inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

17:09
Největší festival kutilů je za dveřmi. Pootevřou se zítra v Rozstřelu
Čím bude letošní festival kutilů Maker Faire Praha jiný než loňský a na co vše se návštěvníci mohou těšit. Nejen o tom bude v pátek od 12:30 hovořit ředitel festivalu Jiří Zemánek a král 3D tisku Josef Průša.

15:34
Americké státy postupně schvalovaly zavedení volebního práva žen
Červen 1919 byl dalším měsícem, který Spojené státy americké posunul k rovnému volebnímu právu mužů a žen. Devatenáctý dodatek Ústavy USA, který umožnil ženám volit, podpořily na začátku léta následující státy: Illinois, Wisconsin, Michigan, Kansas, Ohio, New York, Pensylvánie, Massachusetts a také Texas.

13:59
Aktualizace Windows může zablokovat bluetooth zařízení, varuje Microsoft
Microsoft na svých stránkách informuje, že vydal bezpečnostní aktualizaci, která může znepřístupnit komunikaci prostřednictvím bluetooth s některými zařízeními.

0:00
Smrt nad Kanálem. Zahynuli při letecké nehodě, StB je obvinila z emigrace
Kanál La Manche je tichým svědkem desítek nouzových přistání i zřícení letadel. Zahynuli zde českoslovenští hokejisté i slavný hudebník Glenn Miller. Kvůli leteckému neštěstí nad průlivem se začnou používat bezpečnostní pásy i záchranné vesty. Přečtěte si příběh magického místa, který symbolicky začínáme před 65 lety.

0:00
Po Číně Rusko? Další vědec chce provádět dědičné úpravy DNA u dětí
Ruský vědec Denis Rebrikov údajně připravuje experiment, v jehož rámci by došlo k dědičnému přepisu DNA nenarozených dětí. S několika malými rozdíly jde o obdobu čínského pokusu, který v roce 2018 zaskočil nejen odborníky na celém světě.

20:53
Uvelebte se a poslouchejte. Spejbl s Hurvínkem právě teď bloudí lesem
Poprvé v historii. Spejbl a Hurvínek se ztratili v jihočeském lese a v přímém přenosu k vám hovořili z ptačího ráje na Slow Radiu. Mimo to zazněl i jeden z legendárních rozhovorů S+H z pera Miloše Kirschnera.

16:15
Facebook uvede „stabilní“ kryptoměnu. Má silné partnery a globální ambice
Společnost Facebook představila plány spustit novou kryptoměnu Libra v roce 2020. Je založena na principech uzavřeného blockchainu. Silní partneři (včetně PayPal, Visa a Mastercard) mají zajistit stabilitu. Kritici se obávají přílišné moci Facebooku i obcházení finančních regulací.

0:09
Postavte si dělo na vatové tyčinky. Je to zábava a něco se naučíte
Cílem není získat stroj roznášející hrůzu a smrt, ale pobavit se při výrobě funkčního kanónu na vatové tyčinky. A taky se při tom něco naučit o vypařování kapalin nebo expanzi plynů. Pod vedením makera Mattyho si to na workshopu během Maker Faire mohou vyzkoušet i vaše děti.

0:00
Lenovo ukázalo v Evropě značku ThinkBook. Míří na malé firmy
Lenovo ukázalo o víkendu v Barceloně několik nových počítačů, které mají brzy přijít na trh. K vidění byl „refresh“ výkonného ThinkPadu X1 Extreme, ale také zcela nová řada levnějších notebooků, zaměřená na malé firmy. Kromě laptopů vyjdou také nové stolní minipočítače.

0:00
Když se krajinou prožene jökulhlaup. Život ve stínu sopky Katla
Dominantou jižního Islandu je Katla, jedna z největších a nejaktivnějších sopek ostrova. V jejím stínu se nachází řada hojně navštěvovaných přírodních památek. Málokterý z turistů si však uvědomí, v jak nebezpečné části ostrova se ocitl.

13:18
O chodbě před kryptou Němci asi nevěděli. Historici našli i neznámý nápis
V pořadu Rozstřel komentovali odborníci nové poznatky, které se v rámci průzkumu chrámu svatých Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze podařilo po 77 letech od atentátu na Heydricha objevit. Dosud neznámé stopy po pokusech o průnik do větracích a odvodňovacích systémů kostela i neznámý nápis z 19. století. Hosty byli geofyzik ze společnosti Geo-cz Jiří Šindelář a Zdeněk Špitálník, historik z Vojenského historického ústavu Praha.

11:57
Pražský veletrh kutilů ukáže robota, který vás donutí programovat
Již tuto sobotu se otevřou brány veletrhu Maker Faire, kde se setkají tvůrci a šikovní lidé všeho druhu. Vyzkoušet si budou moci například jednoduchého robota Otto DIY, který vznikl před třemi roky a každý si jej může postavit s náklady několika set korun. Vyzpovídali jsme jeho tvůrce Camila Parra Palacia.

0:00
Programy a aplikace, které z PC nebo smartphonu udělají čtečku e-knih
Čtečka elektronických knih je sice ideální řešení pro konzumaci knih v digitální podobě, ale lze k tomu využít i počítač, smartphone či tablet. Stačí k tomu mít pouze vhodnou aplikaci, díky které je možné publikace číst v zařízeních se systém iOS, Android, Windows, Linux, Mac OS X nebo jiných.

0:00
Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně
Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Praze. Obklíčení parašutisté tedy skutečně nekopali marně. A nebyl to jejich jediný pokus. Krypta vydala další tajemství, mimo jiné i o tom, proč nacisté nedokázali parašutisty vytopit.

9:08
USA zesilují kyberútoky na Rusko. Je zrada to psát, říká překvapivě Trump
Spojené státy zvýšily intenzitu přípravy kyberútoku na sítě ruských elektráren. Reagují tak údajně na pokusy Ruska zasahovat do americké infrastruktury. Cílem má být zastrašení. Článek, ve kterém novináři z The New York Times pokusy popsali, označil prezident Trump za zradu. Jeho vláda přitom článek odkývala.

0:05
Před 100 lety vyletěl Němec Diemer do výšky téměř 10 kilometru
17. června 1919 ustanovil nový světový výškový rekord německý pilot Franz Zeno Diemer. Téměř desetitisícovou rekordní hranici dosáhl za 89 minut.

0:00
Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů
Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů se snažily dobýt kostel bráněný pouhými třemi muži. Přesně po 77 letech jsme se s týmem odborníků a historiků pokusili najít dosud neobjevené stopy po hrdinných obráncích.

14:36
Piloty Boeingu 787 znepokojuje protipožární systém, stroje ale dál létají
Piloti se obávají o bezpečnost Boeingu 787 Dreamliner, neboť klíčový protipožární systém je náchylný k poruchovosti. S odkazem na nejmenované piloty to uvedl britský list The Observer. Společnost Boeing aerolinky na problém upozornila a jeho existenci připustil i americký Federální úřad pro letectví, který však provoz letounů nezakázal.

12:16
Slovenská republika rad vydržela komunistům jen tři týdny
Na východním a jižním Slovensku vznikla Slovenská republika rad. Stalo se právě před 100 lety, 16. června 1919. Komunistický experiment ale trval pouhé tři týdny.

0:00
Američané kupují těžké vojenské tahače pro přesun tanků po Evropě
US Army pro svou evropskou složku nakoupí 170 tahačů pro přepravu těžkých nákladů HET (Heavy Equipment Transporter). Sloužit budou především pro přepravu tanků Abrams. Američané tak plní jeden z cílů NATO, tedy posílení alianční schopnosti strategické přepravy vojenského materiálu napříč Evropou.

0:00
OBRAZEM: Impozantní Muromec, Noční čarodějnice a létající tanky v barvě
Ruská překladatelka Olga Širninová si našla díky svému zájmu o historii zajímavý koníček. Koloruje staré fotografie, přičemž zdatnost v historických oborech ji zaručuje do jisté míry věrnost barevných řešení. Podívejme se na zlomek jejího díla, vybrali jsme fotografie z oboru letectví.

0:05
Před 100 lety zažili Čechoslováci první svobodné volby
15. června 1919 zažilo samostatné Československo velký svátek demokracie - první svobodné volby. Událost připomíná další díl seriálu Před 100 lety.

0:00
Astronomové po půl století objevili ztracený lunární modul z Apolla 10
První mise, která přivezla lidi na jiné kosmické těleso, byla ta s označením Apollo 11. Cestu jí však vyšlapaly předchozí projekty. Jeden z nich nyní zase získává pozornost. Objevil se totiž ztracený modul z Apolla 10.

9:51
Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady
Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy vedou k softwaru „MCAS“, o kterém nebyla v manuálu ani zmínka. Ve videoreportáži Technet.cz vysvětlujeme známé i obskurní souvislosti, které vedly k uspěchanému vývoji a špatné komunikaci.

0:05
Špatné počasí před sto lety málem zhatilo první let z Ameriky do Evropy
Majitel britského deníku Daily Mail lord Northcliffe vypsal už v roce 1913 cenu pro pilota, který bez mezipřistání přeletí z amerického kontinentu na britské ostrovy. Zakrátko ale přišla první světová válka a na podobné rekordní pokusy nebylo ani pomyšlení – na druhou stranu ale za ty čtyři roky výrazně pokročila letecká technika.

0:00
Software zdarma: proměňte PC či smartphone v monitorovací centrum
AtHome Video Streamer umí ke kontrole domácnosti využít i kameru smartphonu. Multimediální server Emby pošle data do zařízení připojeného k síti. Na jeden klik umí zkopírovat cestu ke složce či souboru Path Copy Copy. A Sigil slouží k tvorbě e-knih z běžných dokumentů.

11:07
Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte
Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu ověřovací kód nepřeposílejte. A určitě jej nesdílejte na sociálních sítích. Prezidentova mluvčího stál tento omyl jen podpis pod peticí, se kterou nesouhlasí. Jindy jde o peníze.

9:40
Huawei má problémy i v počítačích. Omezuje výrobu a ruší nový notebook
Omezení, které řada amerických firem uplatnila na společnost Huawei, se vedle mobilních zařízení a infrastruktury začínají projevovat i na počítačích této firmy. Firma kvůli problémům s nákupem amerických součástek zrušila uvedení nového notebooku a také pozastavila výrobu v divizi osobních počítačů.

0:00
Poctivá ruční práce v letectví, tak vznikala Avia BH-25 z roku 1926
Dnes se vyrábí dopravní letouny v moderních výrobních závodech a při jejich konstrukci se čím dál tím více používá uhlíkových kompozitů, do výroby také mnohem více zasahují počítače. Pojďme se ale podívat do doby, kdy dílny voněly dřevem a klasické dopravní stroje se stavěly s velkým podílem poctivé ruční práce.

14:02
Po odsunu Němců obce zanikly, teď je vědci oživují na internetu
Nový webový portál vytvořený vědci z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích mapuje zaniklá místa v česko-bavorském pohraničí. Projekt PhotoStruk do mapy přidává také 3D modely zbořených staveb. Informace mohou doplňovat i návštěvníci webu.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora