inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

13:10
Google opravuje důležitou chybu v prohlížeči Chrome. Aktualizujte
Celkem tři bezpečnostní nedostatky opravuje ve svém prohlížeči společnost Google. Jedna z těchto chyb je údajně již zneužívána útočníky, takže rozhodně s aktualizací Chromu neotálejte.

11:09
Kabinet Dr. Caligariho byl temný horor plný deformací, světel a stínů
Před 100 lety přišel do kin přelomový němý film Kabinet doktora Caligariho. Snímek bývá označován jako první expresionistické dílo a první horor všech dob.

11:01
Domácí hi-fi sestava za cenu rodinného domu? K poslechu bude v Praze
V těchto dnech se do pražského hotelu Don Giovanni sjíždějí špičkové poslechové sestavy, které budou v pátek 28. a v sobotu 29. února k poslechu v rámci výstavy Audio Video Show Praha 2020.

17:14
Prodejce odkázal omylem na zcela nová sluchátka od Applu. A nejen na ně
Jedna z největších amerických prodejních sítí Target zřejmě omylem ukázala podle některých zákazníků na svých stránkách nové produkty společnosti Apple. Samotná firma by přitom měla odhalit některé novinky až v březnu.

0:05
Muž, který odhalil hrůzy stalinismu, se narodil před 100 lety
Právě před 100 lety se narodil Anton Vladimirovič Antonov Ovsejenko. Historik a syn prominentního ruského bolševika pomohl po pádu SSSR demaskovat zločiny stalinské éry.

0:00
Jak si Tatra podmaňovala vzduch. V rozletu ji srazili Němci
Historie letadel Tatra je krátká, ale slavná. Ve své době hrstka těchto strojů úspěšně bojovala o své místo na nebi. Záhy však přišel podzim 1938 a všem nadějím byl konec.

0:00
Využijte e-mail na plný plyn. Správné programy zefektivní vaši práci
Pracovat a přitom se spolehnout, že vše bude fungovat i v případě vlastní nebo technické chyby. Chcete-li mít své e-maily pod kontrolou a manipulovat s nimi lépe, a to i v případě, že vlastníte více e-mailových účtů, potom se podívejte na následující zajímavé pomocníky.

11:08
Google mění pravidla svých služeb. Mohou za to i státy Evropské unie
Americká internetová společnost Google v reakci na postoj evropských soudů bude aktualizovat pravidla užívání svých služeb. Důraz prý klade na srozumitelnost, ale ve výsledku přibude asi dva tisíce slov.

0:00
Rusové dostavují elektrárnu v Bělorusku. Otevře jim cestu do Evropy?
V Bělorusku se připravuje spuštění ruského reaktoru III. generace VVER1200. Jeho výstavba trvala zhruba sedm let, což není v současné době dlouho. Dostavbu reaktoru, který je v nabídce do soutěže pro stavbu v Dukovanech, analyzuje fyzik Vladimír Wagner.

12:00
Někteří lidé Facebook přímo fetují, říká o nebezpečích digitální doby Kartous
Proč z našich dětí vyrůstá generace bez ambicí? A jak s tím souvisí internet, počítačové hry a sociální sítě? Spisovatel a odborník na vzdělávání Bohumil Kartous ve své knize No Future (Bez budoucnosti) nabízí nelichotivý pohled na současnost prošpikovanou technologiemi, a ještě temnější vize blízké budoucnosti.

0:00
Aplikace pro Bořka stavitele, šetřící cestovatele i rosničky
Do aktuálního přehledu jsme zařadili například aplikaci na výpočty užitečné při betonování a stavění zdí. Jiná se specializuje na vyhledávání letenek a hotelů. Svého pomocníka najdou v našem článku i řemeslníci.

0:00
Utopené dolary. Americké námořnictvo nakupuje lodě a pak neví, co s nimi
Americké námořnictvo se chce zbavit prvních čtyř lodí kategorie Littoral Combat Ship, které začalo zavádět do služby před pouhými dvanácti lety. Lodě potřebují finančně náročný upgrade, ten by se však nevyplatil.

0:30
Těšínsko patří Polsku, demonstrovali v regionu i přes zákaz vlády
Před 100 lety se v centru Těšína konala polská demonstrace za připojení Těšínska k Polsku. Zakročit musela francouzská armáda posílená o složky z Itálie.

0:00
Jak moc páchl Tyrannosaurus rex? Nejspíše značně a sám to dobře cítil
Svět druhohorních pachů je nenávratně pryč. Ale něco o něm můžeme soudit na základě nepřímých důkazů. Ostatně fosilní kosti dinosaurů z některých lokalit jsou cítit jakousi zatuchlinou, byť se ještě nedávno tvrdilo, že zkameněliny dinosaurů žádný pach nevydávají.

0:00
Software zdarma: snadno použitelný a stylový spouštěč aplikací
Pruh ikon, respektive dock známý z počítačů Mac můžete mít díky programu WinStep Nexus i vy. Konečně pořádný odinstalační mechanismus najdete v programu Absolute Uninstaller. HDDScan proklepne, zda je datové úložiště typu HDD, SSD a další v pořádku.

15:15
Tyto ženy jste neměli vidět. Na plátně se ukazovaly jen profesionálům
Tyto ženy se objevily na stříbrném plátně doslova v každém kině po celém světě. Přesto jste je pravděpodobně nikdy neviděli. O jejich existenci totiž věděli jen laboratoře a promítači. A ti je naopak znali velmi důvěrně. Říkali jim „panenky“ nebo „China girls“. Pomáhaly jim s nastavením jasu a barev.

0:00
Unikátní notebook s procesorem Microsoft SQ1 otevírá novou éru Windows
Je tenký jako iPad, zcela tichý, na baterii vydrží celý pracovní den a jsou na něm Windows 10. Notebook Surface Pro X je po sedmi letech druhý pokus Microsoftu, jak přinést Windows na procesorové platformě ARM. Jak Surface RT, tak Windows RT tenkrát skončily fiaskem. Jak to vypadá s druhým pokusem?

17:48
Kopírovat + Vložit. Zemřel vědec, kterému vděčíme za přátelský počítač
Většina dnešních uživatelů počítače zřejmě amerického programátora a matematika Larryho Teslera nezná. Výsledky jeho bádání však používáme každý den. Vymyslel nástroje Vyjmout, Kopírovat a Vložit. Kromě toho také prosadil ovládání programů bez složitého přepínání režimů. Tesler zemřel ve věku 74 let.

12:53
Česká firma chce prorazit s přípravkem na posílení imunity
Česká firma Nexars přišla s vlastním přípravkem na posílení imunity. O tom, jak by měl fungovat, mluvil v Rozstřel ředitel vývoje ve firmě Róbert Hromádka.

10:28
Superpřenašeči nejsou. Co říká zatím největší studie epidemie COVID-19
Největší epidemiologická studie koronaviru COVID-19 ukazuje, kdo je nákazou nejvíce ohrožený. Existují také důvody k optimismu ohledně dalšího vývoje. Nic ovšem není zaručeno.

0:00
Který editor fotek používáte? Najdeme s vámi nejlepší aplikaci zdarma
Ať už jste nadšený fotograf, nebo jen občas něco cvaknete, nejspíš se vám někde hromadí fotky. Co s nimi děláte? V našem výzkumu hledáme nejlepší program na správu a editaci fotek, který může kdokoli používat zdarma. Výsledky hledání zveřejníme příští týden.

0:00
Rolls-Royce chystá jadernou elektrárnu. S cenovou politikou Dacie
Britská společnost Rolls-Royce připravuje projekt menší jaderné elektrárny. Má vyřešit hlavní problém dnešního „jádra“: příliš vysokou cenu. Jak to chce dokázat, vysvětluje manažer Rolls-Royce Martin Goodfellow.

0:00
TEST: Česká nabíječka z Číny si poradí s téměř každým notebookem na světě
Ať už vám původní napájecí adaptér notebooku uhryzal králík, ztratili jste jej na cestách nebo se vám ho nechce tahat každý den v batohu, řešením může být levnější univerzální náhrada. Vyzkoušeli jsme 65W model s logem české značky T6Power.

14:02
Nový podvodný e-mail se tváří jako žádost o splacení dluhu
Českem se hromadně šíří nový podvodný e-mail, v jehož textu se píše o údajném dluhu, který má adresát mít. Problematická je však jeho příloha, která obsahuje vir.

0:05
Sté narozeniny by oslavila herečka Zdenka Sulanová. Její kariéra skončila v pětadvaceti
Herečka Zdenka Sulanová se narodila 18. února 1920 v Českých Budějovicích. Původně se jmenovala Zdenka Hrušková, jméno si změnila kvůli filmování, aby neměla problémy s pedagogy na umělecké škole. Od druhého ročníku totiž filmovala.

0:00
Zapomněli jste heslo nebo produktový klíč? Tyto aplikace pomohou
Připravili jsme pro vás sadu nástrojů sloužících k obnovení, získání nebo resetování hesla do systému Windows, v něm instalovaných aplikací, ale také do různých internetových služeb. Odhalte třeba i dávno zapomenutá hesla skrývající se za tečkami.

19:23
Microsoft má problém s aktualizacemi, mohou údajně schovat data
Společnost Microsoft musí řešit aktualizace, na které si stěžují uživatelé. Tentokrát se nepodařilo vychytat mouchy u únorového updatu, konkrétně u aktualizací KB4532693 a KB4524244.

9:15
Deset dní po popravě admirála Kolčaka potvrdili jeho smrt Britové
Ruský admirál Alexandr Vasiljevič Kolčak byl bolševiky popraven 7. února 1920. Jeho mrtvola však nebyla nikdy nalezena. Deset dní po popravě potvrdilo jeho smrt britské ministerstvo války.

0:00
Sovětské letectvo používalo i americké těžké bombardéry B-17 a B-24
Zařazení amerických bombardérů B-17 a B-24 do výzbroje sovětského letectva patří mezi méně známé kapitoly z jeho historie. A protože Američané odmítli poskytnout Sovětům tyto stroje v rámci programu Lend-Lease, tak si je na polích a lukách, v tom lepším případě pak na letištích, sami posbírali.

0:38
Před 100 lety začala legální okupace litevského Memelu
Francouzská vojska vpochodovala před 100 lety do Memelu. Dnešní litevskou Klaipedu začala okupovat v souladu se zněním Versailleské mírové smlouvy.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora