inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

18:00
Kartami u nás nejvíc utratili Němci. Transakcím vévodili Slováci, odhalila data
Cestovní ruch v České republice ožívá. Během letních měsíců zahraniční turisté v Česku utratili platebními kartami téměř pět miliard korun, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku znamená nárůst o 47 procent. Průměrná hodnota jedné transakce však klesla o téměř 23 procent. Nejvíce u nás utrácejí Němci, rekordmany v počtu transakcí jsou pak Slováci, vyplývá z dat společnosti Global Payments.

15:00
Nad britskými obchoďáky se smráká. Zavírají, zákaznické chování se mění
Se změnou nákupních zvyklostí se potýkají mnohé známé značky. Také zavedené britské obchodních domy musí nyní čelit jinému zákaznickému fungování v postpandemickém světě. Některé z nich již zavřely, jiné se snaží stavět na výhodách, které online nakupování neumožňuje. Obchodní dům jako britský vynález je mnohdy nositelem i architektonických hodnot. Ani o ně by Británie nerada přišla.

14:31
Strop pro domácnosti zřejmě nebude na celou spotřebu, řekl Síkela
Vláda pracuje na nařízeních, která mají upravit způsob zastropování cen energií. Zatímco ceny by měly zůstat na oznámené úrovni, nově se ve hře objevila varianta, že by se strop vztahoval jen na část spotřeby, řekl ministr průmyslu Jozef Síkela v ČT.

12:00
Potravinovému řetězci vládne hrstka firem. Jejich zisky jsou astronomické
Globálnímu potravinovému řetězci dnes dominuje jen malá skupina obrovských společností. Zatímco ještě například před pětadvaceti lety ovládalo čtyřicet procent celosvětového trhu s komerčním osivem deset společností, nyní jsou to pouhé dvě. Tvrdí to organizace zabývající se ekologickou spravedlností ETC Group, která si na toto téma nechala zhotovit studii.

9:00
Playboy počítá ztráty, zbavuje se Velkého králíka, svého ikonického letounu
Mateřská společnost časopisu Playboy, společnost PLBY Group, se potýká s rostoucími ztrátami. Aby jejich výši aspoň částečně eliminovala, prodává za 17,5 milionu dolarů (414 milionů Kč) své jen nedávno vzkříšené soukromé letadlo. Luxusní černý letoun Playboye známý jako Big Bunny (Velký králík) tedy nejspíš přijde o logo na vertikální ocasní ploše.

0:00
Podmořské lesy jako výzva. Pro Evropu mají řasy velký ekonomický potenciál
Obrovské porosty podmořských chaluh či řas jsou pro mnohé státy po celém světě obrovskou výzvou do budoucna. Zároveň v sobě tyto rostliny skrývají velký obchodní potenciál. Vědci navíc stále častěji upozorňují, že jejich výskyt je rozsáhlejší, než si dříve mysleli. Čím dál více se proto o ně zajímají i firmy využívající štědré finanční podpory ze strany Evropské komise.

0:00
Pěstování v laborce? Radši se chovejme lépe k planetě, říká farmářka
V době veder a sucha se hledají životaschopné alternativy zemědělské produkce. V posledních letech se zmiňuje hydroponie jako cesta, jak zajistit kvalitní úrodu. Dokázala by hydroponie nahradit klasické zemědělství? Na to v rozhovoru pro iDNES.cz odpovídá Karolína Pumprová, zakladatelky pražské společnosti HerbaFabrica.

18:00
Evropská energetika projde velkou digitalizací. Počítá s tím akční plán EU
Evropská komice chce v dohledné době docílit dalšího stupně digitalizace energetického sektoru. Ten podle eurokomisařů má pomoci se zvládnutím transformace evropské energetiky a těžit by z ní měli hlavně spotřebitelé. Mezi stěžejní cíle se řadí rychlejší zavádění obnovitelných zdrojů energie do praxe a snížení závislosti na ruských palivech.

15:00
Investice do alkoholu táhnou. Sběratel dal za láhev whisky dva miliony korun
Alternativní investice se stávají bezpečnou ochranou před vysokou inflací. Lidé tak své finanční rezervy ukládají nejen do nemovitostí, zlata či starožitností, ale také do alkoholu. Investiční alkohol lze pořídit již od několika tisíc, kupující ale musí počítat s tím, že zhodnocení bude velmi pozvolné. Přesto je zájem o cenný investiční alkohol v poslední době v Česku i na Slovensku na vzestupu.

13:00
KOMENTÁŘ: Cenový strop – drahotě stop? Při pohledu na složenky se probereme
Zastropování cen energií bylo nutným krokem, ale léčí se jím jen příznaky, nikoli příčina nemoci. Energetická realita je prostě odlišná od zeleného snění, píše v komentáři pro MF DNES předseda Spolku za přiměřené ceny energií Petr Bayer.

12:00
Daří se nám, ale zvažujeme přesun části výroby, říká šéf továrny na gramodesky
Společnost GZ Media, která je světovou jedničkou ve výrobě gramofonových desek, letos očekává růst obratu na sedm miliard korun z loňských téměř pěti miliard. Stejně jako jiné firmy v tuzemsku však pociťuje nepříjemné dopady energetické krize. Řešením by bylo převést energeticky náročnou část výroby mimo Českou republiku, uvedl majitel pro ČTK.

9:00
Vinobraní vrcholí. Lisovna hroznů v Mikulově zpracuje až pět milionů kilo
V lisovně hroznů v Mikulově mají nyní napilno. Denně se tu vystřídá přibližně deset vinařů z okolí, kteří přivážejí dvě až tři fůry. V sezoně tak denně čtrnácti zaměstnancům projde rukama až 240 tun hroznů. I když mnohdy domů přicházejí až nad ránem, nestěžují si, díky moderní lisovně se celý proces urychlil. „Z vinice do lisu to trvá dvě hodiny, ve starších provozech to trvalo déle,“ říká mistr lisovny Zdeněk Matula.

8:42
Belgie odpojila jeden ze sedmi jaderných reaktorů. Energetické krizi navzdory
Belgie v pátek večer definitivně odpojila ze sítě jeden ze svých sedmi jaderných reaktorů. Je to první krok odklonu od výroby elektřiny z jaderných zdrojů, který by měl být završen v roce 2025. Proti odpojení reaktoru demonstrovaly před Doelskou jadernou elektrárnou desítky lidí.

0:00
Nárok na home office pro rodiče? Znevýhodní je a firmy zatíží, varují experti
Práce z domova má šanci se poprvé dostat do českých zákonů. Rodiče dětí mladších patnácti let, těhotné ženy nebo ti, kdo se dlouhodobě starají o handicapovanou osobu, na ni budou mít nárok. A zaměstnavatel bude muset každému zaměstnanci na home office hradit hodinový příspěvek na energie ve výši 2,80 koruny, stojí v novele zákoníku práce.

0:00
Kdepak oříšky, lodě z Afriky teď přivážejí uhlí. Evropa hledá každý zdroj
Přístav Mtwara na jihu Tanzanie zaměstnával až dosud hlavně vývoz kešu oříšků. Teď však lahodnou pochoutku vystřídal v podpalubí nákladních lodí úplně jiný tovar a do Evropy z přístavů vyrážejí tuny uhlí.

18:00
Cenový strop na ruskou ropu je opět ve hře. Snahy může blokovat Maďarsko
Po vyhlášení ruské částečné mobilizace se v Evropě dala do pohybu jednání, jejichž výsledkem má být zastropování cen ruské ropy. Členské státy Evropské unie se podle zdrojů agentury Bloomberg mají snažit na toto téma co nejdříve najít politickou dohodu. Cenový strop na ruskou ropu tak může být součástí dalšího plánovaného balíčku evropských sankcí proti Rusku.

14:44
Obchody zůstanou 28. září zavřené. Výjimku mají čerpací stanice či lékárny
Obchody nad dvě stě metrů čtverečních musejí na Den české státnosti 28. září zůstat zavřené. Nařizuje to zákon o prodejní době ve vybrané svátky. Nařízení se nevztahuje na menší prodejny, čerpací stanice, lékárny nebo obchody ve zdravotnických zařízeních.

13:29
Papírovým librám končí platnost, na výměnu zbývá poslední týden
Čtvrteční fronta před sídlem britské centrální banky Bank of England je symbolem blížícího se konce papírových bankovek, které má Británie ještě v oběhu. Země momentálně završuje přechod na polymerové bankovky. Starých papírových však zbývá v oběhu ještě přes 360 milionů kusů v celkové hodnotě jedenácti miliard liber (322 miliard Kč), uvedla banka.

11:44
Cena cukru vystřelila. Zdražuje sladké pečivo, vánočka stojí běžně přes stovku
Ceny cukru v obchodech stouply za posledních dvanáct měsíců do srpna skoro o polovinu na 18,26 koruny za kilogram a přichází další cenový šok. Podle Svazu pekařů a cukrářů jen za poslední měsíc vzrostly ceny cukru o čtyřicet procent, meziročně tak stojí jednou tolik.

9:50
Obchodní centra po covidu opět vzkvétají, květen byl pro ně letos rekordní
Do nákupních center v Česku ročně zavítají přes tři stovky milionů lidí. Po hlubokém propadu tržeb v době pandemie letošní data opět vykazují vysoké obraty, špičkou byl květen. Značí to chuť lidí se vrátit do kamenných prodejen, ukazují data projektu Index návštěvnosti, který zpracovala Asociace nákupních center a poradenská společnost PricewaterhouseCoopers.

8:48
Boeing zaplatí pokutu 200 milionů dolarů. Klamal ohledně letadel 737 MAX
Americký výrobce letadel Boeing se dohodl s americkou Komisí pro kontrolu cenných papírů (SEC) na tom, že zaplatí 200 milionů dolarů (zhruba pět miliard korun), neboť klamal investory ohledně bezpečnosti letounů 737 MAX. Ty byly po dvou smrtelných nehodách kvůli problémům se softwarem mimo provoz 20 měsíců. Dohodu potvrdila i sama společnost.

8:13
Kvůli plynu přesuneme výrobu z Německa a východní Evropy, hrozí Volkswagen
Německý automobilový koncern Volkswagen by v případě přetrvávajícího nedostatku zemního plynu mohl přesunovat výrobu z Německa a východní Evropy do jiných zemí. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na vyjádření zástupců podniku. Koncern Volkswagen má továrny v Německu, České republice a na Slovensku, tedy v zemích, které patří v Evropě k nejzávislejším na ruském plynu.

0:00
Po vlnách zdražování ceny stavebnin klesají. Drahé zůstávají cihly a sklo
Stavební materiály zřejmě mají vrchol zdražování za sebou. Stavební dřevo, ocel nebo různé výrobky z plechu se prodávají za nižší ceny než na jaře. Vyplývá to z přehledu cen stavebních materiálů, které dlouhodobě monitoruje společnost Metrostav.

0:00
S kamarády soutěžíme, kdo ušetří víc energií, říká zakladatel Bonuswebu
S Putinem začal Zdeněk Polách bojovat po svém. A ačkoliv šetří, jeho hlavní motivací nejsou finance. „Kdybych nemusel ležet, nikdy by mě tahle výzva nenapadla, neměl bych na to ani čas. Jenže já neumím ležet a nic nedělat,“ říká podnikatel v rozhovoru pro iDNES.cz.

18:00
Barbados jako vzor. Země přišla s dluhopisem, který chrání před pandemií
Karibské státy začaly v poslední době experimentovat s dluhopisy. Grenadu, jež už před několika lety přišla se speciálním dluhopisem s odloženou splatností pro případ hurikánu, nyní následoval i Barbados. Tam ale podmínky cenného papíru ještě vylepšili. Barbadoský instrument totiž umožňuje pozastavení výplaty dlužné částky v případě pandemie.

16:19
Ceny plynu v EU by mohly výrazně klesnout do roku 2026, tvrdí německá studie
Budování evropských terminálů na zkapalněný zemní plyn (LNG) přinese od roku 2024 úlevu od vysokých cen za tuto energetickou surovinu a možná už v roce 2026 by cena za zemní plyn mohla být srovnatelná s rokem 2018, pokud bude do obchodování alespoň částečně zapojeno i Rusko.

15:38
Místo válečné daně dáme 50 miliard na rozvojové projekty, navrhují banky
Česká bankovní asociace (ČBA) nabízí podporu ekonomiky, která by byla alternativou k dani z mimořádných zisků a přinesla by státu až 50 miliard Kč. Návrhy zahrnují podporu dostupného bydlení, financování Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), dopravních projektů, pomoc občanům při pokrytí finančních závazků, investice do digitalizace státu a spolupráci s Národní rozvojovou bankou (NRB). ČBA o tom informovala na svých webových stránkách.

15:22
Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listerie, varují veterináři
Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před italskými klobásami, které se prodávaly i v České republice. Mohou obsahovat listerie. Lidé je nemají konzumovat, mají možnost je vrátit v místě nákupu. Mezi spotřebitele se dostalo více než 55 kilogramů, které se prodaly v prodejně v Chrášťanech u Prahy.

13:57
Ať regulace kritické infrastruktury míří jen na nejcitlivější prvky, chtějí firmy
Telekomunikační operátoři, energetické firmy, provozovatelé vodovodů a kanalizací i desítky dalších firem vyhlížejí nová legislativní pravidla zajištění bezpečnosti dodávek pro strategickou infrastrukturu. Nová úprava může znamenat výrazné omezení v tom, jaké dodavatele si budou moci tyto instituce a společnosti vybírat.

12:49
Jen už není, co býval. Japonská vláda začala intervenovat na obranu slabé měny
Japonská vláda začala na devizových trzích intervenovat na obranu měny, která vytrvale oslabuje a která k americkému dolaru za poslední rok ztratila asi třicet procent hodnoty. K intervenci japonské úřady přikročily poprvé od roku 1998. Dolar po zprávě odepisoval k japonskému jenu více než jedno procento a později se prodával v kurzu kolem 143,50 jenu. Před rokem stačilo na nákup jednoho dolaru zhruba 110 jenů.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora