inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

15:00
Práce jako pro Popelku. Divadla paruky potřebují, vlásenkáři ale chybí
Divadla hledají zkušené vlásenkáře. Ruční výroba paruk je náročná a filmový průmysl nabízí lepší finanční ohodnocení. Hotové paruky nakoupené v zahraničí však podle vlásenkářů ruční práci nemohou nahradit.

13:29
Šéf Fedu Trumpa opět nepotěšil. Místo peněz nasadil tvář hráče pokeru
Centrální bankéři světa se sjeli na ostře sledované sympozium v americkém Jackson Hole. Tématem byla světová ekonomika, která se zlehka začíná dusit. Recept na to, jak jí pomoci, ale bankéři nenabídli. Šéf americké centrální banky Jerome Powell investorům neřekl vlastně vůbec nic.

7:52
Trump oznámil navýšení cel, USA tím reaguje na páteční kroky Pekingu
Americký prezident Donald Trump v pátek oznámil nové pětiprocentní navýšení amerických cel na dovoz z Číny. Růst cel se dotkne zboží za 300 miliard dolarů, původně mělo jít o desetiprocentní nárůst. Clo se tak zvýší od 1. září na 15 procent. Z 25 na 30 procent má zase od 1. října narůst již dříve zavedené clo na zboží v hodnotě 250 miliard dolarů.

6:00
Budeme hladovět kvůli změně klimatu, z jídla zmizí živiny, tvrdí OSN
Kvůli klimatickým změnám budou muset zemědělci zapomenout na tradiční plodiny. Jejich skladba se vlivem počasí změní. Na některé bude moc horko, jinde přibudou záplavy, sníh a stoupne vlhkost vzduchu. Navíc bude mít vyšší koncentrace oxidu uhličitého negativní dopad na nutriční hodnotu plodin, tvrdí poslední zpráva mezivládního panelu OSN ke klimatické změně (IPCC).

19:29
LEGO začalo prodávat kostky s rozšířenou realitou. Z koberce ožívá v mobilu
Výrobce stavebnic LEGO začal prodávat první sady, využívající takzvanou rozšířenou realitu. Chce se víc přiblížit dětem „odkojeným“ mobilními telefony. Podle největšího českého hračkářství zatím o hračky s touto technologií není moc zájem.

18:12
Peking oznámil nová cla. Vyhněte se Číně, vyzval Trump firmy
Páteční večer rozvířila přestřelka mezi USA a Čínou. Peking nejprve oznámil nová cla na americké zboží ve výši 75 miliard dolarů, tedy 1,75 bilionu korun. Postihnou auta, sóju i ropu. Poslední slovo měl zatím Donald Trump. Tvrdě žádá americké firmy, ať se Číně zcela vyhnou. Dodal však, že reakce na cla teprve dnes přijde.

17:00
Zemřel americký miliardář David Koch, byl 11. nejbohatším mužem světa
Ve věku 79 let dnes zemřel americký miliardář a filantrop David Koch, který patřil spolu s bratrem Charlesem k významným dárcům Republikánské strany a dalších konzervativních organizací. V žebříčku nejbohatších lidí světa, který letos zveřejnil časopis Forbes, se David Koch spolu se svým bratrem umístil na 11. příčce.

16:25
Digitální měna od Facebooku ztrácí podporu. Finančníci se bojí regulace
Projekt virtuální měny Libra, který chce v příštím roce spustit společnost Facebook, se ocitá pod stále větším tlakem. Řada regulátorů si na něj chce posvítit kvůli pošramocené pověsti sociální sítě z posledních let, zejména co se týče nakládání s osobními daty. Toho se však obávají někteří investoři a dávají od projektu ruce pryč.

15:05
V bio vejcích z jihu Čech bylo DDT, může za to stará hala pro nosnice
Při mimořádné kontrole bio produktů našli veterináři u jihočeského producenta ekologických vajec zbytky toxického insekticidu DDT. Tento přípravek proti škodlivému hmyzu je už od 70. let zakázaný. Naprostá většina ze 104 kontrol bio produktů žádné nedostatky neodhalila.

14:22
Boeing věští konec krize, od února zvedne produkci letounů 737
Společnost Boeing plánuje, že produkce letounů řady 737 se v únoru vrátí na 52 strojů měsíčně. V červnu by se pak měla vyšplhat až na rekordních 57 letadel za měsíc, informovala agentura Reuters s odkazem na své zdroje. Akcie společnosti zareagovaly růstem, výroba Boeingů je omezena od dubna.

11:46
Firmy dostanou dvojnásobek Ukrajinců, rozhodla vláda. Stále málo, míní Dlouhý
Od 1. září se bude postupně zvyšovat kvóta pro příjem kvalifikovaných pracovníků z Ukrajiny. Z nynějších 19 600 lidí ročně by měla narůst až na 40 tisíc. Současně se počet projektů a režimů na zaměstnávání cizinců v českých firmách sníží na polovinu, oznámil v pátek prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Vláda tento krok projedná v pondělí.

9:53
Miliardy dolarů za Prasátko Peppa. Hasbro kupuje majitele populární pohádky
Americký výrobce hraček Hasbro koupí kanadskou mediální a distribuční firmu Entertainment One (eOne) za čtyři miliardy dolarů (93 miliard korun). Společnost tak získá přístup k populárním televizním pořadům, jako jsou Prasátko Peppa a Pyžamasky, a rozšíří svou působnost na lukrativním trhu zaměřeném na předškoláky.

5:02
Nejplastovější máte padáka. Tesco vyřadí výrobky, které přehánějí balení
Společnost Tesco slíbila, že zintenzivní své úsilí v boji proti plastům na jedno použití. Jedním z opatření, které největší britský supermarket chce zavést, je zákaz prodeje značek, jež používají nadměrné množství obalů. Připojit se chce i Česko.

1:00
Pokuty za obstrukce staveb nebudou, Kremlík stahuje návrh svého předchůdce
Opatření proti zdržování staveb ze strany ekologických a dalších aktivistů vypadne z připravované novely zákona, která má urychlit výstavbu silnic, železnic a další infrastruktury. Nejkontroverznější návrh exministra dopravy Dana Ťoka se nyní chystá zrušit jeho nástupce Vladimír Kremlík.

21:50
Sypat Stutox na holá pole bez vegetace je nebezpečné, tvrdí olomoucký vědec
Rozsypávat v boji proti přemnoženým hrabošům jed Stutox II na holá pole bez vegetace je nebezpečné, řekl vedoucí katedry ekologie a životního prostředí přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc Emil Tkadlec. Hrozí, že se uhynulými hraboši otráví další živočichové.

19:30
Naše platební karta nesmí do peněženky, varuje Apple. Hrozí poškození
Společnost Apple uvedla tento týden na trh v USA vlastní platební kartu. Zároveň zveřejnila návod, jak o ni pečovat, jak ji čistit a kterým materiálům by se měl zákazník při jejím užívání raději vyhnout. Všechna dobře míněná doporučení se vzápětí stala terčem vtipů. Apple Card lze totiž při každodenním používání poškodit tak lehce, že je nemožné uchovat kartu v původní podobě.

18:00
Merkelová věří v letadla na vodík, Německo podpoří inovace letectví
Německo by se mělo stát globálním lídrem ve výrobě letecké technologie šetrné k životnímu prostředí, prohlásila kancléřka Angela Merkelová na Národní letecké konferenci v Lipsku. Německá vláda zde ve středu představila svůj plán podpory bezemisní letecké dopravy. Podle Merkelové se země musí soustředit na alternativní paliva, včetně vodíku.

16:38
Konec kalamity v nedohlednu. Na zalesnění potřebujeme 7 miliard, říká sdružení
Kůrovec se letos vyrojí až třikrát a z českých lesů se vytěží až 30 milionů metrů krychlových dřeva. To je pětkrát víc než před dvěma lety a o sedm milionů víc než loni. Podle Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů Františka Kučery je státní pomoc nedostatečná. Jen na zalesnění příští rok majitelé lesů potřebují sedm miliard korun.

15:55
Kavárna žádá od Hradce dva miliony za zmařenou investici do benzinky
Kavárenská síť CrossCafe chce po Hradci Králové odškodné dva miliony korun za zmařenou investici. Městu nemůže zapomenout zastavení stavby nového objektu CrossCafe drive, který byl na výpadovce těsně před otevřením. Podle úředníků totiž v místě hrozila dopravní rizika při zajíždění aut.

14:30
Bilion dolarů v mínusu. Americký rozpočet míří k nejvyššímu deficitu od krize
Americké ekonomice se daří, ale státní dluh USA stoupá stále rychleji. Vládní rozpočtová agentura CBO (Congressional Budget Office) upravila své předchozí odhady a nyní uvádí, že v příštím roce překročí deficit amerického rozpočtu hranici jednoho bilionu dolarů (23,2 bilionu korun). Tento vývoj není podle šéfa CBO udržitelný.

13:00
Nekonečný příběh miliardového přehmatu. Adularya se neprodala ani napotřetí
Nedokončený turecký projekt Adularya, na kterém se podílely české firmy, se nepodařilo prodat ani napotřetí. Stejně jako ve dvou předchozích pokusech se o elektrárnu Adularya nepřihlásil jediný zájemce, sdělila mluvčí státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) Michaela Lagronová.

12:08
Vlakem na Ukrajinu či do Budapešti. RegioJet oznámil plány na příští léto
Od příštího června plánuje RegioJet brněnského podnikatele Radima Jančury spustit nové noční spojení z Prahy na hranice Ukrajiny. Linku do rakouské Vídně pak společnost plánuje protáhnout až do maďarské Budapešti. Tam by měly zajíždět dva ze čtyř párů žlutých vlaků, které v současnosti obsluhují trať do rakouské metropole.

10:58
168 tisíc karosérií ročně. Škoda otevřela v Boleslavi novou lakovnu
Automobilka Škoda Auto ve čtvrtek otevřela novou lakovnu v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Práci v ní najde více než 650 lidí. Firma do nového provozu investovala 214,5 milionů eur (asi 5,5 miliardy korun). Lakovnou ročně projde až 168 tisíc karoserií, řekli ve čtvrtek novinářům představitelé Škoda Auto.

9:41
Za výplatu 112 litrů tuzemáku. Cena alkoholu roste úměrně se mzdou
I když Češi pořád pijí nadprůměrně, spotřeba alkoholu v Česku klesá. Z jedné výplaty si pořídí 112 litrů lahví rumu, téměř stejně jako před deseti lety. Zdanění lihu je nejnižší z okolních zemí, uvádí studie Centra ekonomických a tržních analýz (CETA).

9:31
Zlínský kraj podepsal smlouvy s autobusovými dopravci, zatím na dva roky
Zlínský kraj už má autobusové dopravce, kteří budou od poloviny letošního prosince vozit cestující v regionu. Vybral je formou jednacího řízení bez uveřejnění, k čemuž přistoupil poté, co antimonopolní úřad zrušil původní výběrové řízení. I když potom kraj uspěl s rozkladem a o věci se bude rozhodovat znovu, musel si domluvit firmy předem.

8:40
Nedokončená silnice Prodloužená Rudná v Ostravě má stavební povolení
Mnoho let zastavená stavba důležité silnice nazývané Prodloužená Rudná na okraji Ostravy se přiblížila dokončení. Krajský stavební úřad v úterý vydal stavební povolení, ve kterém jsou zohledněny nároky lidí, jenž dokončení úseku dlouhého necelých 400 metrů blokovali.

5:00
Fastfoody v úzkých. Zákaz brček se blíží, alternativy zatím chybí
Zákaz plastových brček dělá řetězcům rychlého občerstvení docela těžkou hlavu. Papírová brčka, která začal ve svých restauracích zavádět v Česku i v jiných zemích McDonald’s a další, zřejmě nebudou mít dlouhou životnost. A to nejen kvůli neblahé imagi.

1:00
PŘEHLEDNĚ: Boj se skleníkovými plyny. Česko čeká výrazné osekávání emisí
O ekologii teď uslyšíme víc než dosud, Česko čeká další vlna snižování emisí skleníkových plynů. Od příštího roku se zpřísňují pravidla pro tzv. emisní povolenky a firmy budou ještě více nuceny přecházet na zelená řešení. Unie podpoří ekologické projekty dotacemi.

0:03
Balík do ruky nedošel? U České pošty narazíte, reklamovat může jen e-shop
Zákazník si v obchodě objedná doručení zboží domů a zaplatí poštovné a balné. Jenže v situaci, kdy mu „balík do ruky“ nepřijde, se reklamace nedomůže. Nemá totiž podací lístek. Reklamace totiž mohou vyřizovat pouze odesílatelé zásilek, tedy například právě e-shopy, protože si službu u České pošty objednají.

19:22
Muži do vesmíru, ženy k plotně. VW musel stáhnout reklamu s alfasamci
Dva kosmonauti letící do vesmíru, sportovec s protetickou nohou skákající do dálky a žena s kočárkem, která sedí v parku a čte si knihu. To jsou hrdinové nové reklamy na elektrický model Volkswagen Golf, která hlásá, že můžeme dosáhnout čehokoliv, když se přizpůsobíme. Podle kritiků však reklama ukazuje, že to platí hlavně pro muže, a proto byla ve Velké Británii zakázána.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora