inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

15:53
Obchodní centrum Letňany otevírá v novém. Přestavba stála půl miliardy
Rekonstrukce pražského Obchodního centra Letňany je po necelých dvou letech konečně u konce. Přestavba, která přišla téměř na půl miliardy korun, zahrnuje zrekonstruované jídelní prostory, nové obchody a relaxační místa.

13:22
ČEPS odvolala předsedu představenstva Kalinu. Vyměnila šéfa dozorčí rady
Dozorčí rada společnosti ČEPS odvolala dosavadního předsedu představenstva Jana Kalinu. Nástupce se vybere ve výběrovém řízení. Novým předsedou dozorčí rady se stává René Neděla, dosavadní náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro suroviny a energetiku.

12:17
Vstup Uberu na burzu budí velká očekávání, může stát 120 miliard dolarů
Pokud společnost Uber vstoupí příští rok na burzu, jak slibuje, mohla by investorům nabídnout hodnotu okolo 120 miliard dolarů (2,7 bilionu korun). Odhad, který si americká dopravní společnost nechala zpracovat od bank Goldman Sachs a Morgan Stanley, je dvakrát vyšší než před dvěma měsíci.

10:54
Česku ujíždí západní vlak. Nestíhá tempo inovací, kulhá na trhu práce
V konkurenceschopnosti Česká republika drtí Visegrád, ale selhává v pokusu dohánět země západní Evropy. Největší propast vznikla v inovacích a v nabídce pracovní síly. Za Západem Česko pokulhává i v daních a kvalitě silnic. Ukazuje to nová studie Světového ekonomického fóra.

8:34
Do dálnic a jiných staveb půjde přes 86 miliard, o pětinu víc než letos
O čtrnáct miliard korun víc má jít v příštím roce ze Státního fondu dopravní infrastruktury na výstavbu klíčových komunikací jako jsou silnice a železnice. Návrh rozpočtu schválila vláda. Peníze většinou půjdou do rozestavěných projektů.

5:03
Musíme bránit USA, vysvětluje šéf Amazonu žízeň po tučné armádní zakázce
Desetimiliardová armádní zakázka s názvem JEDI je opředena tajemstvím a účast amerických firem na ní budí čím dál větší kontroverze. Šéf společnosti Amazon Jeff Bezos však žádné pochybnosti nemá. „Tahle země je skvělá a je nutné ji chránit,“ potvrdil nejbohatší muž planety zájem o lukrativní byznys.

1:01
České firmy straší brexit. Tvrdý rozvod by nejvíc zasáhl automobilky
Do brexitu zbývá méně než půlrok a obchod Česka s Británií už utrpěl první šrámy. Mnohem horší scénář však nastane, pokud dojde k „tvrdému“ odchodu Británie z EU. České průmyslové firmy, ale zejména automobilky, pak budou počítat škody v desítkách miliard korun. Export na Ostrovy by se mohl dokonce zastavit.

21:07
Harry Potter a Batman chtějí porazit Netflix, Warner Bros. začnou streamovat
Filmy a seriály se hromadně přesouvají na internet. Na rychle se rozvíjející trh streamovaného videa tak míří další silný hráč, americká společnost WarnerMedia, jejíž součástí je například televize HBO nebo studio Warner Bros. Konkurenci v podobě Netflixu či Amazonu chce firma čelit svými nejpopulárnějšími tituly.

18:18
Masaryk, Beneš a další. Dvacetikoruny se mění, ozdobí je státníci
Česká národní banka oslaví sto let založení Československa emisí nových vzorů dvacetikorunových mincí. Ty se budou od stávajících lišit rubovou stranou, na níž bude místo knížete Václava na koni vyobrazen jeden ze tří hlavních zakladatelů československého státu – Tomáš Garrigue Masaryk, Milan Rastislav Štefánik nebo Edvard Beneš.

14:27
GE zabrušuje do letectví pro miliardáře. Vyrobilo nadzvukový motor
Společnost General Electric, u nás známá především díky své bankovní divizi, v pondělí oznámila dokončení vývoje motoru pro komerční nadzvukový letoun Aerion Supersonic AS2. Ten by podle plánu měl začít pravidelně létat v roce 2025.

13:41
Pojišťovny nepočítají s krizí, nemají rezervu ani na měsíc, vyplývá z analýzy
Systém zdravotního pojištění není připraven na zhoršení ekonomické situace a případnou další hospodářskou krizi. Nemá dostatečné rezervy. I když bude letos zřejmě v mírném přebytku, výdaje rostou výrazně rychleji než příjmy.

12:31
OBRAZEM: Lenost přeje plastům. Podívejte se, co najdete v obchodech
Proč je maso zabalené v plastu, je zřejmé. U mnoha jiných výrobků však jeho použití vzbuzuje pochybnosti. Do plastů se balí kiwi, pomela, papírové pytlíky s prášky do pečiva, smetany do kávy i umělé květiny. Podívejte se, kde všude jsme v tuzemských řetězcích narazili na plasty.

11:08
V Praze začalo Čínské investiční fórum. Mezi stovkami hostů je i šéf CITIC
Na Pražském začala další velká událost, která má propojit český a čínský byznys. Dvoudenní investiční fórum hostí přes pět set osobností ze čtrnácti zemí. Nejvýznamnější čínskou personou je Čchang Čen-ming, šéf CITIC, která přebírá v Česku většinu investic neblaze proslulé skupiny CEFC.

10:19
Uzavírka přihlášek se blíží, nominujte na Podnikatele roku
Nominační fáze devatenáctého ročníku soutěže EY Podnikatel roku vrcholí. Podávat přihlášky nebo zasílat nominace lze už jen do neděle 21. října.

10:13
Změny klimatu vyženou ceny piva na dvojnásobek, tvrdí vědci
Pivo se v budoucnu stejně jako čokoláda, káva nebo víno může stát obětí klimatických změn, které povedou až ke dvojnásobnému zvýšení jeho průměrné ceny. Uvádí to mezinárodní skupina vědců, kteří výsledky své studie publikovali v odborném časopisu Nature Plants.

5:44
Muž, jenž velel kontroverznímu komandu ČEZu, opět pracuje v oboru
Bývalý šéf komanda společnosti ČEZ, které v minulosti nechvalně proslulo nevybíravými praktikami při vyšetřování černých odběrů elektřiny, se naplno vrátil do oboru. Karel Vaniš působí ve vedení firmy, která opět pracuje pro ČEZ, ale i konkurenci.

5:00
Cesta vlakem se zkrátí, stát zrychlí některé klíčové tratě
Denní dojíždění vlakem za prací do Prahy z Pardubic je stále běžnější. Ceny bytů jsou v Pardubicích dvakrát nižší, cesta trvá hodinu a vlaky jezdí dlouho do noci. Za pár let budou „blízko“ i Plzeň a Hradec Králové, odkud je dnes dojíždění vlakem k nevydržení. Stát chystá modernizaci dalších tratí.

1:01
Virtuální zrcadlo, kdo je nejkrásnější? Technologie mění online nákup oblečení
Obchody specializující se na prodej na internetu stále usilovněji vymýšlejí, jak překonat základní nevýhodu proti kamenným prodejnám – to, že si zákazník nemůže zboží vyzkoušet. Testují spoustu nových technologií, ale žádná zatím nemá navrch.

20:51
Bohatí klienti nedosáhnou na dobré investice. Na vině jsou směrnice EU
Nová evropská pravidla pro investování MiFID II jsou omezující, doplácí na to majetní privátní klienti, říkají švédští bankéři. Jejich čeští kolegové přiznávají, že musí s klientem strávit víc času papírováním, stěžují si ale hlavně na vysoké náklady, které jsou s novou legislativou spojené.

18:23
Saúdské investiční fórum čelí kvůli zmizení novináře exodu vrcholových byznysmenů
Vrcholní představitelé velkých světových firem hromadně odříkají svou účast na investiční konferenci, která má příští týden proběhnout v Saúdské Arábii. Na akci s názvem Future Investment Initiative nedorazí ani představitelé předních světových médií. Důvodem se aféra zmizelého novináře a kritika saúdského režimu Džamála Chášakdžího.

16:44
Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch
Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho verze v tělové barvě totiž během nošení připomíná ženské přirození. Tento odstín šátku už v současnosti na stránkách značky není dostupný.

16:07
Letošní dlouhá vedra táhla spotřebu k rekordu, říká šéf pivovaru Holba
Díky vedrům rekordní výstav piva, kvůli suchu naopak obavy o kvalitu chmele. „Zásoby chmele máme nejméně na měsíce,“ říká ředitel pivovaru Holba ze Šumperska Vladimír Zíka. V rozhovoru pro MF DNES také připouští, že v podniku pociťuje nedostatek pracovních sil, ovšem v zahraniční nové lidi neshání.

15:41
Michelinské hvězdy zvedají obrat, ale i tlak na restauratéry a kuchaře
Michelinská hvězda je pro kuchaře nebo restauratéra něco jako Oscar pro herce. Ale není to jen pocta. Ocenění „nakopne“ také byznys. „S jednou hvězdou jde podnikání nahoru o 20 procent, se třemi o 100,“ řekl loni časopisu Food & Wine sedmadvacetinásobný držitel ceny, kuchař Joël Robuchon.

14:09
Nejvíce rtuti do ovzduší vypouštěla podle ekologů elektrárna v Počeradech
Mezi deset elektráren, které vypouštějí do ovzduší nejvíce rtuti, patří sedm tepelných elektráren. Nejvíce jedovatého kovu, tedy 188 kilogramů, vypustila za loňský rok elektrárna ČEZ Počerady. Uvedly to v tiskové zprávě Hnutí Duha a Greenpeace s odvoláním na údaje zveřejněné ministerstvem životního prostředí.

12:53
Na Švestkové dráze řádí téměř 200metrový obr, obnovuje kilometry trati
Sedm set tun těžké zařízení opravuje severočeskou Švestkovou dráhu, železniční trať mezi Litoměřicemi a Mostem. Během dvanácti hodin dokáže unikátní stroj od rakouského výrobce železničních stavebních strojů Plasser & Theurer kompletně obnovit dva kilometry železniční trati.

12:24
Láhev za půl milionu dolarů. Aukční síň vydražila nejdražší vína
Dvě láhve červeného vína z francouzského vinařství Romanée-Conti zlomily dosavadní aukční rekordy, ale i odhady znalců. V newyorské aukci společnosti Sotheby’s se vína prodala za více než jeden milion dolarů. Za rekordně nejdražší láhev rudého moku zájemce utratil 558 tisíc dolarů, tedy 12,4 milionu korun.

12:14
Padělaných bankovek je méně než loni, oznámila Česká národní banka
Česká národní banka zadržela za první čtvrtletí letošního roku 1521 padělaných a pozměněných bankovek a mincí. To je v meziročním srovnání pokles o čtvrtinu, loni v pololetí ČNB zadržela už 2029 padělků. Klesl počet padělků v korunách, eurech i dolarech. Statistiku zveřejnila ČNB na svých stránkách.

12:00
KVÍZ: Proč chyběl v Československu toaletní papír a kde byste našli Baťov?
České a slovenské hospodářství prošlo za posledních sto let etapami bouřlivého rozvoje i zaostávání. Děti dnes už nejspíš netuší, co bylo RVHP, a nedovedou si představit nedostatkové zboží. Ověřte si, co znáte vy. Kvíz je součástí soutěže 100 let o vyhlídkový let cessnou i další ceny.

10:21
Letošní úroda je nižší než za poslední roky, dařilo se řepce, žitu a ovsu
Obilí se letos v Česku sklidilo o 7,9 procenta méně než loni, zemědělci ho svezli z polí 6 861 milionu tun. Vyplývá to z odhadu, který podle stavu k 15. září zveřejnil Český statistický úřad. Nižší sklizeň očekávají statistici také u brambor o 19,1 procenta a u cukrovky o čtvrtinu.

10:12
Společnost Sears končí, americký maloobchodní řetězec vyhlásil bankrot
Americká maloobchodní společnost Sears Holdings vyhlásila bankrot. Firma, která na trhu v USA funguje už více než sto let a byla průkopníkem myšlenky prodávat všechno všem, je několik let ve ztrátě a není schopna splácet dluhy.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora