inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

20:19
PŘEHLEDNĚ: Pardon pro statisíce dlužníků, exekucí za pár korun se lze zbavit
Není tajemství, že z drobné nezaplacené pokuty mají někteří lidé dnes exekuce ve výši desítek tisíc korun. Právě pro tyto lidi přijde za necelé dva týdny šance, jak se dluhů u institucí, které spadají pod stát, mohou levně zbavit. Portál iDNES.cz přináší odpovědi na nejčastější otázky kolem tzv. milostivého léta.

17:00
Nanuk bez čokolády není zmetek. Výrobce vysvětlil, proč se objevil Míšánek
Pro generace českých mlsalů byl nanuk Míša synonymem tvarohového krému v čokoládové polevě. Proto se někteří z nich v létě podivili, když po rozbalení na zmrzlé pochoutce žádnou čokoládu nenašli. Příčinou nebyla závada na lince ani vynucené úspory, ale snaha výrobce nabídnout zákazníkům zdravější verzi nanuku.

13:34
Cena bitcoinu dále roste, blíží se ke svému rekordnímu maximu 65 tisíc dolarů
Nejznámější kryptoměna bitcoin dále posiluje, cena nejznámější kryptoměny světa vystoupala těsně pod 63 tisíc dolarů (asi 1 380 000 korun). Blíží se tak ke svému rekordnímu maximu, které činí téměř 65 tisíc dolarů (asi 1 420 000 korun). Jde tak o jednu z nejvyšších hodnot od roku 2009, tedy za celou historii bitcoinu.

12:00
Vracející se knihy nám dělají největší radost, říká šéf udržitelného knihkupectví
Start-upy si naděluje k narozeninám skoro pravidelně od třinácti let, ne všechny byly úspěšné. Ten poslední se však se zdarem setkal. Lidé díky něj mohou prodat knihy, které již nepotřebují, nebo nakoupit knihy z druhé ruky. Za svůj udržitelný projekt získal v letošním roce čtyřiadvacetiletý Tadeáš Kula ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje.

7:00
Peníze došly, hlásí už čtvrtý čínský developer. Domino efekt je na spadnutí
Před čínským dekády trvajícím ekonomickým růstem nyní vyrostla překážka vysoká jako mrakodrap. Tamní developerské společnosti mají obří dluhy a nejsou schopné je splácet. Netýká se to jen nejzadluženějšího developera světa Evergrande. Problémy má i stavitel luxusních bytů Fantasia, společnost Modern Land nebo Sinic Holdings.

0:00
Máslo zatím nezdražuje. Není čerstvé, ale rok zmrazené, tvrdí Komora
Kolotoč zdražování se nezastavuje. Jsou ovšem produkty, které si své ceny drží na stejné hladině, nebo dokonce zlevňují. Momentálně jde o vepřové maso, což způsobuje nadprodukce v Evropě a významné omezení vývozu do Číny z Německa a Španělska. Ovšem ani máslo zatím skokově nezdražilo, navzdory zvyšujícím se nákladům. Důvodem nízkých cen másla může být to, že není čerstvé, ale zmrazené, tvrdí Potravinářská komora.

0:00
Češi si nejsou rovni, majetek se stále kumuluje nahoře, shodují se ekonomové
Výzkumný institut společnosti Credit Suisse odhaduje, že pouhé jedno procento Čechů a Češek vlastní 36 procent veškerého majetku v zemi. Přepočítáno na koruny to činí více než 2,5 bilionu Kč. Bohatství se tak koncentruje na úplném vrcholu. Podle studie je v tomto ohledu situace v České republice jednou z nejhorších v Evropě – hned po Rusku, Turecku a Švédsku.

22:06
Kvůli nárůstu cen na trhu končí další dodavatelé plynu a elektřiny
V pondělí ukončí dodávky všem odběratelům po firmě Bohemian Energy další společnost, tentokrát děčínská Kolibřík Energie. Ta je hlavním dodavatelem pro Skautskou energii, která v pátek informovala své zákazníky o tom, že od 19. října přechází na dodavatele tzv. poslední instance. S plynem od 22. října končí také A-PLUS Energie. Důvodem je dramatická situace na trhu s energiemi.

20:29
Harry Potter došel. Britské řetězce hlásí před Vánoci nedostatek hraček
Zpoždění v britských přístavech má vážný dopad na maloobchodníky. Ti varují, že lidé mohou mít o Vánocích omezený výběr hraček a pravděpodobně si za ně připlatí. Britské řetězce již nyní hlásí například nedostatek zásob sběratelských produktů Harryho Pottera.

16:59
Restauratéři nesouhlasí s návrhem Vojtěcha, aby kontrolovali bezinfekčnost
Restauratéři nesouhlasí s návrhem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), aby kontrolovali bezinfekčnost. Nikdo s nimi téma podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) neprobíral.

16:38
Chudoba trápí pětinu obyvatel Evropské unie. Češi jsou ale ohroženi nejméně
V Evropské unii byla v loňském roce ohrožena chudobou a sociálním vyloučením více než pětina obyvatel. V nepříznivých ekonomických a sociálních podmínkách žilo loni 96,5 milionu obyvatel. Nejhůře jsou na tom podle dat obyvatelé Rumunska a Bulharska, nejméně ohroženi chudobou a sociálním vyloučením jsou lidé v Česku a na Slovensku.

16:30
Pozor na rakovinotvorný formaldehyd a azbest. Ústav varuje před domky Okal
Státní zdravotní ústav varoval před zdravotními riziky, která se mohou objevit v domech typu Okal. Podle ústavu totiž téměř bez výjimky obsahují v konstrukci rakovinotvorný formaldehyd a také nebezpečná azbestová vlákna. Dům by tak před koupí měl vždy vidět odborník.

15:01
Tesco urychluje služby. Online nákup nově doručí v den objednání
Nákup z pohodlí domova Tesco nabízí lidem již od roku 2011, avšak zákazníci si zvykli pravidelně nakupovat online až během pandemie. Tesco zboží připravuje přímo v prodejnách. O samotný nákup se stará takzvaný picker, který hraje v celém nákupním procesu klíčovou roli.

14:15
Recept na zdražování nafty a benzinu? Chorvatsko na měsíc zastropuje ceny
Chorvatská vláda v reakci na zdražování pohonných hmot na 30 dní zastropuje ceny benzinu a nafty. Chce tím překlenout současnou nestabilní situaci na světových trzích a umožnit chorvatské ekonomice, aby se mohla dál zotavovat po pandemii, informovala agentura Hina.

13:41
Socialistická senátorka chce rozdělit Amazon. Vadí jí praktiky firmy v Indii
Americká senátorka Elizabeth Warrenová vyzvala k rozdělení společnosti Amazon, zatímco indičtí obchodníci požadují prošetřit praktiky tohoto amerického internetového prodejce. Důvodem je zpráva agentury Reuters, která tvrdí, že Amazon v Indii kopíroval produkty a falšoval výsledky vyhledávání ve prospěch svých produktů.

13:07
Odpojení od plynu po konci Bohemia Energy hrozí podle komory stovkám firem
Odpojení od plynu po ukončení činnosti Bohemia Energy hrozí podle Agrární komory ČR stovkám firem, které mají velkou odběrovou kapacitu. Médiím to v pátek sdělila mluvčí komory Barbora Pánková. Jde o společnosti, jejichž roční spotřeba přesahuje 630 megawatthodin, a nevztahuje se tím pádem na ně institut dodavatele poslední instance, tedy povinnost jiné firmy jim plyn dodat.

12:44
Pracovat a šetřit. Michl si půjčil Rašínovo heslo a radí, jak z krize
Všem velkým změnám, které kdy v ekonomice nastaly, předcházely nepředvídatelné události, píše centrální bankéř Aleš Michl ve své nové knize Reset ekonomiky. Pokud se však budou lidé, stát a celý svět dál zadlužovat, budou hůř takovým katastrofám čelit. Knihu v prostorách ČNB pokřtila Karolina Breitenmoser-Stransky, pravnučka prvorepublikového ministra financí Aloise Rašína.

12:05
Nezkrachovali jsme a všechny přeplatky vrátíme, slibuje Bohemia Energy
Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům, bankám i dodavatelům. Firma odmítá tvrzení, že zkrachovala. Společnost to sdělila v pátečním tiskovém prohlášení. Uvedla, že k utlumení činnosti a ukončení dodávek elektřiny a plynu přistoupila právě z důvodu, aby taková situace nenastala.

12:01
První ocenění v postsovětské éře. Moskva má michelinské restaurace
Francouzský gastronomický průvodce Michelin ve svém prvním díle věnovaném ruské metropoli udělil hvězdy devíti moskevským restauracím. Hlavní město Ruska se tak stalo prvním v postsovětském prostoru, které má „michelinské restaurace“. V prvním vydání prestižního průvodce objevilo celkem 69 moskevských podniků.

11:29
Bitcoinu vyrostla konkurence. Kryptoměna Solana za rok zdražila 70násobně
Letošním šampionem mezi deseti největšími virtuálními měnami je Solana. Kurz tohoto nováčka na kryptoměnovém trhu, který zatím funguje dva a půl roku, se loni v říjnu pohyboval kolem dvou dolarů. Nyní se obchoduje za více než 160 dolarů. Popularitu kryptoměny táhne rychlejší a levnější zprocesovávání transakcí než nabízí konkurence.

11:08
KOMENTÁŘ: Nová drahota, už ne Babišova. Ceny benzinu stále rostou
Ceny benzinu letí nahoru a v zimě už mohou být nejvyšší v historii, což vystřelí vzhůru ceny všeho. Vládu, která v tu dobu nastoupí, tak může střelit do kolen nová, „Fialova drahota“, píše ve svém komentáři pro MF DNES ekonom Lukáš Kovanda.

10:01
LinkedIn v Číně končí. Microsoft reaguje na požadavky regulačních úřadů
Americká společnost Microsoft zavře v Číně do konce roku svou internetovou profesní síť LinkedIn. Podle svého pátečního sdělení reaguje na sílící požadavky čínských regulačních úřadů.

0:00
Majitel Bohemia Energy Jiří Písařík miluje rychlost, rychlý byl i jeho pád
Nic na vás nehrajeme. Skupinu Bohemia Energy proslavil reklamní slogan, který posbíral řadu ocenění a přiměl spoustu lidí ke změně dodavatele. Teď litují, že vábení podlehli. Za vznikem dodavatele energií stál Jiří Písařík se svou manželkou Hanou. Před více než patnácti lety pochopili, že na nově vznikajícím trhu s elektřinou – a později s plynem – se otevírají velké příležitosti.

0:00
Na Vánoce se připravovaly celý rok. Nic už nás nepřekvapí, věří e-shopy
Globální dodavatelské řetězce už řadu měsíců nefungují, dodávky se zpožďují, přístavy ucpávají, inflace roste. Problémy doléhají i na tuzemské internetové obchody, jejich šéfové jsou optimističtí. Věří, že Vánoce zvládnou. Logistickým zádrhelům se totiž už stihli přizpůsobit jak e-shopy tak zákazníci.

20:00
Klientům Bohemia Energy vzrostou ceny až násobně, tvrdí expert v Rozstřelu
O problémech energetické skupiny Bohemia Energy se v branži vědělo delší dobu, řekl v pořadu iDNES.tv Rozstřel ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor. „Ale že to dojde tak daleko, že celá skupina odevzdá licenci a přestane dodávat statisícům klientů, tak velký zásah do trhu se nečekal,“ dodal.

18:54
Chléb a rohlíky zdraží. Náklady na výrobu pečiva skokově vyletěly
Ceny základních pekařských výrobků dlouhodobě stagnují, a náklady na výrobu chleba a pečiva letos skokově rostou. Pekaři budou muset upravit ceny svých produktů, aby zajistili jejich výrobu a vysokou kvalitu pro spotřebitele.

17:08
Kalifornie zakáže benzinové sekačky. Vyprodukují více znečištění než auta
Americký stát Kalifornie zakáže prodej benzinových foukačů listí a zahradních sekaček. Chce tak omezit emise z malých motorů, které podle průzkumů dokážou ročně vyprodukovat více znečištění než osobní automobily. Podle výrobců zahradní techniky však i bez regulací dlouhodobě stoupá zájem o přístroje, které benzin nepotřebují.

16:29
Resort financí požádá Unii o možnost snížit DPH u energií, projedná to vláda
Ministerstvo financí (MF) připravuje žádost evropskému výboru pro DPH ohledně snížení, případně zrušení DPH u elektřiny a plynu. Po schválení vládou, která by o tom mohla jednat příští týden, žádost MF odešle výboru. Informovali o tom zástupci ministerstva.

15:47
Reklama, kterou už neuvidíte. Připomeňte si „rejžu“ Bohemia Energy
Tisková zpráva Bohemia Energy z června 2018 oznamovala novou propagační kampaň pod sloganem „Reklama, kterou nikdy neuvidíte“. Uběhly tři roky a pro spoty s Markem Danielem a Pavlem Liškou by se teď dala použít jeho jen lehce upravená verze: reklama, kterou už v televizi neuvidíte.

13:53
Doba příliš levných potravin končí, předpovídá největší britský drůbežář
Doba, kdy Britové mohli nakrmit celou rodinu kuřetem za tři libry, končí. Uvedl to nedávno takzvaný Kuřecí král, tedy majitel největší firmy produkující ve Spojeném království drůbeží maso, Ranjit Boparan. Spotřebitelé se mají podle něj připravit na dvoucifernou inflaci. Období levných potravin, které už trvá 20 let, je zkrátka pryč.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora