inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

0:00
Typů vrtulníků s tandemovými rotory vznikla řada, ale v SSSR jen jeden
Vrtulníky s tandemovými rotory mají své výhody i nevýhody. Zatímco na Západě vznikla řada konstrukcí, z nichž některé byly velmi úspěšné, sovětští konstruktéři zkusili tuto koncepci jen jednou, a tak vznikl Jak-24. Přitom první létající tandemový vrtulník postavil ruský emigrant v Belgii.

17:35
Na českou družici ve vesmíru nahráli program, který najde hodnotné snímky
Brněnský startup Zaitra testuje ve vesmíru program, který díky strojovému učení analyzuje družicí pořízené snímky, vybírá ty s relevantními informacemi a výběr pošle na Zemi. Své zkušenosti využije i na misi, která má analyzovat složení blízkozemních meteoroidů při hoření v zemské atmosféře.

0:00
Nejlepší cloudová úložiště nabízí až 20 GB zdarma a pokročilé šifrování
Pokud hledáte bezplatné osobní cloudové úložiště, máte na výběr z řady skvělých možností. Spousta z nich vám umožní uložit několik gigabajtů dat a nemusíte utratit ani korunu. Jediné, co musíte udělat, je vytvořit si účet. Na to, co námi vybraných pět nabízí, se podíváme podrobněji.

0:00
Dakota převážela balíček diamantů, po sestřelení u břehů Austrálie zmizel
Na jaře 1942 uchvacují prakticky celou jihovýchodní Asii drápy japonského císařství. Jedním z cílů Japonců bylo dobýt i Nizozemskou východní Indii bohatou na nerosty. Když se obrana kolonie začala hroutit, snažili se spojenci evakuovat do Austrálie, co se dalo. A tady se začíná odvíjet náš příběh z 3. března 1942.

0:00
Armáda by mohla dostat německé obrněnce Marder a svá BVP-2 poslat Ukrajině
Válka na Ukrajině rozpoutala v Evropě velké pohyby zbraní a vojenské techniky. Některé země své starší kusy posílají na pomoc Ukrajině, jim naopak jako kompenzaci poskytují svou výzbroj velmoci. V zahraničních médiích se spekuluje, že po tancích Leopard 2 by mohla Česká republika dostat nabídku na bojová vozidla pěchoty Marder, která by provozovala do příchodu typu CV90.

0:00
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.

0:00
Největší známý dinosaurus žil možná v Indii, říká odborná vědecká práce
O záhadném obřím sauropodním dinosaurovi pojmenovaném Bruhathkayosaurus matleyi bylo diskutováno již mnohokrát, zejména pak po publikování odborné práce z roku 2017, která po dlouhých desetiletích vrhla alespoň trochu světla na tuto poněkud tajemnou kapitolu ve výzkumu obřích sauropodů. Přesto však některé detaily tohoto poutavého vědeckého příběhu zůstaly neobjasněny.

0:00
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.

14:04
Před 100 lety se narodil Jakeš, symbol pádu československých komunistů
Komunistický politik Miloš Jakeš byl jedním ze symbolů konce diktatury KSČ v Československu, ale také jedním z kolaborantských politiků událostí kolem okupace v roce 1968. Kariérní stranický pracovník vystoupal až na pomyslný vrchol žebříčku, když se v roce 1987 stal generálním tajemníkem ÚV KSČ.

12:36
ANALÝZA: Tchaj-wan v ohrožení. Neptejme se zda, ale kdy bude válka
Uprostřed obav o budoucnost míru ve světě, na pozadí války probíhající mezi dvěma největšími armádami Evropy přistoupila komunistická Čína k sérii vojenských cvičení kolem ostrovního Tchaj-wanu, na rozmezí Východočínského a Jihočínského moře.

0:00
Letošní pozorování Perseid zkomplikuje Měsíc. Bude těsně po úplňku
Je to asi nejpopulárnější meteorický roj z celého roku. Perseidy jsou poměrně bohaté, zvláště kolem svého maxima, a navíc spadají do období prázdnin, kdy je teplo a člověk má tak trochu víc času. Letos se však budeme muset spokojit spíš s těmi jasnějšími zástupci, které přesvítí měsíční zář.

0:00
Drsní hoši v kosmu. Nejstarší létal na šturmoviku, jiný sestřelil B-52
První lety do vesmíru byly nebezpečné. Adepti na kosmonauty netušili, co je čeká. Výběr byl náročný a platila řada omezení. Do nejužšího výběru se dostali opravdu jen ti nejlepší. Nicméně existovaly výjimky. Pokud jste měli bojové zásluhy, dalo se leccos přehlédnout.

0:00
Ve vedrech trpí i počítače. Pět rad, jak prodloužit jejich životnost
Teploty stoupají do spíše středomořských úrovní, lidé utíkají do stínu či ke klimatizacím, ale co elektronika? I když často vliv tepla na počítače nebo třeba herní konzole přehlížíme, nedělá jim dobře. Sepsali jsme základní rady, jak technice ulehčit.

0:00
Horkovzdušná vzducholoď je tak trochu jiný zeppelin. Víme, jak se řídí
Česko má na svém nebi opět jeden, ne zcela běžný létající aparát lehčí vzduchu. Mladý, ale zkušený pilot horkovzdušných balonů po letech hledání toho správného stroje konečně vzlétl se svojí vlastní vzducholodí. Technet měl to štěstí, že mohl letět také.

0:05
Inflací v Německu trpělo před 100 lety i československé pohraničí
Výrazné znehodnocování německé marky před 100 lety dopadalo i na československé občany, kteří v Německu pracovali. Jejich mzdy totiž po převodu na československé koruny nebyly dostatečné.

0:00
Tatry na Technetu: trojčata ze Smíchova pozvedla úroveň cestování na TEŽ
Z trakčních vozidel, která se za celou dlouhou dosavadní historii tatranské elektrické železnice na dané trati objevila, musíme vyzdvihnout především elektrické jednotky řady EMU 89.0. Na konci šedesátých let přinesly tyto jednotky nový vítr do dopravní obslužnosti ve Vysokých Tatrách.

0:00
„Windows PC“ ujel vlak. MacBook s novým čipem M2 má působivou výdrž i výkon
Přes dvacet hodin na jedno nabití nám v testu vydržel nový MacBook Air s procesorem M2. A jak se v testu ukázalo, v některých disciplínách nemá ve výkonu konkurenci.

0:00
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?

0:00
Tanky Leopard 2 pro 21. století by měla dostat i armáda České republiky
Když se blížil konec 80. let, panoval v Německu konsenzus, že raději než zavést nový tank, bude lepší znovu hluboce modernizovat oblíbený Leopard 2. Na vrcholu studené války tedy začalo velké omlazování.

0:00
PODCAST: Hledání ponorky U-206 pokračuje. Tým opět vyráží na Atlantik
„Bavíme se o oblasti, která je velká asi jako Liberecký kraj,“ popisuje v Technet podcastu muzejník Ivan Rous část Biskajského zálivu, kde se svými kolegy pátrá po ztracené německé ponorce z druhé světové války. Letos se na Atlantik tým chystá znovu. Jak se pátrání po ponorce U-206 posunulo?

0:00
Německý tank Leopard 2. Ušlechtilý potomek rodu Tigerů se stal legendou
Leopard 2 je bezpochyby nejdůležitějším evropským tankem konce studené války. Spolu s americkým Abramsem tvoří dodnes páteř obrněných sil NATO.

0:05
Německo nesplácelo reparace Francii. Ta začala hrozit obsazením Porúří
Francouzi byli před 100 lety nespokojení s tím, jak Německo splácelo válečné reparace. Paříž proto začala otevřeně vyhrožovat vojenským obsazením Porúří.

0:00
Expert: Rusy předběhla ve vesmírném programu už i Čína a Evropa. O NASA nemluvě
Rusové chtějí po roce 2024 ukončit svou účast na Mezinárodní vesmírné stanici. V Rozstřelu se nad důsledky tohoto radikálního kroku zamýšlel odborník na kosmonautiku Milan Halousek. Podle něj jde hlavně o politické gesto, protože ruský vesmírný program je pod extrémním tlakem Kremlu.

0:00
Slavnou sbírku létajících unikátů založil dobrodruh bez bázně a hany
Na venkovském letišti Old Warden, pětašedesát kilometrů severně od centra Londýna, se nachází poklad. Prohlédnout si ho můžete v hangárech, ale často jsou mnohé z jeho vzácných kousků vytahovány na čerstvý vzduch, aby je mohlo publikum obdivovat i v letu.

0:00
Skleníkový efekt zažívali i dinosauři, s horky a vyšší hladinou moří
V období pozdní křídy, asi před sto až šedesáti šesti miliony let, bylo celosvětové podnebí poměrně teplé až horké. Na počátku tohoto období bylo dokonce extrémní horko, přičemž průměrné teploty byly vlivem takzvaného skleníkového efektu o mnoho stupňů Celsia vyšší než dnes.

0:00
Jak si vedli Češi na Jadranu a ve Středomoří. Řada se jich nevrátila
Ve druhé polovině 19. století rostla rakousko-uherská válečná flotila a také se postupně zvyšoval podíl námořníků z Čech. Do války už vstupovali ve významných počtech a dosáhli v ní řady úspěchů.

11:00
Průměrná větrná elektrárna utáhne až 1600 domácností, říká expert
Německo letos v červnu ohlásilo průlom v oblasti obnovitelných zdrojů. Polovina elektřiny vyrobená od ledna u našich západních sousedů pocházela z obnovitelných zdrojů. Nejvíce z větrných a slunečních elektráren, v menším pak i z biomasy a z vodních turbín. Zda je tato cesta vhodná i pro Českou republiku a za jakých podmínek, o tom hovořil v Rozstřelu programový ředitel Svazu moderní energetiky Martin Sedlák.

6:48
Jižní Korea poslala k Měsíci svou sondu, prozkoumá místa pro možná přistání
Jižní Korea poslala k Měsíci svou první sondu. Z mysu Canaveral na Floridě ji vynesla raketa Falcon 9 společnosti Space X. K cíli má dorazit v prosinci.

0:00
Stíhačky pro Ukrajinu? Možná svatá trojice spolu s Javelin a HIMARS
Ukrajinské vedení hned z kraje konfliktu úpěnlivě žádalo spojence zejména o těžkou techniku, která by umožnila bránit se proti tradičnímu přívalu ruské mechanizované pěchoty. Protože tyto požadavky Západ dlouho nevyslyšel, mohl se v prvních fázích války stát jejím symbolem protitankový systém Javelin. Přichází změna?

0:00
Nejznámější praktiky vedoucí ke krádeži hesel
Chcete zjistit něčí heslo? Opravdu? Potom byste měli zvážit své životní nastavení. Ale teď jinak. Místo zjišťování něčích hesel se raději podívejte na to, jak je chránit. Možná zjistíte, že porušujete řadu pravidel.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora