technet inforychle.cz - Vaše silná stránka
inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

17:43
Nvidia má novou generaci grafických karet. Profi modely doplní hráčské
Nvidia poněkud překvapivě uvedla informace o připravovaných grafických kartách s novým jádrem Turing na konferenci pro profesionály Siggraph. I to symbolizovalo, že místo grafických karet pro hráče přijdou modely do řady Quadro. Dá se však očekávat, že se brzy objeví i oznámení o herních grafikách.

14:05
Císař Vilém před 100 lety konečně začal uvažovat o mírovém jednání
Velká válka se na začátku srpna 1918 blížila k rozuzlení. Po neúspěchu u Amiens generál Ludendorff nekompromisně prohlásil, že se jedná o černý den německé armády a doporučil císaři Vilémovi, aby vydal pokyn k zahájení mírových jednání. Vilém II. před 100 lety, 14. srpna 1918, souhlasil.

13:58
Startuje Tankocaching. Hledejte kešky na místech spojených s okupací 1968
Na celkem 21 míst spjatých s tragickými událostmi srpna 1968 jsme rozmístili unikátní schránky, takzvané keše, s příběhy ze srpnové invaze. Poznejte místa, kde řádili okupační vojáci vypravení z Moskvy.

12:30
Facebook koupil technologii, která změní podobu jeho živých videí
Live videa jsou na Facebooku populární a největší sociální síť je chce vylepšit, aby srovnala krok s konkurencí. Koupila proto technologii služby Vidpresso, která spojuje videa s funkcemi jiných sociálních sítí.

10:37
Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže
Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie polohy. Podle zjištění agentury AP to však nestačí.

0:00
Proč i v horku spíme pod dekou? I proto, že v noci jsme jako plazi
I v létě stále platí, že v noci naše tělo potřebuje zahřát více než ve dne. Navíc nám pokrývka dává pocit bezpečí. Možná i díky své hmotnosti.

0:00
Šli v Jičíně z kina, opilý okupant je zastřelil samopalem. Bylo září 1968
Píše se rok 1968 a už několik dní na našem území pobývají okupační vojska řízená z Moskvy. Zdeňku Klimešovou zasáhlo sedm střel. Bezdůvodně je vypálil polský voják. Zemřela. Postřeleného Jaroslava Veselého doslova rozstřílel na zemi, protože se mu nelíbilo, jak sténá.

0:00
Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy
Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li snímky dále upravovat či vylepšit ty z nějakého důvodu méně povedené, hodit se vám bude uživatelsky přívětivý editační program.

17:40
Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí
Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách. Chemikálie produkující sulfan vrací polovině testovaných buněk životadárné funkce, které se stárnutím buňka ztrácí.

15:31
Končí služba Mujweb.cz, fungovat začala v minulém století
Jedna z prvních služeb, kam jste mohli umístit svůj web, končí.

13:50
Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče
Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma zdůvodňuje snahou pro lepší cílení reklam. Doufá totiž, že lidé nebudou přeskakovat ty, které je zajímají.

0:05
Bitva u San Mattea byla léta nejvýše položeným bojištěm
Neslavný primát nejvýše vedených bojů si bitva první světové války u alpského vrcholu Punta San Mattea podržela od roku 1918 až do roku 1999, kdy ji překonal kárgilský konflikt mezi Indií a Pákistánem.

0:00
Dotykový displej místo klávesnice: Apple si patentoval hrbolaté řešení
Klávesnice, která se mění podle toho, jakou aplikaci právě používáte. Nebo může úplně zmizet a dát prostor obsahu. Apple si podal patentovou přihlášku, ve které ukazuje vizi notebooku s interaktivní klávesnicí.

10:14
Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím
V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže než jakýkoliv jiný lidský stroj. Kvůli nespecifikovaným potížím se start přesunul ze soboty na neděli na 9:31 a byl úspěšný.

8:24
Jen opatrně psaly Lidové noviny o neúspěchu německé ofenzivy
Před 100 lety už byla německá ofenzíva na západě v koncích, na východě na Transsibiřské magistrále bojovali naši krajané s bolševiky a v Čechách bylo kolem 25 stupňů bez deště O čem psaly tehdejší Lidové noviny v pondělí 12. srpna 1918?

7:00
V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou
Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na pravidelnou nebeskou podívanou, která se trefila do vhodné fáze Měsíce.

0:00
Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?
Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná vozidla, který je ochrání před nejmodernější tandemovou bojovou hlavicí protitankových řízených střel (PTŘS) nebo protitankových reaktivních granátometů (RPG).

8:43
Před 100 lety rozeslal Lenin telegram o věšení odpůrců revoluce
Právě před 100 lety byla v Rusku v plném proudu první vlna bolševického teroru. Vůdce bolševiků Lenin 11. srpna 1918 rozeslal telegram, ve kterém požaduje veřejné věšení odpůrců revoluce.

0:00
Bush sliboval a nedal, Obama rovněž a Trump opět slibuje. NASA slaví 60
Díky této organizaci stanuli lidé na Měsíci, vzlétly raketoplány a vědeckotechnická revoluce v USA dostala řádný impuls. NASA oslavila šedesát let od svého vzniku. Kvůli politikům to však nikdy neměla jednoduché.

16:00
Pohled na „padající hvězdy“ bude nejlepší v nejbližších pěti letech
Po roce se k Zemi znovu přiblížil meteorický roj Perseid. Na našem nebi se tak chystá podívaná, kterou si řada nadšenců nenechá ujít, ani když vrchol nastane až po půlnoci.

12:33
Microsoft ukazuje rybičky, které mu plavou kolem datového centra
Microsoft má pod mořem datové centrum. Aby tento projekt zpropagoval, přidal k němu webkameru, která sleduje podmořský život.

11:42
Pomůžete člověku v nouzi? Sami ano, před ostatními lidmi se zdráháte
Člověk je tvor empatický a když vidí neštěstí, má snahu pomoci. Bohužel se ukazuje, že tato snaha klesá, pokud jsou v okolí i nějací další lidé. Výsledkem je paradoxní psychologický jev známý jako „apatie kolemjdoucích“. Jak se můžeme tomuto známému kognitivnímu omylu sami bránit?

0:05
Generál Pershing přišel při požáru o ženu a dcery
Generál John Joseph Pershing se stal jednou z nejdůležitějších postav armády USA v celé historii. Za první světové války byl velitelem Amerického expedičního sboru v Evropě a 10. srpna 1918 byl u založení první armády Spojených států.

0:00
Levná a dobře hrající sluchátka vám přečtou i notifikace. Na běh se nehodí
Pioneer C7 jsou bezdrátová Bluetooth sluchátka, kterým k ocenění „výhodný nákup“ chybí několik drobností. Na chůzi a aktivní odpočinek se hodí skvěle a díky aplikaci na čtení notifikací ani nemusíte vytahovat telefon z kapsy.

0:00
Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití
Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i automatický aktualizátor ovladačů. O rychlý přísun dat z datových úložišť se postará Glarysoft Disk SpeedUp. A Mail Attachment Downloader stáhne najednou přílohy z e-mailových účtů.

0:00
Praha instaluje chytré lampy, dobijí auto nebo pohlídají smog
Na území Prahy stojí již delší dobu několik chytrých lamp. Nový projekt, který se buduje v Karlíně, počítá s lampami, které toho budou umět opravdu hodně.

14:35
Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10
Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit práci v noci a šetří energii.

11:09
Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá
Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem. Největší sociální síť naopak začíná ztrácet návštěvnost stránek a hrozí jí, že ji předběhne YouTube.

0:05
Kontroverzní režisér Aldrich krotil v kultovním filmu hororové stařeny
9. srpna 1918 se narodil slavný režisér Robert Aldrich. Od mládí rebel, přesto příslušník jedné z nejbohatších rodin na světě - Rockefellerů. Ta se ho ale ve chvíli, kdy se rozhodl pro filmovou kariéru, zřekla a odstřihla ho od rodinných peněz.

0:00
Soundbar s Dolby Atmos se LG téměř povedl, filmový zvuk vás pohltí
Čas od času si při testování říkám „safra to je dobré“ a o něco později si plácnu na čelo a divím se, jak to mohli výrobci něčím tak pokazit. A to je i případ soundbaru SK10Y od LG. Na jednu stranu umí mohutně a prostorově ozvučit film, někdy však téměř neslyšíte dialogy. Nejspíš kvůli softwarové chybě.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora