inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

5:25
Vláda schvaluje pravidla pro kurzarbeit, který má ochránit pracovní místa
Ministři na mimořádném ranním jednání projednají pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. Stát má v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstavá doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy.

0:00
Nelegální miliardy v horách odpadu. Vznikají nové kopce, zanikají údolí s potoky
Nelegální ukládání odpadu do krajiny je obrovský problém, který zanechává škody v miliardách korun. Vydělávají na něm zejména podnikatelé, kteří nejsou k nakládání s odpadem oprávněni vůbec nebo jen zčásti, a sázejí na to, že než se někdo domůže spravedlnosti, zbaví se zodpovědnosti.

0:00
Ekonomové: Strach je skrytou brzdou, může za půlku poklesu ekonomiky
Obavy z aktuální koronavirové situace svírají podle průzkumu agentury Behavio 37 procent Čechů. Ekonomové v zahraničí ale i v tuzemsku zdůrazňují, že právě faktory strachu a hlavně celkové nejistoty, kterou lidé pociťují, by se neměly podceňovat. Podle některých modelů může totiž právě nejistota za polovinu současných ekonomických poklesů.

20:33
Uprostřed pandemie převzal restauraci. Bojím se, že nás znovu zavřou, říká
Krize je ideální příležitostí k nákupům, říkají investoři. Ale upřímně, kolik z nich by si trouflo otevřít restauraci v době, kdy i ti nejlepší gastronomové balancují nad propastí a netuší, co bude zítra? Odvahu k tomu našel Václav Schejbal, který vsadil na bistro v centru Plzně.

19:40
USA prohrávají závody v elektromobilitě, poráží je Čína i Evropa
Rozvoj aut na elektřinu do značné míry závisí na vývoji a produkci baterií. Zatímco Čína a Evropa v tomto směru významně navyšují své výrobní kapacity, Spojené státy zůstávají pozadu. Agentura Bloomberg připouští, že baterie jsou „obchodní válkou, kterou už Čína vyhrála“.

17:01
ČSA dál osekává destinace, ruší Košice a Amsterdam. Další linky neobnoví
České aerolinie (ČSA) přeruší kvůli současné epidemické situaci a s ní spojenými omezeními letecké linky do Košic a Amsterdamu, zatím dočasně. Informoval o tom portál zdopravy.cz. V říjnu dopravce neobnoví ani lety do Bruselu či Varšavy a sníží počet spojů do Kodaně.

16:15
Vlaky na vodík i baterie. České dráhy plánují obměnu flotily za 40 miliard
Na obnovu železničních vozidel chystají České dráhy až do roku 2025 vynaložit deset miliard korun každý rok. Na čtvrteční konferenci o budoucnosti železniční dopravy to slíbil generální ředitel státem vlastněného dopravce Václav Nebeský. K obnově vozidel chtějí ČD využít i peníze na obnovu Evropy po následcích koronavirové krize.

15:16
Covid nedonutil Čechy víc spořit. Většina odkládá do 3 000 korun
Češi spoří nejčastěji 1 000 až 3 000 korun měsíčně. Vyšší částky odkládají lidé s vysokoškolským vzděláním, čtvrtina více než 5 000 korun. Pandemická situace nemá na spořicí návyky většiny dotazovaných žádný vliv. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisenbank.

13:13
Polovina kuřáků mentolek přešla po zákazu na alternativy, přestal zlomek
Kvůli zákazu mentolových cigaret se rozhodlo přestat kouřit pouhých pět procent jejich uživatelů. Polovina kuřáků přešla na tabákové alternativy, druhá polovina se vzdala svěžího dechu po cigaretě a konzumuje tradiční cigarety. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat společnost British American Tobacco od agentury Ipsos. Ke klasickým cigaretám se podle dat častěji vracely ženy.

12:08
Začíná topná sezóna. Po chladném víkendu teplárny začnou topit
České teplárny jsou od následujícího víkendu připraveny k zahájení vytápění domácností. Důvodem je předpověď, podle níž výrazně klesnou průměrné denní teploty. Vytápění bude zahájeno podle aktuálních lokálních teplotních podmínek.

10:58
Tisíce mostů v Česku jsou ve špatném až havarijním stavu
V České republice se od roku 2004 téměř zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na silnicích II. a III. třídy. Je jich 2 862 z celkových 12 596, řekl ve čtvrtek odborník na problematiku z ČVUT Tomáš Rotter. Na jejich opravu slíbil ministr dopravy Karel Havlíček dát víc peněz.

10:37
Zelené stavebnictví může nastartovat ekonomiku. Potřebuje podporu vlády
Vláda by měla přijmout legislativní změny, které podpoří výstavbu energeticky šetrných budov. Tato výstavba bude motorem opětovného nastartování ekonomiky ze současné krize, tvrdí Česká rada pro šetrné budovy. Z jednotlivých opatření jsou to například snížení DPH, požadavky pro využívání druhotných surovin nebo podpora výstavby na brownfieldech.

9:04
Budvar posílí kvůli blížícímu se brexitu zásoby piva v Británii
Firmy v Jihočeském kraji doufají, že se před 1. lednem podaří vyjednat podmínky brexitu. V opačném případě by se jim vývoz zboží prodražil.

0:00
Zálohy na mzdy se vracejí, řada zaměstnanců do termínu výplaty nevydrží
Jsou to už desítky let, co čeští zaměstnanci běžně dostávali zálohy na mzdu. V osmdesátých letech se však téměř všude přešlo na výplaty jednou za měsíc. Jenže teď se ukazuje, že řada lidí s výplatou do běžného termínu nevystačí. Záloha jako pracovní benefit se proto vrací.

0:00
Ve stínu pandemie. Šance na tvrdý brexit je 80 procent, varují analytici
Nebýt pandemie koronaviru plnil by přední stránky novin brexit. Jeho tvrdá varianta se nyní, podle ekonomů z mateřské společnosti Komerční banky, jeví jako nejpravděpodobnější. Může za to kontroverzní návrh zákona o vnitřním trhu, který připravila Johnsnova vláda jako pojistku, kdyby rozvodová smlouva s EU nevyšla. Finanční trhy si podle analytiků ale zatím krach vyjednávání příliš nepřipouštějí.

19:00
Akcie Tesly zažily volný pád, hodnota firmy klesla o téměř 70 miliard dolarů
V posledních dvou dnech se Tesle na burze nedaří. Úterní obchodování zakončily její akcie se ztrátou 5,6 procenta a ve středu odepsaly dalších deset. Během 48 hodin se tržní hodnota firmy propadla o téměř 70 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). Plány nové baterie, které v úterý představil šéf Tesly Elon Musk, totiž investory zklamaly.

18:52
Lázně děsí zavření Německa, připravilo by je o poslední zahraniční hosty
Pokud Německo zařadí ČR mezi rizikové oblasti, české lázně přijdou o poslední zbytek zahraniční klientely. Němci jsou zároveň pro tuzemské lázně nejvýznamnější skupinou hostů z ciziny, žádná ze současný podpor nedokáže výpadek zahraničních návštěvníků lázní nahradit. Ve středu to řekl viceprezident Svazu léčebných lázní ČR Martin Plachý.

16:31
Prouza: Získat pověst bezpečné země je téměř nemožné, turisté se nevrátí
Česká republika je kvůli nárůstu počtu potvrzených případů koronaviru dávána podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy za příklad nebezpečné země. Lidé si to podle něj budou dlouho pamatovat a získat zpět pověst bezpečného státu bude tak téměř nemožné. Posílí to odliv turistů z tuzemska i v dalších dvou letech, sdělil ve středu.

15:06
Levné půjčky zůstávají, ČNB bude držet úroky nízko dlouho, míní ekonomové
Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.

14:43
Bourání billboardů u dálnic vázne. Tři roky od zákazu jich zbývají stovky
V okolí dálnic a silnic první třídy zůstávají i po více než třech letech účinnosti zákazu billboardů v ochranném pásmu desítky až stovky nelegálních poutačů. Do letošního léta jich zmizelo 2 253, vyplývá z informací ministerstva dopravy. Zákaz platí od září 2017, silničáři tehdy napočítali přibližně tři tisíce nelegálních reklam.

12:42
Koalice se shodla na kurzarbeitu, stát přispěje na 70 procent mzdy
Koaliční strany překlenuly dosavadní neshody a oznámily dohodu na podobě kurzarbeitu. Toto opatření má pomoci firmám překlenout krizová období, během něhož by stát přispíval zaměstnancům na mzdy, aby se předešlo propouštění. Příspěvek státu za dobu nepřidělování práce má činit 70 procent předchozí čisté mzdy.

11:54
Covid podle Babiše ukázal na závislost na IT i zranitelnost sítí
Epidemie koronaviru podle premiéra Andreje Babiše znovu upozornila na závislost na informacích a komunikačních technologiích, ale také na to, jak jsou tyto systémy zranitelné. Předseda české vlády v úvodu středečního druhého ročníku konference o bezpečnosti 5G sítí v Praze řekl, že je nutné vnímání nových technologií kompletně změnit a být mnohem obezřetnější k hrozbám, které jsou s nimi spojeny.

11:42
Potravinářská síť COOP spustila e-shop, chystá výdejní boxy
Maloobchodní síť COOP spustila internetový prodej potravin a dalšího zboží. Objednávku si budou lidé moci vyzvednout zatím ve vybraných prodejnách. Do konce měsíce by měl být e-shop propojen s 500 obchody. Celá síť čítá 2 500 prodejen.

11:20
Léto dopadlo pro restaurace příznivě, mimo Prahu se tržby meziročně zvýšily
Pandemie nemoci covid-19, která v jarních měsících ochromila ekonomiku, se podle průzkumu společnosti Storyous na letních tržbách restauračních zařízení nepodepsala.

10:34
Rychlodráha do Drážďan dostala zelenou. Ale jen bez odbočky do Mostu
Chystané vysokorychlostní spojení z Prahy do Drážďan dostalo první důležité razítko. Plán na propojení české a saské metropole rychlovlakem do jedné hodiny jízdy v úterý schválila ministerská centrální komise. Komplikovaná studie proveditelnosti ale neprošla bez výhrad. Z projektové přípravy zatím vypadla například větev nového rychlého spojení do Mostu.

0:00
ČEZ rozjíždí cenovou válku, od října výrazně zlevní elektřinu. Dolů jde i plyn
Po letech rychlého zdražování elektřiny přichází dobrá zpráva. ČEZ, hlavní dodavatel v Česku, snižuje od října ceny elektřiny pro domácnosti v průměru o devět procent. Domácnost s běžnou spotřebou by tak mohla ušetřit kolem osmi stovek ročně. Lidé, kteří elektřinu využívají k ohřevu vody či vytápění, ušetří za rok tisíce.

0:00
Virus pročistí knižní trh. Předvánoční prodeje určí, kdo přežije zimu
Knižní trh má před sebou klíčovou prodejní sezonu. Díky jarní karanténě si řada lidí koupila knihu vůbec poprvé online. Teď se uvidí, jestli tímto způsobem budou nakupovat i knížky pod stromeček. Novinek by mělo být na trhu dost, protože mnoho z nakladatelů na jaře odložilo jejich vydání. Je však otázka, zda lidé nebudou řešit jiné věci.

20:39
Druhá vlna? Jsme připraveni lépe než na jaře, říkají čeští výrobci roušek
Česko je ve výrobě roušek a respirátorů soběstačné, v posledním týdnu však výrobci čelí problémům s logistikou i se zvýšeným počtem objednávek kvůli nedostatečné přípravě firem na druhou vlnu. O české výrobky mají zájem především školy, soukromé ordinace a firmy.

19:05
Zemřel bývalý ředitel PepsiCo, limonádu pil s Chruščovem i Jacksonem
Ve věku 99 let zemřel bývalý ředitel společnosti Pepsi Donald Kendall. Coby šéf dostal společnost do povědomí širší veřejnosti. Vybudoval z Pepsi konkurenta Coca Coly a pod jeho vedením zažila firma svou největší slávu.

18:21
Komise má navrhnout, jak ufinancovat dlouhodobou péči pro stárnoucí populaci
Populace stárne. Pro ukázku, za posledních deset let se více než zdvojnásobil počet lidí nad 90 let. Současně s tím bude čím dál víc lidí potřebovat využít systém sociálních služeb. Odborníci se obávají, že současný způsob financování je neudržitelný. Právě oni mají rozhodnout o dalším způsobu financování.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora