inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

           technet            zpravodajství >>   sport >>   ekonomika >>   společnost >>   zdraví, krása >>

18:29
Facebook pustil vlastní seznamku už i do Česka
Více než rok poté, co sociální síť Facebook zprovoznila svou seznamku, míří tato nová služba i do Česka. Facebook Seznamka (Dating) byl doposud dostupný ve 20 zemích.

11:12
Na ISS zůstávají Američanka a dva Rusové. Zbytek posádky se vrátil
Jen přibližně týden měla Mezinárodní vesmírná stanice ISS posádku složenou z šesti obyvatel. Trojice, která na stanici byla zhruba půl roku, se nyní vrátila zpátky na Zemi.

10:11
Po potopení serverů na dno moře chce Microsoft dobýt i vesmír
Microsoft se tento týden pochlubil připravovanou dohodou se společností SpaceX, která mu má pomoci více se prosadit v poskytování cloudových služeb kdekoliv na světě prostřednictvím satelitů.

0:05
Learyho se bál i Nixon, po smrti mu odřízli hlavu a zmrazili ji
Kontroverzní americký psycholog Timothy Leary, který se narodil 22. října 1920, proslul zejména jako popularizátor psychedelické drogy LSD. Jeho život byl neobyčejně rušný; byl profesorem na Harvardu i vězněm, byl obdivován, stíhán i zatracován. Bývalý americký prezident Richard Nixon ho označil za „nejnebezpečnějšího muže Ameriky", členové hnutí hippies si jeho prohlášení „zapnout, naladit, vypadnout" vzali za své motto.

0:00
Stačí jen pár lidí a riziko nákazy vyletí. Matematika pandemie je zrádná
Čím víc lidí pohromadě, tím větší riziko nákazy. Tomu zřejmě už rozumí každý. Jak rychle ale roste riziko nákazy s narůstajícím počtem lidí? Jednoduše řečeno: jinak, než nám napovídá intuice. Ani v této pandemické otázce se našemu „citu pro čísla“ a „selskému rozumu“ nedá příliš věřit.

10:40
Ještě loni bych řekl, že je to kravina. Teď mi ale dává novinka HTC smysl
Společnost HTC na trh uvádí balík služeb Vive XR Suite, ve kterém můžete absolvovat firemní poradu, školní výuku, prohlídku muzea, a to vše ve virtuálním prostředí. A my jsme měli možnost se pomocí Vive Sync virtuálně sejít s evropským ředitelem HTC. Byli jsme více než tisíc kilometrů od sebe, ale přece jsme seděli u jednoho stolu.

9:45
Sonda zkusila vzít vzorky z asteroidu, který může jednou narazit do Země
Sonda OSIRIS-REx po několik letech cesty úspěšně přistála na planetce 1999 RQ36. Zda se podařil i plánovaný odběr vzorku, se dozvíme až později. V případě kladné odpovědi se o tři roky později návratové pouzdro snese zpátky na Zemi se vzorky materiálu získaného přímo na povrchu planetky.

0:00
Na plošné testování populace nejsou technologie, tvrdí český biochemik
Biochemik Martin Dienstbier je spoluzakladatelem startupu DIANA Biotechnologies, který dodává PCR testy a mimo jiné vyvíjí test na detekci onemocnění covid-19 ze slin. V pořadu Rozstřel se tak moderátor Vladimír Vokál ptal právě na boj s touto chorobou a uvedený způsob testování.

0:00
Nejlepší programy pro skrytí souborů v PC
Zneviditelnit ve Windows dokumenty, obrázky, videa, hudbu, ale i další programy mohou pomoci následující programy. Soubory tak uchráníte před zrakem ostatních uživatelů. Skrýt je lze jedním klikem, ale vy k nim budete moci přistupovat i nadále.

15:15
Microsoft opravil chyby ve Windows, jejich instalaci doporučuje vláda USA
Operační systém Windows dostal minulý týden pravidelnou dávku záplat na problémy. Už v pátek však musel přidat další, které reagovaly na nové chyby. Tyto opravy doporučuje i americká obdoba našeho ministerstva vnitra. Mezitím si někteří uživatelé stěžují na řadu problémů souvisejících s původním updatem.

0:00
Tři ohořelé kostry v poušti. Jak skončil největší letecký únos
Po rekordním leteckém únosu, který provedly palestinské organizace v září 1970, zůstaly v jordánské poušti tři zničené dopravní stroje. Ani to však ještě nestačilo k zostření bezpečnostních předpisů, kterému se letecké společnosti v obavě z růstu nákladů dlouhé roky zuby nehty bránily.

0:00
Našli jsme zřejmě nejlepší in-ear sluchátka pro práci i studium na dálku
Zcela bezdrátových in-ear sluchátek nám prošlo rukama ohromné množství. U většiny z nich mělo smysl řešit zvuk, pohodlí při užívání, výdrž nebo funkce. Ale jejich schopnost snímat hlas, natož pak v hlučném prostředí, byla zpravidla špatná nebo ještě horší. Nová Huawei FreeBuds Pro v tomto ohledu fungují skoro zázračně. Audiofilové se ale poohlédnou jinde.

10:36
Podíl seniorů mezi nakaženými stoupá. I mírné zvýšení je veliký problém
Rapidně přibývá lidí s covidem-19, kteří budou potřebovat hospitalizaci. Znepokojivým trendem je především stoupající podíl nakažených mezi staršími lidmi. Právě tato nejohroženější skupina totiž tvoří většinu hospitalizovaných. To znamená, že nápor bude ještě větší, než se na pohled zdá.

10:12
Kdo vás platí, bude se ptát Instagram svých celebrit v Británii
Sociální síť Instagram provozovaná Facebookem v Británii přistoupila na změnu podmínek, jimiž své vlivné uživatele přinutí, aby podrobněji sdělovali, kdo je platí.

0:00
Kosmická zlatá horečka. Sen o planetce ze zlata připomíná řeckou báji
Přiletí k nám pohádkové bohatství z hvězd? Magazín VÍKEND přináší dobrou zprávu: vesmír je plný zlata. Špatná zpráva: sotva se k němu někdy reálně dostaneme.

0:00
STO OBJEVŮ: Paprsky X dnes vracejí zdraví. Na začátku zabíjely
Dnes zcela běžné rentgenové vyšetření se jmenuje po Wilhelmu Conradu Röntgenovi. Jeho objev nám pomáhá vracet zdraví už déle než sto let. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

0:05
Bolševickou „bibli“ napsal americký novinář, zemřel před 100 lety
17. října 1920 zemřel v Moskvě americký komunistický novinář John Reed, Američan pochovaný u Kremelské zdi. Reportážně zpracoval bolševický puč. Jeho kniha „Deset dnů, které otřásly světem“ byla za komunistického režimu povinnou četbou.

0:05
Nenaplněný příběh nejrychlejší stíhačky světa YF-12A ze Skunčích dílen
Špionážní letoun Lockheed A-12 pro CIA posloužil jako platforma pro připravovanou záchytnou stíhačku létající trojnásobnou rychlostí zvuku. Stíhačka měla zajistit obranu Spojených států proti případným sovětským supersonickým bombardérům, ze kterých měli Američané určité obavy.

0:00
Aplikace: jednoduché zálohování všeho nebo správa faktur a dokladů
Do dnešního přehledu šikovných mobilních aplikací jsme zařadili například aplikaci na zálohování obsahu mobilních zařízení do cloudu, novou aplikaci na podporu týmového ducha nebo aplikaci užitečnou pro podnikatele, kteří vytvářejí cenové nabídky a vystavují faktury.

0:00
Ve stínu Lajky. Jaký byl osud dalších zvířat, která odletěla do vesmíru?
Jméno prvního živého tvora, který dosáhl oběžné dráhy planety země, je notoricky známé – toulavá fenka Lajka se stala legendou. Ve svém Sputniku 2 však uhynula. Teprve tři roky po ní – přesně před 80 lety – se z oběžné dráhy vrátili první zvířecí kosmonauti živí – fenky Bělka (což rusky znamená veverka) a Střelka.

0:22
Co film, to perla kinematografie. Rudolf Hrušínský se narodil před 100 lety
17. října 1920 se narodil Rudolf Hrušínský, jeden z největších českých herců historie.

0:00
SpaceX vyvine vojenskou raketu pro globální nákladní dopravu
Americká armáda společně se SpaceX prozkoumá možnost vytvoření raketového dopravního prostředku země-země. Zvažovaná jednostupňová dopravní raketa do jedné hodiny přepraví desítky tun nákladu kdekoliv na povrchu planety Země. Demonstrační let se očekává již v příštím roce.

14:10
Ostrava byla před 100 lety bez proudu kvůli stávce vyvolané komunisty a Němci
16. října 1920 skončila stávka elektrických podniků v Ostravě. Z jejího vyvolání obviňovali obyvatelé komunisty i místní Němce. Život ve městě se postupně vrátil k normálu.

12:00
Konec světa už tu byl několikrát. Jaká apokalypsa čeká Zemi příště?
Ne jednou, nýbrž mnohokrát měl život na Zemi na kahánku. Při důkladnějším pohledu do dějin naší planety je vlastně zázrak, že si teď můžete číst článek ze svého oblíbeného magazínu Víkend DNES.

0:00
Tragické a vzácné. Vědci potvrdili první úmrtí na reinfekci koronavirem
V Nizozemsku vědci zaznamenali případ úmrtí ženy, která se podruhé nakazila virem SARS-CoV-2. Jak naznačují i okolnosti tohoto případu, jde téměř jistě o jev vzácný.

0:00
Stahujte zdarma: věc, kterou při vyhledávání na Googlu už nedáte z ruky
Aktivujte si náhledy webových stránek z vyhledávání nejen přes Google pomocí SearchPreview. Virtuálním ukazovátkem se stane kurzor myši s aplikací PointerStick. Wi-fi hotspot v počítači snadno nastavíte s HostedNetworkStarter. A Visual subst připojí oblíbené složky jako další jednotky Windows.

0:00
Příběh skutečného nebeského jezdce. Husmann bojoval na západě i východě
Miniseriál o nebeských jezdcích od 311. perutě symbolicky zakončuje příběh Richarda Husmanna. Je autorem knihy Nebeští jezdci, která se později dočkala i filmové adaptace. Husmannův život je natolik barvitý, že samotný vydal na celou knihu, která z jeho pozůstalosti a sepsaných vzpomínek i vznikla.

9:48
Messenger od Facebooku se mění. Má nové logo i funkce, ale nelíbí se všem
Uživatele tento týden přivítalo nové logo komunikační aplikace Messenger. Naznačuje tím, že se pokračuje v ohlašovaném propojení s Instagramem a nejen s ním. Obě platformy provozuje Facebook, který chce, aby uživatelé měli co nejméně překážek, když kombinují využívání obou aplikací.

0:00
Nejste připraveni na práci z domova? S našimi radami to zvládnete
Pro někoho pár týdnů, pro jiné měsíce, pro další již navždy. Fenomén práce z domova nebo odkudkoli, který v uplynulých letech podpořil vývoj souvisejících technologií, nyní urychlila hrozba covidu-19. Přinášíme rady, jak se s novou situací rychle vypořádat.

0:00
Triky pro Windows: obnovte systém z cloudu nebo hlídejte data u aplikací
Jarní aktualizace Windows umožní snadněji zjistit, kolik která aplikace přenesla dat. Nová je také funkce blokování instalace programů s nízkou reputací. Dozvíte se také o blokaci přihlášením heslem k Microsoft účtu, o obnovení systém z cloudu či o vypnutí spuštění aplikací při startu.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora