inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

0:05
Beneš žádal mezinárodní uznání Lužických Srbů
Od začátku roku 1919 usilovali Lužičtí Srbové o samostatnost, případně o výraznější autonomii v rámci nově vznikající Výmarské republiky. Spojence pro své plány však hledali jen velmi obtížně. Německo jejich snahy trvale blokovalo. Na mírové konferenci v Paříži v jejich prospěch promluvil i šéf československé diplomacie Edvard Beneš. Ani jeho úsilí nemělo výsledky. Lužičtí Srbové, slovanský národ na jihovýchodě Německa, dodnes nemají svůj vlastní stát.

0:00
Červci, sinice, sépie. Proč a čím se barvily a barví potraviny
Zrak je náš nejdůležitější smysl a barvy jsou ta nejdůležitější informace. Právě barva nás osloví první, až v druhé řadě tvar či velikost. A platí to i pro potraviny. Krása barev nás ovlivňuje, kdykoliv usedneme k jídlu či jdeme nakupovat.

0:00
Software na nevratnou likvidaci dat na discích
Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému smazání, ale provedou to tak, že je již nikdo nebude moci obnovit. Tak se dají zahladit nejen citlivá data, ale třeba i disk připravit na prodej.

14:55
Česko hledá moderní kutily a vynálezce. Přihlaste se na Maker Faire 2019
Předposlední červnový víkend v Praze proběhne festival moderních kutilů Maker Faire 2019. Přihlásit se se svým projektem může do konce dubna každý.

12:24
Britové po vyšetřování označili Facebook za „digitálního gangstera“
Dolní sněmovna Velké Británie vydala závěrečnou zprávu svého vyšetřování a rozhodně si v ní nebrala servítky.

0:00
Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon
Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají. IBM nyní spouští novou generaci předpovědního systému GRAF, který lokální předpovědi významně zpřesní.

0:00
V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia
Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou kapacitou. Zařízení by dokázalo napájet velké okresní město českého formátu po dobu několika hodin. Baterie má mimo jiné omezit používání naftových agregátů.

0:05
Lidovky před 100 lety: Národové budou zase rodina
Pondělní Lidové noviny ze dne 17. února 1919 se věnují v Paříži dohodnutému projektu „Svazu národů“, ale i vysloveně domácím problémům mladého Československa, třeba uhlí na Těšínsku nebo kněžím.

0:00
Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme
Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové cloudové úložiště, které v klientské aplikaci zašifruje všechna data ještě před jejich odesláním po internetu.

0:00
Nejlepší český špion války byl Němec. A na rukou měl českou krev
Československá rozvědka vstoupila do druhé světové války v poměrně dobré kondici. Odboj na našem území ovšem nacisté téměř úspěšně rozvrátili. A po válce pak zbylé zkušené lidi z velké části nahradili komunističtí „amatéři“.

0:32
Krvavá sovětská válka obrazem: Měla trvat pár týdnů, protáhla se na 9 let
Téměř celou jednu dekádu probíhala tzv. sovětská válka v Afghánistánu. Invaze vedená z Moskvy vyhnala z domovů pět milionů obyvatel a zastavila politické uvolňování ve světě. Připomeňme si tento konflikt a také některou použitou techniku prostřednictvím souboru zajímavých fotografií.

0:05
Nové Rakousko v roce 1919 zpochybňovalo hranice s Československem
16. února 1919 Rakušané poprvé volili poslance demokratického parlamentu. Vyhrála je sociální demokracie. I nové Rakousko stále zpochybňovalo nově vzniklé hranice, včetně těch s Československem.

0:00
Gigantický ještěr se žraločími zuby mohl žít a lovit ve smečkách
Souboj titánů, tak mohlo vypadat zápolení smečky obřích ještěrů Mapusaurus roseae s kolosy pojmenovanými Argentinosaurus o hmotnosti až osmdesát tun. Od soubojů těchto gigantů v pozemské přírodě uplynulo zhruba devadesát pět milionů let.

18:47
Poslední fotka: Vytrvalé vozítko z Marsu poslalo statisíce snímků
Původně měla americká sonda Opportunity posílat data o rudé planetě jen 90 dní. Místo toho odsloužila celých patnáct let a na Zem poslala přes 228 tisíc fotek. Podívejte se na ty nejzajímavější fotografie. A také na tu poslední.

13:36
Ukrajinští nacionalisté mohli za nejkrvavější pogromy roku 1919
K jednomu z nejhorších protižidovských masakrů po 1. světové válce došlo 15. února 1919 v ukrajinském Proskurově. Carský režim v Rusku, který padl v březnu o dva roky dřívě, měl výrazné antisemitské rysy. Židovská komunita byla v zemi znevýhodněna a kariéra ve státních úřadech pro Židy nepřipadala v úvahu.

12:00
Ukážeme vám cestu, říká šéf Googlu. A slibuje, že soukromí uživatelů pohlídá
Společnost Google v mnoha oblastech určuje směr, kterým se začne hýbat Země. „Technologie se dál rozvíjejí v oblastech jako umělá inteligence a strojové učení. Ve střední a východní Evropě vidíme příležitosti, které souvisejí s digitální transformací,“ říká v exkluzivním a vůbec prvním rozhovoru pro česká média šéf Googlu Sundar Pichai.

8:13
Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?
Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna způsobit?

0:00
Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování
Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa plochy a rovnou je třeba i nasdílet zvládne ScreenTake.

15:00
Nová generace Lego má skrytou stranu. Ožije pomocí rozšířené reality
Lego uvádí novou řadu stavebnic nazvanou Hidden Side. Poprvé nabídne propojení fyzického a virtuálního světa pomocí rozšířené reality: speciální aplikace promění telefon v nástroj, s jehož pomocí bude dítě odhalovat paranormální jevy a chytat duchy ve strašidelném městě, které si sestaví.

0:05
Cestovatel Miroslav Zikmund slaví stoleté jubileum
Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl. Celoživotní přátele neodloučilo ani 20 let nemilosti komunistického režimu, rozdělila je až Hanzelkova smrt v roce 2003.

0:00
Revoluce začala před deseti lety. Fotovoltaiku čeká velká průhledná změna
Před deseti lety vědci poprvé postavili solární článek z nového materiálu. V roce 2019 mají tzv. perovskitové články vstoupit na trh a od začátku výrazně přidat dnešní fotovoltaice na výkonu.

0:00
Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat
Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně předpovědi a živé dlaždice ve Start menu zajistí AccuWeather. Nejen pro analýzu bezdrátových síťových prvků v síti slouží Netgear Genie. A NetGraph měří datový provoz na síti.

21:09
Konec volání Opportunity. NASA po 15 letech odepsala vozítko na Marsu
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ve středu oficiálně odepsal marsovské vozítko Opportunity. Sonda, která na konci ledna oslavila 15 let na povrchu rudé planety, se Zemi přestala hlásit loni v červnu kvůli prachové bouři. Už v té době mnohonásobně přesluhovala, její plánovaná životnost byla 90 dní.

14:08
Zrušte rasovou nerovnost, žádali Japonci neúspěšně před 100 lety v Paříži
Pařížská mírová konference se v letech 1919 - 1920 zabývala konečným stanovením poválečných poměrů. Během jednání se však diskutovalo i o dalších globálních tématech. Jedním z nich byla problematika rasové nerovnosti.

10:02
Konec berlí a kolečkových křesel? Robotické obleky míří na trh
První robotické exoskeletony zamíří na trh již letos a pomohou navrátit pohyb lidem po mrtvici či úrazu. V blízké budoucnosti se tyto pomůcky promění do podoby robotického oblečení, což usnadní jejich nošení.

0:00
Unikátní koloběžka z Ostravy i vrták z Kanady vznikly ve stejném programu
Používají ji architekti i obuvníci, výrobci letadel i vrtacích souprav pro těžaře. Její výsledky najdete v kuchyni i v garáži, deset kilometrů nad zemí i kilometry pod povrchem. Platforma 3DExperience společnosti Dassault Systèmes má novou verzi, kterou firma novinářům představila v texaském Dallasu.

0:00
Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu
V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do výzbroje byly zařazeny v relativně velkých počtech. V nesrovnatelně menším množství je Němci nasadili i do ostrých akcí mezinárodního charakteru.

16:27
Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje
Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele základny měly být sponzorovány prostřednictvím výnosů z reality show. K letu bez návratu se přihlásily stovky dobrovolníků.

12:05
Člověk zatím zvítězil, umělá inteligence však v debatní soutěži překvapila
Vyhraje v debatě nad náhodně vybraným tématem člověk, nebo umělá inteligence? Tato otázka visela ve vzduchu v předvečer konference IBM Think 2019, kdy se systém Project Debater utkal se světovým debatním šampionem.

9:45
Rusko si kvůli válce vyzkouší odpojení od světového internetu
Rusko plánuje operaci, při níž che vyzkoušet, zda se dokáže odstřihnout od světového internetu a zvládne ho provozovat pouze uvnitř svých hranic. Vše v rámci zákona o tzv. udržitelném internetu, který byl 14. prosince 2018 předložen Státní dumě, a jež má být nyní projednán.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora