inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

9:08
Čína vyslala do vesmíru tři kosmonauty. Loď Šen-čou 13 úspěšně přistála
Čínská loď Šen-čou 13 v sobotu úspěšně přistála s tříčlennou posádkou na nedokončené vesmírné stanici Tchien-kung (Nebeský palác). Let z čínského kosmodromu Ťiou-čchüan trval zhruba šest a půl hodiny, informovala agentura Nová Čína.

0:00
Čtvrté hromadné vymírání na konci triasu udělalo z dinosaurů vládce pevnin
Na přelomu triasu a jury před 201 miliony let nastalo jedno z největších vymírání druhů v historii Země. Byla to nesmírně významná událost, která do značné míry pozměnila biosféru naší planety v následujících obdobích jury a křídy, tedy až do samotného konce druhohorní éry.

17:05
Rusko hladoví. Pomozte, prosím, žádal Čechoslováky Alois Jirásek
V říjnu 1921 znovu vyzval spisovatel Alois Jirásek k pomoci hladovějícímu Rusku. To trpělo hladomorem zejména kvůli chybám tamní bolševické vlády.

0:00
První parašutistka v ČSR: poprvé málem otevřela padák ještě na křídle letadla
Byl to ryze mužský svět, přesto i ženy se toužily vznést do oblak. Nová republika přesto na diplomované pilotky musela počkat 10 let. Postupně jich přibývalo. A začaly pronikat i do jiných tajů leteckého řemesla – pilotování kluzáků nebo skákání na padáku. Právě Marie Krupičková byla v roce 1930 vůbec první československou parašutistkou.

0:00
KOMENTÁŘ: Budoucnost operačního systému je v jeho pronájmu
Ač to na první pohled není patrné, svět se pomalu chystá na další revoluční změnu. V budoucnu si věci nebudeme kupovat, ale budeme si je pronajímat. Za všechny jmenujme pronájem či sdílení automobilů, kol nebo softwaru. Dříve či později se prosadí i u operačních systémů, kde již částečně funguje.

0:00
Pionýrky letectví. První pilotky v Československu získaly diplom v roce 1928
Letectví je i v současnosti hlavně mužskou záležitostí, nejinak tomu bylo i mezi světovými válkami. Aviatiček bylo za první republiky jako šafránu, přesto si představme následovnice první pilotky v českých zemích Boženy Laglerové.

17:04
Devadesátiletý kapitán Kirk letěl do opravdového vesmíru, ale jen na skok
Herec William Shatner, který v seriálu Star Trek ztvárnil postavu kapitána Kirka, se ve středu podíval do vesmíru. Cesta strojem společnosti Blue Origin Jeffa Bezose trvala jen asi deset minut a posádka se při ní dostala do výšky necelých 110 kilometrů.

11:44
Dinosauři se dožívali zhruba padesáti let, řekl v Rozstřelu paleontolog
Vědci odhalují stále víc informací z dob, kdy po zeměkouli kráčeli pravěcí ještěři. Tato část historie Země láká i laickou veřejnost. I proto na toto téma vznikla řada obrazů, filmů, knih, ale i projektů, které tak trochu rekonstruují tehdejší svět. Jeden z nich představil paleontolog Štěpán Pícha.

10:27
Microsoft vydává první aktualizace Windows 11. Na tu důležitou však čekáme
Bylo druhé úterý v měsíci, a tak společnost Microsoft vydala pravidelné aktualizace pro své produkty. Přibyla jedna kategorie: operační systém Windows 11, který byl uvedený před týdnem. Oprav je jen několik, ale my čekáme na tu, která přestane snižovat výkon u některých procesorů.

0:00
Akcí Sokol si Heydrich podepsal rozsudek smrti. Sokolové proti orlici
Na počátku října 1941 vrcholila první vlna teroru, který Reinhard Heydrich rozpoutal krátce po svém příchodu do protektorátu 27. září 1941. Ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem v Praze vzpomeňme, jak důležitou roli sehrála v odboji Česká obec sokolská. Proč se nacisti tolik báli československých sokolů?

0:05
Před 100 lety se narodil Drobný, legendární český tenista
Před 100 lety se narodil jeden z nejlepších československých tenistů historie a také vynikající hokejista Jaroslav Drobný, vítěz tří grandslamů a hokejový mistr světa.

0:00
Minority Report v realitě. Jak strojové učení pomůže předpovídat budoucnost
Americká armáda testuje experimentální systém, který bude „předpovídat” důležité události několik dní předtím, než se skutečně stanou. Hlavním cílem projektu je predikovat s dostatečným předstihem vojenské přesuny a včas reagovat na případné hrozby.

0:00
V Google dokumentech se nově objevily funkce, které mnozí z nás uvítají
Jestliže je pro vás textový editor Google dokumenty denním chlebem, potom zbystřete. Používáním chytrých voleb, kontrolních seznamů či vylepšeného formátování odstavců budete moct pracovat nejen rychleji, ale získáte lepší výsledky. Nejen tyto vychytávky přinesly letošní změny.

0:05
Před 100 lety lehly popelem slovenské Čičmany
Na začátku října 1921 vyhořela značná část středoslovenské obce Čičmany. Tragédie světově proslulé vesnice zasáhla celé tehdejší Československo.

0:00
Kariéru letce si nevolíte, když nevíte, co se životem, říká pilotka
Na pilotní výcvik dopravního letadla si deset let vydělávala jako letuška. Když konečně začala létat, přišla pandemie. Slovenka Sandra Sandtnerová začala tedy pomáhat ve zdravotnictví. Dnes už zase létá a Boeing 737 považuje za letadlo svých snů.

0:00
STO OBJEVŮ: Už žádné destičky. Na nápad čínského eunucha píšeme dodnes
Papír používáme díky starověkému čínskému ministrovi, kterého přestalo bavit nekonečné namáhavé přehrabování v těžkých destičkách. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

13:00
Co ještě nevíte o dinosaurech. Vůbec nebyli hloupí a nešikovní
Kdysi je lidé považovali za bájné draky, později za neohrabané a evolučně zaostalé hory masa. Jenže vše je úplně jinak. Dnes už je jisté, že dinosauři dokázali být hbití i důvtipní.

0:00
Projekt sovětského létajícího tanku Rafnik nebyl ve slepé uličce sám
Ve třicátých letech vzniklo několik projektů létajících tanků, které samozřejmě nepřinesly kýžené ovoce. Jedním z takových létajících tanků měl být i sovětský Rafnik.

0:00
Nobelova cena očima českého vědce: jak souvisí hrnek kuliček a sonda na Marsu
Jeden z letošních laureátů Nobelovy ceny za fyziku Giorgio Parisi získal ocenění za svůj příspěvek k teorii komplexních systémů. I když se to může zdát jako poměrně abstraktní disciplína, nachází uplatnění i v našem životě. Jak? To nám vysvětlil František Slanina z Fyzikálního ústavu AV ČR.

0:00
Tak půjdu za kuchařku. První česká pilotka koupila aeroplán za své věno
Božena Laglerová si i přes vážné zranění při výcviku dokázala vybojovat pozici první ženy, diplomované pilotky na rakousko-uherském nebi. Nastává však otázka, co dál? Letectví se překotně rozvíjí a mladé ženě se otvírá svět plný možností. Vybere si jednu z těch dobrodružnějších.

8:00
Firmy skupiny CSG i Tatra Trucks míří na IDET
Obranný průmysl patří mezi hlavní pilíře podnikání průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group (CSG). Mezi nejvýznamnější události, kde může v domácím prostředí prezentovat svou produkci, patří brněnský veletrh IDET. CSG na něm již tradičně vystavuje ve společném stánku s automobilkou Tatra Trucks. Společnou expozici si připravily i na 16. ročník Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, který na brněnském výstavišti probíhá od středy a dnes je poslední příležitost jej navštívit.

0:00
První českou pilotku Laglerovou od létání neodradila ani vážná nehoda
Je to příběh nezlomné vůle a odvahy ženy, která se mezi muži jako první prodrala na naše nebe. Život plný až neskutečného dobrodružství. První česká pilotka Božena Laglerová zemřela právě před 80 lety.

15:29
Karel Čapek nastoupil před 100 lety do Vinohradského divadla
Karel Čapek je bezesporu jedním z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Méně známé je jeho divadelní angažmá. V říjnu 1921 se stal dramaturgem Vinohradského divadla, kde se poprvé setkal i s prezidentem Masarykem.

0:00
ANALÝZA: Létání už nebude jako dřív, vítězí low cost a malá letiště
Pohodlné a cenově dostupné létání je nejspíše minulostí. Kvalitní služby na dlouhých letech si dovolí jen ti nejbohatší, pro ostatní budou ultranízkonákladové spoje s minimem komfortu. Měnit se budou i flotily letadel, posílí význam malých letišť. O tom, co nás čeká v letecké dopravě, píše kapitán dopravních letadel Štěpán Kolomazník.

0:00
V Londýně se rodí odveta. Jak se připravovala operace Anthropoid
To, co po svém nástupu rozpoutal zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, rozhodně nemohlo zůstat bez odezvy. V exilu se začala rodit myšlenka, která později vešla do dějin jako jediný úspěšný atentát na takto vysoce postaveného nacistu. Ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem pokračujeme v popisu událostí, které s atentátem bezprostředně souvisejí.

11:56
Nobelovu cenu za chemii získali dva vědci za nástroje pro stavbu molekul
Nobelovu cenu za chemii letos získali vědci Benjamin List z německého Max-Planck-Institutu a David MacMillan z Princestonské univerzity v USA. Vyvinuli nový způsob tvorby molekul, asymetrickou organokatalýzu.

8:26
USB kabely budou mít nové logo, které ukáže, zda zvládnou i 240 wattů
Organizace USB Implementers Forum (USB IF), která stojí za formátem USB, zveřejnila nová loga pro certifikované kabely USB-C, které zvládnou až 240 wattů.

15:04
Ruští filmaři odletěli do vesmíru, na ISS budou točit snímek o hrdinné lékařce
Ruský režisér Klim Šipenko a herečka Julija Peresildová v úterý odletěli k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), aby tam natáčeli chystaný film s pracovním názvem Výzva. Na oběžnou dráhu je z kosmodromu Bajkonur vynesla loď Sojuz MS-19 pilotovaná kosmonautem Antonem Škarplerovem.

14:17
Co stálo za průšvihem Facebooku, který zavařil i českým operátorům
Jeden z nejdelších výpadků služeb v historii postihl v úterý Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp. Co se vlastně stalo? A jak mohl způsobit výpadky internetu i českých operátorů? To vysvětlujeme na následujících řádcích.

12:03
Nobelovu cenu za fyziku získali vědci za modelaci klimatu a náhodné procesy
Druhá letošní Nobelova cena byla udělena třem fyzikům „za průkopnický přínos k pochopení složitých systémů". Dva z nich za fyzikální modelování zemského klimatu a předpověď globálního oteplování, jeden získal ocenění za objev vzájemného působení neuspořádanosti a fluktuací ve fyzikálních systémech.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora