inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

5:00
České Vánoce jsou levnější než slovenské. Může za to růst mezd
Příjmy Čechů i Slováků v posledních letech rostly, a tak i Vánoce jsou pro průměrné domácnosti obou zemí „levnější“. Češi však ze vzájemného srovnání vycházejí přece jen lépe. Za vybraný koš vánočních produktů totiž zaplatí 35,5 procenta průměrné mzdy, zatímco Slováky stojí stejný nákup 42,9 procenta průměrné mzdy.

1:00
Zloději oberou řetězce o desítky milionů ročně, způsoby kradení se mění
Rozšiřování samoobslužných pokladen a dalších moderních technologií inspiruje zloděje k novým nápadům, jak okrádat obchodní řetězce. Obchodníci odpovídají chytrými kamerami a promyšlenější ochranou zboží. Řetězce totiž přijdou na krádežích ročně o desítky milionů.

19:58
Už by to nebyly dálnice, říká o zákazu jízdy kamionů vlevo šéf svazu dopravců
V návaznosti na kolaps dopravy na nejvytíženější české dálnici D1 oznámil ministr dopravy Dan Ťok záměr zakázat na dálnicích kamionům vjezd do levého pruhu. Od tohoto omezení si slibuje zrychlení dopravy a zjednodušení údržby dálnic. Šéf sdružení dopravců Česmad Bohemia Vojtěch Hromíř však tvrdí, že Ťok jen odvádí pozornost.

18:27
Konec „krvavých“ avokád. Nechceme podporovat gangy, tvrdí restaurace
Obliba avokáda během uplynulých deseti let rapidně vzrostla. Na internetu se objevily desítky receptů, které ho používají, a textů o jeho blahodárných účincích. Některé britské a irské restaurace však začínají od jeho nabízení v posledních měsících ve velkém ustupovat, a přiřazovat mu přízvisko „krvavé“.

17:40
Aukce unikátních láhví Pilsner Urquell vynesla rekordních 2 759 988 korun
Tradiční vánoční charitativní aukce na portálu iDNES.cz vynesla dva a tři čtvrtě milionu korun pro handicapované. Prodávalo se deset originálních pivních lahví Pilsner Urquell. Vítěz za tu svou zaplatil 700 tisíc korun. Letošní celková suma je nejvyšší za sedm let konání akce.

16:06
Ťok dal ultimátum stavební firmě. D1 u Humpolce má dostavět do pondělí
Ministr dopravy Dan Ťok pohrozil česko-italskému sdružení, které modernizuje dálnici D1 u Humpolce. Buď dokončí práce na rozestavěném úseku do pondělí, nebo jej vymění. Zpoždění prací je totiž jedním z hlavních důvodů, které zapříčinily už třetí den trvající kalamitní stav na D1 na Vysočině.

15:40
Kompromis. Mzdy vzrostou alespoň o pět procent, dohodli se odboráři s ČEZ
Odboráři integrovaných dceřiných firem skupiny ČEZ, mezi které patří mimo jiné společnosti ČEZ Distribuce a ČEZ ESCO, se ve čtvrtek dohodli s vedením ČEZ na růstu tarifních mezd v roce 2019 mezi pěti až šesti procenty. Týdeník Euro v listopadu uvedl, že průměrná měsíční hrubá mzda v ČEZ včetně odměn v roce 2017 činila 63 805 Kč.

14:48
Krize skončila, rozhodla ECB. Přestane tisknout peníze do větru
Evropská centrální banka tento měsíc ukončí program nákupu dluhopisů, kterým po několik let podporovala inflaci a hospodářský růst v eurozóně. Oznámila to ve čtvrtek ECB. Banka prostřednictvím tohoto programu pumpovala do ekonomiky nově natištěné peníze.

14:39
Kvůli kolapsu D1 ministerstvo zvažuje zakázat kamiony v levém pruhu
Ministr dopravy Dan Ťok viní z kolapsu dopravy na dálnici D1 především řidiče kamionů a dokonce ve spolupráci s policií zvažuje zákaz kamionů v levém pruhu. Doprava na D1 ve středu dvakrát zkolabovala především na Vysočině a řidiči v kolonách trávili několik hodin. I ve čtvrtek ráno pak na několika různých místech auta na dálnici stála.

13:00
Přívozy bez transpondérů, navrhují poslanci. Zařízení jsou dražší než lodě
Přívozy nahrazující na řadě míst chybějící mosty by mohly i nadále jezdit bez takzvaných transpondérů, které plavidlům zobrazují proplouvající lodě. Ze seznamu lodí, které by od příštího roku měly být těmito zařízeními povinně vybaveny, je navrhli vyškrtnout poslanci sněmovního hospodářského výboru. Transpondéry by v řadě případů vyšly dráže, než je cena lodi.

12:22
Největší nedobrovolná dražba. Pinkasův palác míří do aukce za 470 milionů
Pinkasův palác na pražské Kampě jde do nedobrovolné dražby. Vyvolávací cena je 470 milionů korun a podle realitní společnosti Gaute, která má prodej na starosti, je to největší nedobrovolná dražba v Česku. Veřejná dražba proběhne 20. prosince v Praze. Objekt je nyní v rekonstrukci.

11:02
Německou silnici zalila tuna mléčné čokolády, likvidovat ji museli hasiči
Čokoládové výrobky společnosti Drei Meister byly známy především v Německu a blízkém okolí. Od pondělního večera se však továrna z městečka Westönen proslavila po celém světě, i když z toho musí mít smíšené pocity. Do centra zájmu se totiž dostala poté, když jí ze zásobníku vytekla tuna čokolády.

9:55
Francouzské aerolinky povede poprvé v historii žena
V čele letecké společnosti Air France stane 17. prosince poprvé žena. Devětačtyřicetiletá Anne Rigailová nahradí Benjamina Smithe, který post zastával přechodně vedle své funkce šéfa mateřské firmy Air France-KLM, již bude řídit i nadále. Firma to uvedla ve svém středečním sdělení.

7:00
Netradiční banka v mobilu. Startup Revolut má evropskou bankovní licenci
Technologické firmy stále častěji nabourávají monopol tradičních finančních domů na poskytování bankovních služeb. Londýnský startup Revolut má po Evropě přes tři miliony zákazníků a nyní získal evropskou bankovní licenci. Od příštího roku chce potom fungovat jako klasická banka - nabídne běžný účet, spotřebitelské úvěry či obchodování s akciemi.

5:00
Zelení výrobci se poperou v aukcích, soláry však zůstanou mimo
Podíl elektrické energie vyrobené v „zelených“ elektrárnách se v Česku už téměř šest let nemění. Snaha o čistší výrobu kvůli nezvládnutému systému podpory narazila a místo férových výrobců vyrostli solární baroni. Česko musí podporu pro zelené zdroje restartovat. Předem však vylučuje solární velké elektrárny.

1:03
Firmy řeší, kam se zaměstnanci. Kanceláře zdražují a je jich rekordně málo
Nájmy administrativních prostor vyskočily během roku o pět procent. Sehnat v Česku novou kancelář už totiž představuje stejnou výzvu jako v případě bytů – zkrátka chybějí. Za to, že se o volné kancelářské plochy vedou mezi firmami líté boje, může především rychlý ekonomický růst.

19:59
OBRAZEM: Boeing ukázal luxus pro nejbohatší. Letadlo doletí přes půl planety
Americký Boeing představil v Dubaji nové superluxusní letadlo BBJ 777X pro tu nejbohatší klientelu na světě. Stroj je navíc schopen doletět bez mezipřistání 21 570 kilometrů, čímž se pasuje do role rekordmana dálkových letů.

18:02
Školní obědy podle Trumpa - méně celozrnného pečiva a pořádně osolit
Trumpova administrativa tento týden oznámila finální podobu změn v americké obdobě „pamlskové vyhlášky“. Nová varianta ruší povinnost školních jídelen nabízet pouze celozrnné pečivo či mléko bez tuku a umožňuje jim více solit. Ministerstvo zemědělství to zdůvodňuje snížením vysokých nákladů.

16:44
Když živý stromek, tak v květináči. Prodejci hlásí nový vánoční trend
Živé vánoční stromky prodávané v květináčích, které je možné po svátcích vysadit v přírodě, jsou stále populárnější. Uvedli to ve středu prodejci. Naopak stále více klesá poptávka po umělých stromcích.

15:31
Krácení pracovní doby firmy ohrozí, tvrdí průzkum. Odbory to považují za lež
Téměř polovina větších firem je proti zkracování pracovního týdne, i kdyby zaměstnancům mohly adekvátně snížit mzdu. Vyplývá to z průzkumu provedeného Hospodářskou komorou České republiky. Českomoravská konfederace odborových svazů však takové výsledky považuje za lživé. Její šéf je označil za „vyvolávání duchů“.

14:06
Čínské firmy se mstí za zatčení šéfky Huawei, bojkotují výrobky Applu
Na nedávné zatčení finanční ředitelky společnosti Huawei odpovídají některé čínské firmy bojkotem amerických výrobků jako je například Apple. K nákupu čínských značek vyzvala i obchodní komora v Šanghaji.

13:14
Elektřina bude luxusní zboží, řekl energetický expert v Rozstřelu
Emisní povolenky budou výrazně v dalších letech zdražovat elektřinu. Už se to děje, domácnosti si v příštím roce připlatí až tisícikoruny navíc "Je to neuvěřitelný skok. Elektřina bude luxusní zboží," řekl v pořadu Rozstřel energetický expert společnosti ENAS Vladimír Štěpán.

11:58
Karlovarské minerální vody musí kvůli spojení s Pepsi prodat vody Toma
Prodej neochucené i ochucené vody značky Toma, včetně zdroje pramenité vody Natura v Adršpašsko Teplických skalách, nařídil majiteli značky Mattoni Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jedná se o podmínku, aby společnost mohla koupit českou i slovenskou pobočku PepsiCo a přitom nebyla narušena hospodářská soutěž.

11:17
Euro stále v nedohlednu. Ministerstvo a ČNB vstup do eurozóny nedoporučují
Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum vstupu do eurozóny, tedy přijetí eura. Vyplývá to z každoročního materiálu MF a ČNB o vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou. Dokument dnes schválila vláda, informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

10:33
Další rekord. Pražské letiště během roku odbavilo už 16 milionů cestujících
Letiště Václava Havla Praha potřetí za sebou slaví historický rekord, když počet odbavených cestujících v rámci jednoho kalendářního roku dosáhl hranice 16 milionů. Rekord padl v úterý večer, do konce roku by se měl počet odbavených cestujících přiblížit 16,8 milionům, což představuje 9% meziroční nárůst.

10:06
Bankomat omylem vydával bankovky s vyšší hodnotou, lidé vybírali až do limitu
Rakouský bankomat vydával k radosti zákazníků více peněz, než kolik po něm požadovali. Místo dvacetieurovek přístroj vyplácel padesátieurové bankovky. Důvodem byla chyba pracovnice, která při plnění bankomatu zaměnila přihrádky. Banka bude peníze po klientech požadovat zpět, napsala agentura DPA.

9:20
Čína sníží cla na dovoz aut z USA, řekl zdroj americké vlády
Čína sníží cla na dovoz automobilů z USA ze současných 40 na 15 procent. Agentuře Reuters to sdělil nejmenovaný zdroj z americké vlády. Jednalo by se možná o první ústupek poté, co obě strany deklarovaly, že dočasně složí zbraně. V mezičase chtějí vyjednat kompromis v obchodní politice.

5:05
Dopravcům se nechce nahradit kamiony, dotace za stovky milionů nepomohly
Na účtech ministerstva dopravy zůstane minimálně polovina z osmisetmilionové dotace, kterou chtěl resort letos rozdělit mezi žadatele provozující železniční překladiště. Zájem o dotaci na výstavbu nebo rozšíření terminálů kombinované dopravy projevily pouze čtyři společnosti.

1:01
Česko řeší, co s plastovým odpadem. Brzy jej nebude možné ukládat na skládky
Hromada plastových obalů, které se hrnou v Česku na trh, každoročně roste. Aktuálně jich na osobu připadá 21 kilogramů za rok. Během příštích několika let by se to mohlo změnit. Problémem je plastový odpad, který se donedávna ve velkém vozil do Číny. Ta už jej však nechce a na skládky brzy uložit nepůjde.

19:53
PŘEHLEDNĚ: Hněv Francouzů v pěti ekonomických ukazatelích
Na mnoha místech ve Francii v úterý pokračovaly protesty proti prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Některé představitele „žlutých vest“ neuspokojily ústupky, které Macron slíbil ve svém pondělním projevu. Za francouzskou nespokojeností je totiž složitá hospodářská situace země. Deník The New York Times ji shrnul do pěti ekonomických čísel.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora