inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

0:00
OBRAZEM: Krokodýli ze Škodovky odvádí tvrdou práci v povrchových dolech
Pro nasazení v povrchových dolech vyrobil plzeňský koncern Škoda do roku 1990 stovky speciálních odklizových lokomotiv. Několik modernizovaných exemplářů posledního typu slouží na Mostecku a Sokolovsku dodnes.

10:04
Dusičnan amonný zabíjel mnohokrát. Ovšem mnohem více životů zachránil
Výbuch v Bejrútu nebyl ani zdaleka jediným případem, kdy dusičnan amonný způsobil katastrofu. Některé z nich byly rozsahem podobné a ztrátami na životech ještě horší. Jeho přínosy však nad rizikem výrazně převyšují.

0:05
Svastika se stala před 100 lety symbolem německých nacistů
7. srpna 1920 přijali němečtí nacisté jako svůj symbol hákový kříž. Svastika má od té doby zřejmě nenapravitelně zničenou pověst.

0:00
Pecky jako žádné jiné. Otestovali jsme nové „fazolky“ od Samsungu
Z ucha nijak nevykukují a vypadají spíše jako módní doplněk než jako sluchátka. Nová Galaxy Buds Live jsme otestovali ještě před uvedením na trh a v mnoha ohledech nás příjemně překvapila.

15:50
Televizory LG se mohou přehřívat, zkontrolujte, zda to není ten váš
U některých televizorů společnosti LG hrozí přetížení napájecího modulu, které může vést k jeho silnému přehřívání, teoreticky i vzplanutí. Na rozdíl od původních informací se problém nejspíše netýká jen v Jižní Koreji prodaných přístrojů, na YouTubu je video kouřícího přístroje smontovaného v Polsku.

8:57
Na rok z domova. Google a Facebook uzavřely kanceláře. A co české firmy?
Velké technologické firmy nechávají zavřené kanceláře, nebo je pootevírají jen maličko, většina zaměstnanců tak stále pracuje z domova. A zdá se, že se model osvědčuje. Přeplněné open space kanceláře se tak možná stávají minulostí.

0:00
Tipy pro Windows 10: vytáhněte z Edge maximum, proměňte web v aplikaci
Změňte úložiště pro stahované soubory v browseru Edge, nastavte kontrolu pravopisu nebo případně propojte, a tak umožněte sdílet otevřené stránky s jinými zařízeními. Další várka tipů pro nový Edge je tu. Zajímat by vás mohla i vychytávka, jak si připnout web jako aplikaci.

11:43
Pojďte se dnes podívat do největšího urychlovače. Pivo si vezměte vlastní
V Praze měla v těchto dnech probíhat konference částicových fyziků ICHEP, pravidelné největší setkání vědců z oboru. Pandemie původní plány změnila, alespoň se však může zúčastnit více lidí, včetně vás doma.

8:12
Hudba Google Play skončí na konci roku, je na čase zachránit playlisty
Služba Hudba Google Play v prosinci 2020 definitivně skončí, nahrazuje ji YouTube Music.

0:00
Vzali jsme i kus těla. Před 75 lety svět šokovaly jaderné zbraně
Před 75 lety vyhladila první americká atomová bomba japonské město Hirošimu. Byl to šok pro celý svět. A výsledek tříletého úsilí skupiny amerických a britských vědců včetně emigrantů z Evropy, kteří se obávali, aby takovou superzbraň nevyvinuli dřív Němci nebo Japonci.

0:00
Nová americká vesmírná loď se ovládá přes webovou stránku
Software je často přehlíženou stránkou současných kosmických lodí. V poslední době však programátoři a inženýři společnosti SpaceX alespoň trochu dali nahlédnout do nitra systémů, které řídí jejich stroje, včetně například nové kosmické lodi pro lety s posádkou Crew Dragon.

0:00
Svět je čím dál zelenější. Česko v současnosti míří opačným směrem
Na planetě Zemi v posledních desetiletích přibývá zeleně. Neplatí to však pro všechny státy. Česko bohužel představuje výjimku. Naše lesy zažívají ojedinělou krizi.

4:51
I Jižní Korea měla své Techtle Mechtle, poradila si jinak než Česko
Jak vypadá vyšetřování velkého ohniska kolem nočního klubu v zemi, kde „chytrá karanténa“ opravdu funguje. Jižní Korea svůj „barový“ případ zažila na začátku května.

0:00
Jak lze PDF soubory nejen prohlížet, ale také editovat a komentovat
Mít možnost PDF dokument otevřít, něco v něm případně upravit, přidat poznámku či ho zabezpečit nabízejí nejlepší programy nejen pro jejich prohlížení. Tyto soubory umí i podepisovat či převést na jiný formát, případně použít OCR u netextových verzí PDF. Nabízejí i další nadstandardní funkce.

12:00
Sputnik postavil syn „nepřítele lidu“. Do učebnic se ale nedostal
První umělou družici Země, Sputnik, zná ze školy každý. Pohnutý osud zapomenutého geniálního konstruktéra Gleba Maximova ale jen málokdo.

8:55
Zemřel William English, tvůrce prvního prototypu počítačové myši
Šestadvacátého července, ve věku 91 let, zemřel William English, spoluautor počítačové myši. Prototyp vyrobil před více než padesáti lety a na mnoho desetiletí tak změnil způsob, jakým lidé počítač ovládají.

0:05
Nástupkyně Agathy Christie stvořila geniálního inspektora Dalglieshe
Nazývali ji nástupkyní Agathy Christie a její jméno patřilo mezi nakladateli k nejoblíbenějším. Britská spisovatelka P. D. Jamesová psala detektivky, jež byly zároveň dobrým románem. Za pomoci detektiva Adama Dalglieshe pronikla se svými záhadami do celého světa. Poslední knihu, v níž vystupuje tento detektiv, nazvanou Soukromá pacientka vydala P. D. Jamesová v roce 2008.

0:00
V ozónovou díru bylo lehké nevěřit. Poučení z poslední klimatické krize
Otázky kolem změn klimatu se na první pohled mohou zdát specifickým problémem současnosti. I zběžný pohled do minulosti ovšem ukáže, že lidstvo povahou podobné problémy v minulosti řešilo. Jeden v minulosti tak nedávné, že ji většina z nás pamatuje.

0:00
STO OBJEVŮ: Stejnosměrný! Střídavý! Válka dvou velikánů o elektřinu
Stejnosměrný! Střídavý! Stejnosměrný! Střídavý! Dva géniové se střetli ve válce proudů. Letitý spor stále není u konce. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

22:46
Díky, že létáte se SpaceX. Loď Crew Dragon úspěšně dopadla do moře
Američtí astronauti Robert Behnken a Douglas Hurley úspěšně absolvovali nedělní návrat z Mezinárodní vesmírné stanice na Zemi. S lodí Crew Dragon společnosti SpaceX dosedli do vod Mexického zálivu v 20:48 našeho času. Přistání pilotované mise na moři bylo pro americkou kosmonautiku první po 45 letech.

10:22
Po třech letech okupace zmizela před 100 lety z Albánie italská vojska
Více než tři roky strávili italští vojáci v Albánii. Vstoupili do ní během první světové války, kdy Itálie začala Albánii okupovat. 2. srpna 1920 ale neodjeli natrvalo.

0:00
Legendární Boeing 747 obrazem. Chtěli z něj udělat i „letadlovou loď“
Významným mezníkem v historii letecké dopravy se stalo nasazení velkokapacitních letounů s velkým doletem Boeing 747, které si díky své velikosti vysloužily přezdívku Jumbo Jet. A protože Boeing oficiálně oznámil, že v roce 2022 výrobu typu 747 ukončí, připomeňme si tuto legendu sérií zajímavých fotografií.

0:05
Gándhí proti Britům. Politik zahájil před 100 lety boj o Indii
Před 100 lety Gándhí zahájil v Britské Indii první etapu nenásilného odporu proti britské koloniální vládě.

0:00
Který dinosaurus byl první? Na stopu přivedl vědce slezský ještěr
Kterým druhem a kdy začala dlouhá vláda dinosaurů? Důležité informace o prvních dinosaurech přinesl nález uskutečněný nedaleko českých hranic.

10:21
Poprvé po 42 letech se v lednu v Las Vegas novináři nesjedou
Největší veletrh spotřební elektroniky, Consumer Electronic Show, zkráceně CES, v lednu 2021 proběhne pouze ve virtuální, elektronické podobě. Výstaviště v Las Vegas zůstane prázdné.

0:05
Před 100 lety vznikla Běloruská socialistická republika
Podruhé a tentokrát na dlouhou dobu. Právě před 100 lety už podruhé vznikla Běloruská socialistická republika. Vydržela až do rozpadu SSSR v roce 1991.

0:00
Totální ochrana. Letadla mají před raketami bránit miniaturní střely
Americký koncern Raytheon pro laboratoře amerického letectva AFRL (Air Force Research Laboratory) vyvine a postaví prototypy miniaturních obranných střel pro bojové letouny. Střely ochrání bojová letadla před nepřátelskými střelami vzduch-vzduch a země-vzduch.

0:00
Jedna pandemie nestačí. V USA se šíří zákeřná „králičí ebola“
Na jihozápadě USA se šíří mezi domestikovanými i divokými králíky nákaza virem, jehož účinky připomínají lidskou krvácivou horečku ebola. Jeden důležitý aspekt má ovšem virus společný i s koronavirem SARS-CoV-2.

0:00
Software zdarma: zabraňte uspání PC či naopak automatizujte jeho restart
Nedovolte nechat uspat PC s programem Caffeine. Automatizace restartu, hibernace a vypnutí Windows je práce pro Wise Auto Shutdown. Smazat při startu vybrané soubory, ale i ty, které nelze odstranit ručně umožní Delete.On.Reboot. A Volumouse slouží k pohodlnému nastavení hlasitosti kolečkem myši.

12:30
NASA vyslala k Marsu vozítko Perseverance vybavené malou helikoptérkou
Raketa Atlas V 30. července před druhou hodinu našeho času z mysu Canaveral poslala k Marsu robotické vozítko Perseverance (Vytrvalost). Rover, který má v únoru příštího roku přistát na Marsu, by měl hledat známky možného minulého života i vyzkoušet nové technologie pro případné budoucí lidské průzkumné výpravy na tuto planetu.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora