z nejkrásnějších železničních tratí světa je natažená mezi skotskými sídly Fort William a Mallaig. Trať vede i po pozoruhodném Glenfinnanském viaduktu, který se proslavil rolí statisty ve filmové sérii o Harrym Potterovi. Jiný viadukt na této trati zase obsahuje nešťastného koně i s vozem, který při stavbě spadl do pilíře. Přibližme si tuto technickou zajímavost prostřednictvím sady fotografií.

0:00
Američané už si smějí opravit iPhone doma. Ale tak trochu po applovsku
Právo na opravu je hojně diskutovaný trend, který donutil i takového giganta, jako je firma Apple, nabídnout možnost opravy zařízení vlastními silami bez ztráty záruky. První reálné zkušenosti ale ukazují, že se to zas až tak nevyplatí.

9:13
Hudební přehrávač iPod končí, Apple jen doprodá zásoby
Loni v říjnu jsme sice oslavili dvacet let od uvedení prvního přehrávače Apple iPod, ale už tehdy bylo jasné, že je u zákazníků i u firmy tak trochu navíc. Jeho funkce kompletně převzaly jiné produkty a tak ani není překvapením, že s ním nyní firma oficiálně končí.

0:00
Armáda si pořídí bojové drony. Velkou šanci mají izraelské
Pokud válka na Ukrajině něco zásadně změní v oblasti vojenství, bude to zejména pozice dronů v jednotlivých armádách. Bezpilotní prostředky už sice vojska znají desítky let, ale až doposud byly vnímány jako něco, bez čeho se průměrný voják obejde. Po Ukrajině se dá zcela jistě konstatovat, že drony budou stejně důležité jako tanky nebo dělostřelectvo – a možná mnohem důležitější.

13:21
Před 100 lety stávkovali v Československu zaměstnanci železáren
Květen 1922 byl v Československu plný stávek. Dělníci protestovali proti snižování mezd a propouštění. Nejvíce stávek zažil dnešní Moravskoslezský kraj, ale protestovalo se například i v Praze.

0:00
Jak se zrodilo Totaleinsatz, nucené pracovní nasazení pro třetí říši
Pátého května 1942 vstoupilo v účinnost vládní nařízení číslo 154/1942 Sb. Přestože jde o právní normu přijatou protektorátní vládou, jednalo se o jeden z nejzásadnějších důsledků Heydrichovy okupační politiky, který měl v následujících třech letech výrazný dopad na životy statisíců obyvatel protektorátu.

0:00
Jak online a zdarma vydolovat text z obrázku či PDF
Optické rozpoznávání znaků (OCR) slouží nejen pro převod obrázků obsahujících texty do podoby umožňující pozdější úpravy, ale využívá se automaticky i k dalším funkcím. Třeba k překladu ve smartphonech.

0:00
Propad ceny z ní udělal skvělou koupi. Televize od TCL překvapí i zvukem
S vestavěným soundbarem a subwooferem od Onkya hraje jako z praku, poradí si se všemi HDR formáty a navíc nabízí solidní QLED panel s MiniLED podsvětlením. Díky velkému propadu ceny se z testovaného TCL 65C825 stala velmi atraktivní koupě.

0:00
Zbraně povstalců. V květnu 1945 použili i tanky a letadlo
O co víc měli pražští povstalci v roce 1945 odhodlání, o to méně měli zbraní. A především takových zbraní, kterými by se mohli vyrovnat německé materiální převaze. Pokud přehlédneme pušky a kulomety, tak mezi nejvýznamnější zbraně povstalců patřily pancéřové pěsti a obrněné vlaky. Použili však i tanky a dokonce jedno neozbrojené letadlo.

0:05
Sovětský ministr zahraničí lhal světu před 100 lety o vraždě carské rodiny
Ruští politici světové veřejnosti lhali už před 100 lety. Například na začátku května 1922 sovětský ministr zahraničí Georgij Vasiljevič Čičerin mlžil o okolnostech popravy ruské carské rodiny v létě 1918.

0:00
Elon Musk chce už letos testovat superrychlý dopravní systém hyperloop
Elon Musk v roce 2013 představil koncept vysokorychlostního způsobu přepravy, který nazval „hyperloop“. Cestující sedící v přetlakové kabině se pohybují rychlostí nadzvukového letounu uvnitř tubusu nebo tunelu s odčerpaným vzduchem kvůli snížení aerodynamického odporu. Nyní se k němu vrací.

12:46
V Černém moři opět hoří ruská válečná loď. A další možná dostala zásah
Ještě se nezapomnělo na ostudu, kterou utrpělo slavné ruské námořnictvo potopením vlajkové lodi Černomořského loďstva, křižníku Moskva a už z ukrajinského bojiště přicházejí zprávy o dalších poškozených, či dokonce potopených válečných lodích ruské flotily.

8:43
ISS opustili čtyři astronauti, v pátek přistáli na moři. Nyní ji řídí Rus
Loď Crew Dragon společnosti SpaceX přistála v pátek ráno na moři u floridského pobřeží, poté co necelý den cestovala od ISS. Na její palubě byla čtveřice astronautů. Tří z NASA a jeden Němec z Evropské kosmické agentury.

0:00
Ocelová lavina na spadnutí. Jak by probíhala ruská mobilizace
Ruská armáda na Ukrajině zabředla do dlouhých krvavých bojů. Sveřepí Ukrajinci brání svou zem odhodlaně a způsobují Rusům značné ztráty. Čím dál víc se proto nejen na ruské straně, ale také na Západě ozývají hlasy, že by Vladimir Putin mohl v dohledné době vyhlásit velkou mobilizaci.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora