inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

0:00
Bez panzerfaustů by to měli pražští povstalci mnohem těžší
Nenahraditelnou zbraní Pražského povstání se stala pancéřová pěst. Bez této účinné pěchotní protitankové zbraně by byl už tak těžký boj povstalců ještě těžší.

10:53
Poslechněte si první nahrávku vrtulníku Ingenuity na Marsu. Vzlétl už popáté
Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA v pátek na Marsu provedl už pátý let, při němž vystoupal výš než doposud a přistál na jiném místě. NASA navíc poprvé zveřejnila zvukový záznam Ingenuity pořízený robotickým vozítkem při čtvrtém letu vrtulníku.

0:00
Zvládli byste vyvenčit tyranosura, nebo by vám utekl?
Vědci se o různých druzích dinosaurů snaží zjistit co nejvíce informací. Díky výpočetní technice a softwarovým simulacím dokážou s velkou pravděpodobností odhadnout řadu schopností těchto tvorů. Nově tak zjistili, jaká byla preferovaná rychlost chůze obřího predátora.

15:06
IBM rekordně posunula výrobu čipů, přinesou výkonnější a úspornější mobily i PC
Společnost IBM oznámila, že vyrobila čip pomocí 2nm procesu. V současnosti přitom byla teprve zahájena výroba 5nm čipů. Většina pokročilých zatím spoléhá na výrobu v továrnách zvládajících 10 až a 7nm výrobu.

8:14
K přihlášení ke službám Googlu budete brzy potřebovat mobil nebo otisk
Google se chystá zavést dvoufaktorové přihlašování k účtům, které uživatel v rámci jeho služeb využívá. V dohledné době tak již nebude stačit jen uživatelské jméno a heslo.

0:00
Mohutný protiletadlový systém Jenisej zastavila hmotnost, ale i Chruščov
Vývoj samohybných protiletadlových systémů vybavených radiolokátorem byl pro konstruktéry velkou výzvou. Některé systémy byly úspěšné a jiné nikoli. Do druhé kategorie patří sovětský Jenisej, o jehož existenci se donedávna vůbec nevědělo.

0:00
Když doznání lže. Případy, v nichž obvinění falešně usvědčili sami sebe
Doznávali se, ochotně, otevřeně. K požáru, vraždám, násilí. A vyšetřovatelům nevadilo, že jejich výpovědi mají slabiny, slepá místa, že obvinění mají přístup k informacím o oněch trestných činech. Seznamte se s případy, kdy doznání nesloužila pravdě.

9:36
Bez výbuchu. Prototyp části meziplanetární lodě SpaceX konečně zvládl test
Po několika ne zcela úspěšných zkouškách prototypů budoucí lodi Starship se společnosti SpaceX konečně podařilo bez následných problémů letět a přistát s modelem SN15. Firma tak může pokračovat v dalších testech stroje, který se má jednou vydat k Měsíci či Marsu.

8:22
Po této očistě Windows si budete myslet, že máte nový PC
S jarem bývá pevně spjatý úklid všeho druhu. Zapomínat by se přitom nemělo ani na PC. Jak hardwarovou, tak softwarovou očistu a další kroky vedoucí k jeho údržbě je přitom vhodné provádět pravidelně několikrát do roka. Jen tak může bezchybně sloužit a zprostředkovávat pohodovou práci a vám produktivitu.

0:00
Vyzkoušeli jsme první monitor Huawei, zaujme především střídmou elegancí
Čínský gigant Huawei rozšiřuje pestrost své nabídky spotřební elektroniky i na českém trhu. Tentokrát o základní 23,8" LCD monitor pro běžné domácí a kancelářské použití. Jako první v Česku jsme jej vyzkoušeli.

17:24
Ranní ptáčata se mohou podívat na meteorický roj Eta-Aquaridy
Později v noci na čtvrtek mohou zájemci o vesmírnou podívanou sledovat další meteorický roj, který pravidelně navštěvuje naši Zemi. Pokud to počasí dovolí, uvidí pozorovatelé desítky meteorů za hodinu.

18:00
Trosky mohutné čínské rakety se mají zřítit na Zemi neznámo kde
Čínská raketa Dlouhý pochod CZ-5B vynesla minulý týden úspěšně na oběžnou dráhu první modul budované kosmické stanice. Nyní však její zbytky pomalu padají k Zemi s tím, že není jasné, kde skončí.

17:45
Houska za 40 nebo 70 haléřů. Bílé pečivo se před 100 lety vrátilo do Československa
Před 100 lety už byla v Československu houska a další bílé pečivo zase samozřejmostí. Houska stála 40 až 70 haléřů.

0:00
Vyzkoušeli jsme headset, který nehraje do ucha, ale do kosti
Pokud dvě třetiny pracovní doby protelefonujete a rozčilují vás uši ucpané sluchátky, AfterShokz OpenComm by mohl být vhodnou alternativou.

0:00
Deset lišáckých věcí, které můžete dělat ve Firefoxu a nevěděli jste to
Firefox příští rok oslaví 20. výročí. Mezi webovými prohlížeči jde o pojem. Během své existence přišel s celou řadou užitečných funkcí, ale mnoho z nich také deaktivoval. Stále má však co nabídnout. Prohlédněte si některé z jeho méně známých nástrojů, možností či funkcí.

0:00
STO OBJEVŮ: Lapit a zopakovat. O Edisonův fonograf se zajímal i prezident
Nic patetického, žádná přelomová promluva k lidstvu. To první, co Thomas Alva Edison v roce 1877 do svého fonografu namluvil, byla dětská říkanka Mary Had a Little Lamb. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával magazín Víkend DNES.

10:09
První plná mise soukromé lodi skončila, kapsule SpaceX přistála na Floridě
Po půl roce pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) se v neděli lodí Crew Dragon Resilience společnosti SpaceX vrátila na Zemi čtyřčlenná americko-japonská posádka. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) její návrat dvakrát odložil kvůli nepříznivé předpovědi počasí v oblasti plánovaného přistání.

9:48
Spor o Horní Slezsko musela rozseknout až Společnost národů
2. května 1921 vypuklo poslední a nejdelší 3. hornoslezské povstání. Poláci a Němci bojovali o průmyslově důležitý region severně od českých hranic.

0:00
Kvíz: Na konci vám spadne čelist. Poznejte „stíhačky“ vypadající jako hračky
Především letouny velké války, ale i té druhé světové posloužily jako vzory pro stavbu létajících napodobenin v kategorii ultralightů, které nabízí následující kvíz. Poznáte podle charakteristických znaků, které typy představují?

0:48
Teprve před 100 lety oficiálně skončil válečný stav mezi Německem a USA
Až 30. dubna 1921 skončil válečný stav mezi Spojenými státy a Německem. Americký Senát uzákonil faktický stav, který platil od příměří z 11. listopadu 1918.

0:00
Naše baterie vydrží desetiletí, slibuje český start-up
Malá česká firma Pinflow se pokouší vylepšit a do praxe prosadit dnes jen vzácně používaný typ baterií. Hlavní výhodou by měla být životnost počítaná na desetiletí.

0:00
Kousek za hranicemi můžete vidět parní lokomotivy na úzkokolejných tratích
Kdysi je postavili hlavně kvůli podpoře hospodářství v chudých regionech pro odvoz zboží a surovin. Dnes slouží především jako turistické atrakce. Saské království páry a úzké stopy u našeho severozápadního souseda bylo budováno od 80. letech 19. století a dalo vzniknout přes 500 kilometrům tratí.

15:05
Raketa Vega vynesla satelit na oběžnou dráhu, pomohla i brněnská firma
Evropská raketa Vega v noci na čtvrtek vynesla na oběžnou dráhu první družici pro snímání Země s velmi vysokým rozlišením. Ta je součástí nové konstelace satelitů Pléiades Neo. Téměř tunová družice Pléiades Neo 3 byla spolu s dalšími pěti malými satelity umístěna na takzvaném dispenseru brněnské firmy SAB Aerospace.

14:25
O2 představilo nový superrouter. Víc ze své přípojky nevyždímáte
Gigabitové porty, Wi-Fi 6, meshová síť, ovládání IoT prvků přes Z-WAVE a krásný design od Zoltána Matušky. O2 ve čtvrtek představilo svůj nejlepší router.

0:00
Tyto aplikace vás sledují na každém kroku
Více než polovina ze stovky nejlepších aplikací figurujících v žebříčku obchodu Apple využívá pro svůj prospěch nebo sdílí vaše osobní údaje s třetími stranami. S přehledem přitom zvítězil Instagram. Shromažďování, ukládání a sdílení soukromých údajů je všudypřítomné. Svolení k tomu dávají sami uživatelé.

20:44
Zemřel astronaut Collins, z modulu Apolla 11 přihlížel dobytí Měsíce
V 90 letech podlehl rakovině astronaut Michael Collins, který byl v roce 1969 součástí posádky Apolla 11, z něhož vystoupili na Měsíc Neil Armstrong a Buzz Aldrin. Collins musel zůstat v modulu na oběžné dráze, než se astronauti vrátí z "procházky" na Měsíci. Znovu už se do vesmíru Collins nepodíval.

19:21
Největší tryzna v Československu. Před 100 lety pohřbili legionáře popravené v Itálii
Na konci dubna 1921 Československo slavnostně pohřbilo exhumované ostatky legionářů z Itálie, které v roce 1918 popravila rakouská armáda.

9:47
OBRAZEM: Jak růžový superúplněk cestoval po Česku i kolem světa
Od noci na úterý lze pozorovat jedno z letošních nejbližších přiblížení Měsíce v úplňku k Zemi. Úkaz se lidově nazývá superúplněk a Měsíc se při něm zdá být větší než obvykle. Dubnový superúplněk dostal v USA označení růžový podle v této době rozkvétajících růžových plamenek šídlovitých.

0:00
Ze stíhačky bombardérem. Přesným, i když z něj nebylo vidět na cíl
„Blesk“ P-38 vznikl jako výškový stíhací letoun s dlouhým doletem, ale během své kariéry plnil celou řadu úkolů, pro které nebyl původně navržen. A prakticky ve všech obstál se ctí.

0:00
Poznejte méně známé funkce Chromu včetně tlačítka, které byste měli použít
Internetový prohlížeč Google Chrome obsahuje spoustu skrytých funkcí a malých triků, o kterých možná nevíte. Přinášíme 10 z nich, díky kterým se stanete nejen jeho zasvěcenějším uživatelem, ale zároveň vám pomohou zefektivnit běžnou práci.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora