inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

0:00
Vláda couvla z podpory solární energie, ministerský návrh s aukcemi nepočítá
Nová vláda chce masivně ozelenit energetiku, obnovitelným zdrojům však nastavuje dvojí tvář. Během následujících tří let nehodlá dát v aukcích žádnou podporu fotovoltaickým elektrárnám. A větrným parkům jen drobné. Bez peněz z aukcí má zůstat i elektřina vyrobená ze skládkového plynu či z biomasy.

0:00
Indové si užívají online nákupy potravin, kurýři jezdí doslova o život
Indické startupy objevily kouzlo rozvážkových služeb. Soupeření v rychlododávkách potravin a základních potřeb však naráží na nečekanou překážku – hustý dopravní provoz a nízkou kvalitu indických silnic.

20:00
Železničáři loni zrušili pět desítek přejezdů. Opravdový boom se teprve čeká
Z české železnice zmizelo během loňského roku více než pět desítek železničních přejezdů. Přestože jde o několikanásobné zrychlení v odstraňování méně využívaných křížení silnic a kolejí, na opravdový boom předpokládaný po loňské novele zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury se teprve čeká. Ta totiž kromě rychlejší výstavby umožňuje i snazší odstraňování železničních přejezdů, ke kterým existuje adekvátní alternativa s objízdnou trasou do pěti kilometrů.

16:38
Soud povolil oddlužení byznysmena Mičky, šéf Pietro Filipi dluží stamiliony
Městský soud v Praze v pondělí schválil oddlužení podnikatele Michala Mičky, majitele módní značky Pietro Filipi a bývalého majitele značky Kara. Mička dluží nejméně 120 milionů korun a za další stamilionové půjčky svých firem ručí. Proti oddlužení někteří věřitelé protestovali.

14:17
Intenzita dopravy opět vzrostla. Na silnicích je o pětinu více kamionů
Na českých silnicích a dálnicích je hustší provoz. Intenzita opět vzrostla, a potvrdila tak dlouhodobý trend. Vyplývá to z výsledků historicky pátého sčítání dopravy. Získaná data pomohou s plánováním nových dopravních staveb na nejvytíženějších uzlech Česka.

14:01
Rychlotrati do Brna a Ostravy mají zelenou. Vyjdou na více než 400 miliard
Dvojice plánovaných vysokorychlostních tratí z Prahy do Brna a dále do Břeclavi a spojení Brno – Přerov – Ostrava dostaly zelenou. Stavby za více než 400 miliard korun se vyplatí vybudovat, rozhodla centrální komise ministerstva dopravy. První část z Poříčan do pražských Běchovic by měla být dokončená v roce 2030.

13:48
Bitcoin hledá dno, od něhož by se odrazil. Investoři zvažují 30 tisíc dolarů
Po šesti dnech setrvalého klesání se bitcoin v pondělí dostal pod úroveň 33 tisíc dolarů (716,5 tisíc korun) za token, čímž během jediného týdne odmazal zhruba pětinu své hodnoty. V úterý opět mírně posiluje, obchodníci nicméně zvažují, kde nyní leží pomyslné dno této kryptoměny, tedy kdy se vyplatí opět začít nakupovat.

12:56
Nejlepší zkušenosti mají lidé se Zásilkovnou, říká studie. Air Bank je druhá
Zásilkovna se stala vítězem žebříčku 100 nejlepších zákaznických zkušeností. Ze všech posuzovaných odvětví si nejlépe polepšily telekomunikace. Zatímco se zákaznická zkušenost na celém trhu dlouhodobě zlepšovala, loni se tento trend zastavil.

11:09
Podnikatelů loni přibylo nejvíce za devět let. Možná kvůli švarcsystému
V loňském roce začalo v České republice podnikat nejvíce lidí za devět let. Šlo o 64 599 nových živnostníků. Za růstem však může stát i švarcsystém. Loni rovněž ukončilo své podnikání nejméně lidí za posledních deset let.

8:52
Doslova samoobsluha. Ve Strakonicích lidé nakoupí i v noci a bez prodavačů
Přes den s obsluhou, v noci bez. S myšlenkou na obchod budoucnosti fungující 24 hodin sedm dní v týdnu přichází síť družstevních prodejen COOP. První automatický obchod otevřou v únoru ve Strakonicích. Při tvorbě nového konceptu se inspirovali sesterskými řetězci ve Skandinávii.

0:00
Zelené hujerství EU může vést až k vyšším emisím, říká zástupce chemiček
Vysoké ceny energií se začínají hodně promítat do hospodaření firem. Energeticky náročné podniky by kombinaci drahých emisních povolenek a energií nemusely přežít. „Nemůžeme provozovat zelenou chemii bez dodávek zelené elektřiny, a ta není,“ říká prezident Svazu chemického průmyslu Petr Cingr.

0:00
Test kávy na čerpacích stanicích: z auta uděláte kavárnu jen výjimečně
Může to být lahodná vzpruha na cestách i utrejch, který vám znechutí další kilometry za volantem. Kde nabízejí opravdu dobrou kávu? Přinášíme vám velký test kávy z čerpacích stanic.

18:40
Realiťákem roku 2021 se stal Adam Šimoník
Čtvrtý ročník projektu Realiťák roku dospěl ke svému vrcholu. Celkovým vítězem se stal Adam Šimoník ze společnosti Vojta Reality. Druhé místo porota přisoudila Borisi Musilovi, bronz slaví David Keilhauer.

17:56
Innogy znovu zdražuje. Ceny plynu vzrostou o 19 procent
Společnost Innogy od března znovu zvýší ceny plynu a elektřiny. Plyn pro domácnosti a malé zákazníky v základním ceníku Standard od 7. března zdraží o 19 procent. Cena elektřiny ve stejném ceníku vzroste od 1. března o 14 procent.

16:50
Úřady postupují vůči žadatelům o bonus příliš tvrdě, stěžují si živnostníci
Finanční správa postupuje při posuzování žádostí o kompenzační bonus nezákonně, tvrdí zástupci živnostníků. Úřad to odmítá a tvrdí, že schválil 97 procent žádostí.

16:09
Družbou poteče více ropy. Transněfť zvedne dodávky pro Česko i Polsko
Ropovodem Družba má protéct více suroviny. Ruský státní provozovatel ropovodů Transněfť letos plánuje zvýšit dodávky do střední Evropy. Česko získá o 12 procent více ropy na celkových 3,8 milionů tun.

15:06
Knihy z druhé ruky online jsou v kurzu. Knihobot přidá i boxy na vyzvednutí
Digitální antikvariát Knihobot.cz loni meziročně zvýšil zhruba čtyřnásobně obrat na 76 milionů korun. Firma v roce 2021 prodala půl milionu knih. Letos chce loňské prodeje překonat a chystá zavedení knihoboxů a expanzi na německý i slovenský trh.

13:28
Mražené pohlazení na dřívku slaví 100 let. Češi jsou věrni tradici
Nanuk, neboli mražený smetanový krém v čokoládě na dřevěném držátku, slaví kulaté výročí. Před sto lety si jej s názvem Eskimo Pie nechal patentovat Američan Christian Kent Nelson. Do Česka se tato zmrzlina dostala před druhou světovou válkou.

12:39
Očekávání se naplnilo. O dálnici, která se staví, znovu rozhodne soud
Stalo se to, co se dalo čekat, a anabáze kolem povolování dálničního úseku D49 z Hulína do Fryštáku ještě nekončí. Spolek Děti Země podal v poslední možný den žalobu k pražskému městskému soudu proti stavebnímu povolení, které je na tuto část silnice pravomocné od loňského listopadu.

12:30
Výprodej rizikových aktiv. Bitcoin i ethereum jsou na půlročním minimu
V pondělí dopoledne bitcoin odepisoval kolem sedmi procent a dostal se pod 34 tisíc dolarů. To je nejméně od loňského 25. července a zhruba 51 procent pod dosavadním maximem této kryptoměny. Prudce oslabuje i druhá nejpoužívanější virtuální měna ethereum.

11:37
Trhy znervózňuje napětí na Ukrajině. Padá rubl i ruské akcie
Ruské akcie od pondělního rána padají o více než šest procent. Stejně tak oslabuje i rubl, který se ocitl na nejnižších hodnotách od podzimu 2020. Důvodem propadu je ochlazení vztahů Ruska se Západem a stupňující se napětí u hranic s Ukrajinou.

10:57
Rybky šílí z kulatých akvárií. Francouzská společnost je přestane prodávat
Přední francouzský dodavatel akvaristických potřeb ukončil prodej akvárií ve tvaru koule. Rybky dohánějí k šílenství a rychle v nich hynou. Některé evropské země prodej těchto akvárií zakázaly již v minulosti.

9:40
Vratka za emisní povolenky v rozpočtu chybí, firmy mohou přijít o miliony
Zhruba miliarda korun chybí v návrhu státního rozpočtu na zákonem danou kompenzaci „dvojího“ placení emisních povolenek. Firmy tak mohou přijít o významné částky, se kterými už počítaly.

0:00
Největší firma na čištění olejů sváží tuky z 24 tisíc restaurací
Přijít o několikamilionovou investici, nebo se zapojit do neznámého byznysu. Nesnadná otázka stála před patnácti lety před Tomášem Kubalou a Janem Hábou.

0:00
Vnuknutí na mateřské. Z plenek pro syna se vyklubal milionový byznys
Je to ekologické a ještě ušetříme, pomysleli si před deseti lety manželé Hladíkovi a pro svého novorozeného syna pořídili látkové pleny. Protože je ale Lucie Hladíková podnikavá a koupená sada tak úplně nevyhovovala, rozhodla se, že vyzkouší ušít vlastní. „Nikdy předtím jsem nešila, na mateřskou jsem ale odešla kvůli náročné práci dříve a nudila jsem se,“ vysvětluje jablonecká podnikatelka.

0:00
Od uměleckých plakátů do virtuálního světa aut vonících benzinem a zážitky
Začalo to auty, takže se projekt jmenuje Automobilist, mohlo to ale taky být úplně jinak. Jan Rambousek v roce 2008 představil vlastní software, který realisticky rozpohybovává snímek, dnes jej využívají profesionální fotografové a designová studia celého světa. „Rozhodoval jsem se, zda udělám obraz ze světa motorsportu, Napoleonovu bitvu u Slavkova nebo výjev z křižácké výpravy,“ popisuje.

0:00
Inovativním hasičákem ve tvaru štítu chce architekt Kokeš dobýt svět
Architekt Přemysl Kokeš je svými exteriérovými a interiérovými realizacemi známý po celém Česku. Teď chce ve světě prorazit svým inovativním hasicím přístrojem plným high tech vychytávek.

0:00
Kryptobanka neuspěla, s nástrojem pro vývojáře oslnili Silicon Valley
Začínali v bankovním sektoru. Pak vylétly kryptoměny a Jiří Kobelka a Samuel Šramko se rozhodli, že naprogramují kryptobanku, která by fungovala jako běžná banka, jen by místo korun „vydávala“ třeba bitcoiny. Podařilo se. Jenže nenašli investora, jakého by si přáli, a banka nevznikla.

0:00
Chtěl se zalíbit spolužačce, a tak začal podnikat
Když studoval na gymnáziu, zakoukal se tehdy sedmnáctiletý Pavel Bortlík do jedné dívky, a tak na ni chtěl udělat dojem jako nikdo jiný. Rozhodl se proto, že se stane podnikatelem a věřil, že tímto krokem získá její srdce. To se povedlo, dnes spolu mají dvě děti, ale zápal do byznysu za tím nebyl. „Když jsem jí řekl, že budu podnikat, jen řekla, že ona se jede projet na kole,“ směje se dnes třicetiletý podnikatel z Břeclavska.

0:00
Přikrývky proti roztočům nastartovaly cestu k úspěšným nanorouškám
Písecká společnost nanoSPACE funguje od roku 2012. Nejvíce se ale prosadila na trhu v době pandemie covidu. K úspěchu jí pomohla nanovlákna, z nichž vyrábí své produkty.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora