inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

14:54
Nákupní horečka nekončí. Do Česka se hrnou zahraniční značky, hlavně módní
Značek působících na českém trhu rychle přibývá. Za posledních pět let zamířilo do ČR 120 zahraničních značek, přičemž odešlo jich pouze dvě desítky. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti CBRE, podle které jde o potvrzení, že český maloobchodní trh je ve velice dobré kondici. Do Česka míří hlavně prodejci módy.

14:08
Kontaminovaná ropa opět proudila Družbou, v části ropovodu se našly chloridy
V části ropovodu Družba vedoucí z Běloruska do Polska byla ve středu zjištěna nová kontaminace ropy organickými chloridy. Oznámil to podle zpravodajského serveru RBC ruský provozovatel ropovodů Transněfť. Dodávky ropy byly v tomto úseky ve středu večer přerušeny, k jejich obnovení došlo ve čtvrtek ráno. Do Česka se znečištěná ropa nedostala.

12:10
Další rána pro nové mýto. Antimonopolní úřad zrušil soutěž na auditora
Přípravu spuštění nového mýtného systému postihla další komplikace. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil výběrové řízení na takzvaného mýtného auditora. Hrozí tak, že od prosince nebude nikdo kontrolovat, zda nový satelitní systém dokáže odhalit všechny neplatící kamiony. Stát tak může na nevybraném mýtu přijít o významné peníze

11:02
Stát od prosince prodal lidem dluhopisy za 9 miliard. Výnosy klesají
Česká republika si půjčila od lidí skrze dluhopisy pro fyzické osoby od loňského prosince 9,2 miliardy korun. Největší zájem byl o protiinflační bondy, které se prodaly v souhrnné hodnotě pět miliard korun.

10:32
Centrální banka USA pod tlakem. Trump věří, že může odvolat jejího šéfa
Americký prezident Donald Trump věří, že má pravomoc odvolat šéfa americké centrální banky Fed Jeroma Powella. Podle agentury Bloomberg se prezident s tímto názorem ve středu svěřil svému nejbližšímu okolí, v současnosti ale takový krok neplánuje. Bloombergu to sdělili lidé obeznámení se situací. Powella do funkce loni jmenoval právě Trump.

5:00
Obce v Česku hospodaří velmi dobře, excesy jsou minulostí, tvrdí analýza
Ministerstvo financí si letos poprvé posvítilo na obce, které nehospodaří odpovědně. Ze tří, které formálně neplnily předepsaná pravidla, se ukázalo, že skutečný problém má jen jediná – notoricky známé Prameny na Karlovarsku. Podle analýzy CRIF hospodaří české obce jako celek už osmý rok s přebytkem a na bankovních účtech jim leží 125 miliard korun.

1:04
Když důchod nestačí. Senioři v nájmu mají problém vyjít s penězi
Zůstat ve stáří sám znamená pro desítky tisíc lidí také existenční pohromu. Zatímco osaměle žijící muži-senioři zaplatí za bydlení odhadem 70 procent svého důchodu, ženy-seniorky utratí za bydlení v pronájmu asi 80 procent svého důchodu, a v Praze a v Brně i mnohem více. Vyplývá to ze statistik, které zpracovala Rada seniorů ČR.

20:00
Čím víc slunce svítí, tím víc vody stříká. Indie zkouší solární závlahy
Stovky milionů lidí v Indii jsou po celý svůj život závislé na zemědělství. Rozsáhlá sucha v posledních letech je ale připravují o nutnou závlahu, kterou jejich pole potřebují. Déšť se v letním horku rychle vypařuje a farmáři se tak musí spoléhat na drahá a neekologická dieselová čerpadla, která na zavlažování používají podzemní vody. Jedna firma však přišla s řešením.

18:41
Tři proužky nejsou jenom Adidas, rozhodl evropský soud. Firmu výrok zklamal
Unijní ochranná známka německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas sestávající ze tří paralelních pruhů je neplatná. Potvrdil to ve středu Tribunál Evropské unie. Společnost Adidas uvedla, že ji výrok soudu zklamal. Dodala nicméně, že verdikt se týká pouze určitého způsobu provedení jejího známého symbolu.

18:00
Bezdomovec zachraňuje bezdomovce. Zaměstnává je ve svém knihkupectví
Hospodářská krize udělala z Leonidase Koursoumise bezdomovce. Sedmdesátiletý Řek se ale se svým osudem nesmířil a rozhodl se jednat. Vybudoval první knihkupectví, které provozují výhradně lidé bez domova.

16:49
Kolik pracovat a přitom se nezbláznit? Jeden den v týdnu, doporučuje studie
V rámci výkonu zaměstnání je pro pozitivní vliv na duševní zdraví „nejúčinnější dávkou“ jeden pracovní den týdně. Práce přesahující tento limit už k naší psychické pohodě nepřispívá. K těmto závěrům dospěla studie vědců z britských univerzit v Cambridgi a Salfordu zkoumající dopady zaměstnání na duševní zdraví člověka.

16:15
Facebook uvede „stabilní“ kryptoměnu. Má silné partnery a globální ambice
Společnost Facebook představila plány spustit novou kryptoměnu Libra v roce 2020. Je založena na principech uzavřeného blockchainu. Silní partneři (včetně PayPal, Visa a Mastercard) mají zajistit stabilitu. Kritici se obávají přílišné moci Facebooku i obcházení finančních regulací.

15:49
Poplatek za ubytování se bude týkat i Airbnb. Poslanci se hádali o jeho výši
Ubytovací poplatek se bude od příštího roku vztahovat i na ubytovatele v soukromí, tedy na Airbnb. Sněmovna to schválila v rámci vládního návrhu zákona o místních poplatcích. Poslanci se pohádali o to, jak vysoký by mohl poplatek být, neprošly přitom návrhy, aby mohl být až 100 či 150 korun za za osobu a den.

15:34
Pivní dvojka posiluje. Staropramen koupil řemeslná piva Pernštejn i Porter
Společnost Pivovary Staropramen po 22 letech koupila konkurenta. Do svého portfolia zařadí značky Pernštejn, Taxis a Porter Pardubického pivovaru, v němž získá akciový podíl 89 procent. Cenu transakce obě strany tají.

15:32
Schodek rozpočtu 40 miliard bude i v dalších letech. Částka se může změnit
Ministerstvo financí počítá v prvním návrhu státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun a se stejným schodkem počítá i v letech 2021 a 2022. Prioritami rozpočtu v příštím roce je opět jako letos zvýšení důchodů nebo platů učitelů. V případě učitelů plánuje ministerstvo růst platů i v roce 2021.

13:28
Manažeři příliš nestonají. Nejvíc nemocenských mají dělníci, říká průzkum
Dělníci mají proti manažerům více než čtyřnásobnou absenci a pětinásobně vyšší nemocnost. Nejvyšší absenci a nemocnost vykazuje automobilový průmysl, naopak nejméně se stoná v odvětvích s vysokou technologickou náročností. Vyplývá to z průzkumu společnosti PwC. Nepřítomnost pracovníků firmám zvyšuje náklady, někdy jde podle ní až o dvojnásobek mzdy chybějícího zaměstnance.

12:18
EU kárá Česko, že není dost zelené. Přidejte obnovitelné zdroje, říká Komise
Česko podle Evropské komise nedělá dost pro životní prostředí, tuzemské plány na zvyšování podílu čisté energie a ochrany klimatu nejsou dostatečné. Komise do Prahy vzkazuje, aby podíl obnovitelných zdrojů na konečné spotřebě stoupl do roku 2030 alespoň na 23 procent. Česko dosud počítalo s nárůstem pouze na 20,8 procenta.

11:49
Příchod čtvrtého operátora se blíží, Babiš jedná s novým zájemcem
Premiér Andrej Babiš a nový ministr průmyslu Karel Havlíček v úterý MF DNES shodně řekli, že se blíží nástup čtvrtého operátora na tuzemský trh. Se zájemci prý jednají v souvislosti s přípravou akce pásma 700 megahertzů a následným zavedením páté generace bezdrátových systémů 5G.

10:35
Konec období sucha. Boeing konečně získal objednávku na letouny 737 MAX
Společnost Boeing získala první objednávku letounů 737 MAX 8 od chvíle, kdy byla kvůli dvěma nehodám nucena tento typ letadel odstavit z provozu. Firma v úterý oznámila, že podepsala se skupinou International Airlines Group předběžnou dohodu o nákupu 200 těchto letadel. Za poslední dva měsíce je první zakázka, kterou Boeing získal.

7:27
Plastové jednorázové kelímky může nahradit porcelánová novinka z Dubí
V reakci na novou směrnici Evropské unie zakazující plastové výrobky na jedno použití přišla porcelánka z Dubí s novým výrobkem. Na nedávných porcelánových trzích v Teplicích představila speciální pohárky To Go, tedy S sebou, které by měly nahradit plastové kelímky na nápoje.

7:26
Dopravci posilují nedělní spoje do Prahy, většina jízdenek už je vyprodaná
Jízdenky v nedělních vlacích i autobusech ve směru do Prahy rychle mizí, některé spoje jsou už vyprodány. Dopravci proto budou spoje posilovat. Zda je vysoký zájem spojen s nedělní demonstrací v Praze, však žádný z dopravců nedokázal odhadnout, zájem o tyto linky je podle nich tradičně vysoký.

5:02
Hypermarkety začaly znovu brát stravenky. Pokladny rozdělí nákup
Velké obchody v Česku až na výjimky opět berou stravenky. Od června je možné jimi platit i za nákupy potravin v hypermarketech Tesco, což dosud nešlo.

0:02
Kdo „podojil“ Slušovice. O konci družstva s kriminálním pozadím se mlčí
Konec známého socialistického jednotného zemědělského družstva v obci Slušovice na počátku 90. let měl kriminální pozadí. Když padl komunistický režim, šéfové obce začali převádět majetek družstva do soukromých firem - bez vědomí tisíců družstevníků a řádné registrace do rejstříku. Dnes už jsou kauzy ale promlčené a neřeší se. Jaký vlastně byl osud známého družstva, zmapovala MF DNES.

19:00
Lidé si hrají na pány železnic. Slovenský podnikatel jim to umožnil
Šimon Šicko, šéf a spoluzakladatel herního studia Pixel Federation, začal hrát počítačové hry jako dítě na začátku 80. let. „Život v socialismu byl takový šedý. U počítačů mě zaujala technologie, ale taky na mě vyskočily všechny ty barvy. Fascinovala mě interaktivita,“ říká čtyřiačtyřicetiletý Slovák v Monaku, kam přijel na světové finále soutěže EY Podnikatel roku.

18:58
ČEZ bude muset zveřejňovat smlouvy. Končí české Palermo, jásá Michálek
Energetická společnost ČEZ a další firmy s většinovou účastí státu, které se obchodují na burze, přijdou o dosavadní výjimku z povinného zveřejňování smluv. Poslanci opakovaně schválili novelu zákona o registru smluv, který jim vrátili senátoři. K tomu, aby změna začala platit, chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.

17:54
Vedení Berlína reaguje na bytovou krizi, zmrazí nájemné na pět let
Senát Berlína v pondělí schválil zmrazení nájemného na pět let. Reaguje tím na rostoucí nedostatek dostupného bydlení ve městě. Oznámila to Katrin Lompscherová, která zodpovídá za bydlení a rozvoj města. Návrh zákona se očekává v říjnu s tím, že platit by měl od ledna 2020. Zákon bude navíc vymahatelný zpětně od 18. června.

17:27
Airbus představil na airshow v Paříži nové letadlo a miliardové zakázky
Společnost Airbus přitvrdila a svému konkurentovi připravila na aerosalonu International Paris Air Show 2019 nemilé překvapení. Prezentovala nový osobní letoun pro dálkové lety, který bude konkurovat uzemněným letounům Boeing 737 Max. Airbus se zároveň pochlubil objednávkami ve výši 15 miliard dolarů.

16:23
V nové brněnské laboratoři mají pod mikroskopy spavou nemoc i chlamydie
Přípravny nebezpečných vzorků i dekontaminační místnost obsahuje nová laboratoř, kterou v pondělí v Brně otevřel celosvětový výrobce elektronových mikroskopů a spektrometrů Thermo Fisher Scientific. Specializovaná laboratoř nese druhý stupeň biologického rizika ze čtyř.

15:18
„Číňani jsou prasata“. Banka poslala ekonoma kvůli komentáři na dovolenou
Švýcarská banka UBS poslala svého hlavního analytika Paula Donovana na nucenou dovolenou. Údajně totiž ve svém komentář nazval Číňany prasaty. Jeho neobratné vyjádření o vztahu prasečího moru a čínské inflace způsobilo poprask, kvůli kterému banka přichází o obchodní partnery z Číny. Ekonom podle nich použil odporné a rasistické vyjádření.

13:31
Kůrovec může letos napadnout polovinu lesů v Česku, varuje Brabec
Pokud nastane krizový scénář, bude letos v Česku napadeno kůrovcem 500 tisíc hektarů smrkových lesů, tedy polovina jejich rozlohy. Uvedl to ministr životního prostřední Richard Brabec. Situaci označil za „opravdu vážnou“.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora