inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

10:47
Nová čtečka Amazon Kindle Paperwhite je voděodolná a přečte vám knihu
Amazon představil čtvrtou generaci čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite.

10:00
S viry v těle a komunisty za zády. Život profesora Ctirada Johna
V pátek 12. října zemřel profesor Ctirad John, legenda české imunologie, ve věku požehnaných 98 let. Sám se nepovažoval za hrdinu, ale celý život nejen bojoval proti nemocem, ale neustoupil ani zlu kolem sebe.

9:15
YouTube postihl dočasný výpadek, nefungoval ani v Česku
Největší videoserver na světě a druhý nejnavštěvovanější server světa byl v noci na středu dlouho nedostupný. Výpadek se týkal i České republiky.

4:42
Bydlení jako v garáži i ikonická prodejna Applu. Šanghaj plná kontrastů
Čaj, na který zájemci čekají více než hodinu, pohyblivá reklama v tunelech metra s mobilním signálem, automatizované půjčovny deštníků, vstup do budov na základě rozpoznání obličeje či budky na karaoke jsou jen některé z drobných odlišností, kterých si našinec všimne při návštěvě některého z velkých čínských měst.

0:05
Masarykův triumf: Československo dostalo před 100 lety zelenou od USA
18. října 1918 vyšlo Prohlášení nezávislosti československého národa, které je známé pod názvem Washingtonská deklarace. Dokument připravila prozatímní exilová vláda v čele s Masarykem, Benešem a Štefánikem. TGM sepsal prohlášení ve Washingtonu ve dnech 13. až 16. října 1918 a den před jeho zveřejněním, 17. října toho roku, ho předal vládě USA a prezidentu Woodrowu Wilsonovi.

17:13
Legendární hudební přehrávač Winamp se vrací. Bude prý umět všechno
Softwarový přehrávač MP3 od společnosti Nullsoft měl na počítači počátkem století nainstalovaný každý. A kdo ne, ten byl přesně taková lama, jakou má dodnes program ve znaku. Příští rok se legenda vrátí a přehraje nejen hudbu uloženou na disku, ale bude spolupracovat i se streamovacími službami.

17:05
Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu
Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma Apple.

5:54
Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft
Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních vraků podlehl rakovině lymfatických uzlin. Informovala o tom jeho společnost Vulcan.

0:05
Bankovky jsou semeništěm španělské chřipky, varovaly Před 100 lety noviny
Před 100 lety vrcholila 1. světová válka, chystal se rozpad habsburské monarchie a na spadnutí byl vznik Československa. Noviny však se stejnou intenzitou psaly o neviditelném nepříteli, který zabíjel lidi po celém světě, o španělské chřipce.

0:00
Začínal v krabičkách od krému na boty. Kardiostimulátor pomáhá už 60 let
Před šedesáti lety implantovali ve Švédsku první kardiostimulátor, tedy přístroj odstraňující poruchy srdečního rytmu. Od té doby prošel velkým vývojem, miniaturní zařízení pomohlo milionům pacientů po celém světě. Fascinující příběh jeho zrodu si můžete přečíst v textu Karla Pacnera.

0:00
Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti
Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha testech kraluje novinka, starší „Ti“ ještě zdaleka nepatří do křemíkového nebe. Někdy i novince ukáže záda.

17:47
Totální otevřenost mezi partnery není vhodná pro každého, varuje IBM
Blockchain je známý především jako technologie, na které běží kryptoměny jako bitcoin a ethereum. Řada firem ale hledá, jak využít sdílené transparentní databáze v úplně jiných odvětvích, například v mezinárodní dopravě. O výhodách a nevýhodách blockchainu jsme se bavili s Jasonem Kelleym ze společnosti IBM.

13:39
Připravuje se nový formát SD karet. NanoSD bude velká jako nanoSIM
Paměťové karty formátu SD dostanou nového sourozence. Nový formát má ušetřit místo v mobilních zařízeních, ale není jisté, zda nebude doménou jen jednoho výrobce.

11:12
Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak
Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní spory mezi Saúdskou Arábií a jejími spojenci. Méně pozornosti se věnuje drobnému detailu. Rozšířená verze o vraždě nahrané hodinkami je technicky velmi nepravděpodobná.

0:00
Herec Oldřich Nový se v Ostravě zapojil do revoluce proti Rakousku
V Moravské Ostravě se 15. října 1918 pokusili vyhlásit samostatné Československo. Na Senném trhu, dnešním náměstí Republiky, se tam totiž konal mohutný tábor lidu, na kterém se protestovalo, jak napsaly o den později Lidové noviny, proti drancování české vlasti. Zúčastnilo se ho 60 tisíc lidí. Mezi protestujícími stála i devatenáctiletá budoucí filmová hvězda Oldřich Nový, který byl v Ostravě v té době v angažmá.

0:00
Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy
Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový způsob rychlé genetické úpravy rostlin přímo na poli.

0:00
Tipy na zajímavé weby: zábavné procvičování znalostí i info o výplatě
Potrápit svůj mozek a poměřit síly s roboty či kamarády nabízí netradiční testy z několika oborů na Umímefakta.cz. Jakou dostanete nemocenskou, důchod či čistou mzdu a další info získáte na Výplata.cz. A proklepnout si údaje o firmách a živnostnících na jednom místě umí Detail.cz.

0:05
Prozatímní československá vláda vznikla před 100 lety
14. října 1918 se odehrály dvě události důležité pro rozpad Rakouska-Uherska a vznik Československé republiky. Vyhlášení prozatímní československé vlády v Paříži a generální stávka v českých zemích a na Moravě.

0:00
Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom
Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských serverů, dvě aplikace, které umístí na domovskou obrazovku vašeho zařízení šikovné widgety, nebo aplikaci na ukládání informací o pitném režimu

0:00
Z historie Karosy: midibus na podvozku avie zabodoval na výstavě v Nice
Jedním z méně známých výrobků Karosy Vysoké Mýto je midibus postavený na podvozku později ikonické Avie A30. V roce 1969 odjel v dálkové verzi na mezinárodní výstavu autobusů do Francie, kde byl po zásluze oceněn.

0:05
Zakopanská republika byla předzvěstí nezávislého Polska
Právě před 100 lety se začaly šířit první faktické trhliny v celistvosti rakousko-uherské monarchie. Vznikla tzv. Zakopanská republika, předzvěst nezávislého Polska.

0:00
Jak asi vypadal vůbec největší známý pták v celé historii
Vědci nedávno oznámili, že objevili obřího ptáka na základě analýzy již dříve známých pozůstatků. Podle výpočtů vážil v průměru přes 600 kilogramů.

12:50
Rusko nepošle po neúspěšném startu Sojuzu MS-10 zásobovací let k ISS
Čtvrteční nepodvedený start ruské rakety vyústil v odložení startu říjnové zásobovací mise. Mezitím se kosmonauti budou připravovat na svou cestu k ISS, která se má odehrát na jaře příštího roku.

0:05
Zoufalý císařův pokus? Spolkové Rakousko zůstalo snem
Na začátku října 1918 se rakouský císař Karel pokusil o poslední záchranu své monarchie. Jeho iniciativa adresovaná mocnostem Dohody, která nabízela spolkové uspořádání habsburské říše, byla zveřejněna až 16. října, kdy už bylo jasné, že ji Francie, Velká Británie a USA odmítnou. Z jeho jednání vyplývá, že si jasně uvědomoval, že podunajskému císařství zvoní hrana.

0:00
Rusové ztrácejí u partnerů kredit, říká český odborník k nehodě Sojuzu
Porucha nosiče Sojuz bude mít největší dopad na provoz ISS, říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Mimo jiné bude nutné rozhodnout, co bude dále s „navrtaným“ modulem.

0:00
Chytré čínské procesory chtějí dobýt trh s auty, kamerami i servery
Na akci Huawei Connect 2018 v Šanghaji představil tento čínský gigant čipy, které jsou vybaveny procesory pro umělou inteligenci a určeny doslova pro každé zařízení. Bezpečnostní kamery, ale i mobilní datacentra do autonomních vozů mají být díky novým čipům na platformě Ascend výrazně levnější.

0:00
Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows
Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci ve Windows, a ještě přemapovat klávesy zvládnete s HotkeyControl. Vyčistit prostředí Windows od zbytečností pomůže Win10Clean. A Directory Monitor pohlídá změny provedené ve složkách.

16:20
Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál
Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz musel být let zhruba po sedmi minutách přerušen a posádka se vrátila na Zemi.

0:05
Další porážka Německa. U Cambrai pohasly německé naděje
První bitva u Cambrai se uskutečnila ke konci roku 1917. Poprvé se do válečné vřavy na spojenecké straně zapojily ve velkém tanky. Znovu se v těchto místech bojovalo mezi 27. zářím a 11. říjnem 1918.

0:00
„Hon na moravské obyvatelstvo“. První nálet hloubkařů v Protektorátu
Pošmourná středa 11. října 1944 měla být běžným dnem v protektorátu, daleko od frontových linií, zapsala se však do historie jako den, kdy jeho obyvatelé poprvé ve větší míře zakusili útoky hloubkových letců.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora