inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

0:01
Brazílie žádá miliardy na záchranu pralesa. Přitom chce uzákonit jeho zabírání
V brazilském parlamentu leží zákon, který by uzákonil přisvojování si veřejných pozemků, čímž by zbavil pralesní byznysmeny ilegality. Tamní prezident Jair Bolsonaro se přitom v uplynulém měsíci obrátil na svůj americký protějšek Joea Bidena s prosbou o miliardu dolarů ročně, která by podle něj sloužila na záchranu Amazonského pralesa.

0:00
Jsme „obědový“ národ, vrátíme se do restaurací, říká ředitel Sodexo
Ředitel Sodexo Daniel Čapek odhaduje, že polovina restaurací po návratu k normálu už neotevře. Přesto věří, že Češi budou zase chtít chodit s kolegy na jídlo. Připomíná „natěšení“ na normální život během loňského léta. „To byla exploze, viděli jsme to u restaurací i volnočasových benefitů. Obraty v restauracích, které otevřely, se dostávaly téměř na 100 %,“ dodává Čapek.

16:01
New York láká turisty. Chce jim nabízet vakcíny zdarma
Americké město New York chce nabízet turistům vakcíny zdarma. Důvodem je především nalákání návštěvníků, kteří by se ve velkém mohli začít vracet v létě, uvedl starosta New Yorku Bill de Blasio.

12:01
Víno z vesmíru jde do aukce. Jeho cena se může vyšplhat až na milion dolarů
Láhev francouzského vína obíhala Zemi déle než rok. Nyní ji nabízí k prodeji aukční síň Christie's. Ta se domnívá, že by se víno mohlo prodat za částku okolo milionu dolarů (21,5 milionu korun).

11:50
Hackeři zaútočili na potrubní síť v USA, přerušili přepravu benzinu a nafty
Americká společnost Colonial Pipeline, která je v USA největším provozovatelem potrubní sítě na přepravu ropných produktů, musela po útoku hackerů přerušit činnost. Síť produktovodů Colonial Pipeline přepravuje pohonné hmoty z rafinerií na pobřeží Mexického zálivu do lidnatých oblastí na jihu a východě Spojených států.

7:00
Místo těžby farmaření. Nová kryptoměna chce být ekologičtější než bitcoin
Na jedné straně zažívají kryptoměny rozmach hodný pozornosti, na druhé straně čelí kritice kvůli masivní uhlíkové stopě, kterou za sebou zanechávají. Ostřílený programátor Bram Cohen nyní přichází s „ekologickou“ kryptoměnou nazvanou chia. Místo energeticky náročné těžby má k získávání této digitální měny sloužit úložný prostor uživatelů.

0:00
Kolik chceš, abych bral? V IT firmě si zaměstnanci vzájemně určují výši mzdy
Argentinská softwarová firma 10Pines razí poměrně unikátní mzdovou politiku. Třikrát ročně se všichni zaměstnanci sejdou a určí, kdo bude kolik vydělávat. Společnost tak usiluje o maximální míru transparentnosti, pracovníci si rovněž každý rok mezi sebe rozdělí polovinu zisků. Firma navíc nemá ředitele, ani manažery v pravém slova smyslu.

0:00
Češi se víc bojí, sklepy přestavují na kryty. Zájem strmě roste, říká stavař
Místo uhlí si stále více Čechů uskladňuje ve sklepě naftu na pohon elektroagregátu. Namísto brambor mají v policích železné zásoby potravin a starý bicykl vystřídala v desítkách sklepení vzduchotechnika a radiostanice. „V posledních týdnech zaznamenáváme strmý růst poptávky po budování krytů ve sklepních prostorách,“ říká Michal Terendy ze společnosti Tebrix Safety Home, který se stavbami krytů zabývá již několik let.

22:01
Cena mědi vystoupila na rekord. Tuna stojí přes 10 300 dolarů
Cena mědi se vyšplhala na rekord, kolem pátečního poledne se připisovala 2,3 procenta na 10 325 dolarů, tedy asi 220 000 Kč za tunu. Překonala tak předchozí rekord 10 190 USD z roku 2011.

18:47
Commerzbank se dohodla se zaměstnanci na zrušení 10 000 pracovních míst
Druhá největší německá banka Commerzbank se dnes dohodla se zástupci zaměstnanců ohledně zrušení 10.000 pracovních míst. S odvoláním na finanční ústav a odbory o tom informovala agentura Reuters. Commerzbank zvýšila náklady na restrukturalizaci z původních 1,8 miliardy eur na více než dvě miliardy eur (přes 51,3 miliardy Kč).

14:09
Prazdroj vyvezl do zahraničí více piva než předloni. Celkově mu prodeje klesly
Plzeňský Prazdroj prodal loni v době pandemie koronaviru v ČR i v zahraničí téměř 11,2 milionu hektolitrů svých piv, meziročně o 4,2 procenta méně. Prodej piva v zahraničí ale meziročně vzrostl o jedno procento na 4,52 milionu hektolitrů. Pivovar zveřejnil počátkem března výsledky loňských prodejů v ČR, které meziročně klesly o osm procent na 6,69 milionu hektolitrů.

13:45
Bez dluhů to nepůjde. Letiště Praha chce rámcový úvěr za až 7 miliard
Letiště Praha si plánuje otevřít rámcový úvěr ve výši až sedmi miliard korun. Financovat z něj bude své současné závazky a také další rozvoj. Společnost proto nyní zahájila výběrové řízení na poskytovatele úvěru. Letiště o tom v pátek informovalo média. Provoz na letišti je už víc než rok kvůli pandemii koronaviru v útlumu. Letiště po většinu krize zatím fungovalo z vlastních zdrojů.

12:52
Akcie Monety rychle zdražují, na pražské burze se jim v pátek daří nejvíc
Po čtvrtečním oznámení o podpisu rámcové smlouvy mezi Monetou Money Bank a společnostmi ze skupiny PPF posilují akcie banky o téměř čtyři procenta. Smlouva je jedním z finálních stádií chystaného sloučení Monety s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a společností Benxy. Spojení ještě budou muset posvětit akcionáři.

11:11
Veřejné finance skončí v hlubším minusu, očekává ČNB. Zhoršila svůj výhled
Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 8,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 6,2 procenta. Příští rok by se pak měl schodek zmírnit na 5,4 procenta. ČNB tak odhad pro letošek zhoršila a pro příští rok zlepšila.

0:00
Covidová pomoc se v Česku zneužívá čím dál víc. Podvody končí i na policii
Odhalených podvodů s covidovou pomocí přibývá. Finanční správa podala kvůli neoprávněnému čerpání bonusu už 109 trestních oznámení v celkové výši za více než 58 milionů korun.

0:00
EU tepe Česko za špinavou energii. Zasekli jsme se v boji se solárními barony
Evropští úředníci opakovaně kritizují Česko, že nedělá dost pro podporu zelené energetiky. A že klade nedostatečný důraz na obnovitelné zdroje. Nejen veřejně, ale také v rozhovorech mezi vysokými představiteli. Čeští politici však místo budoucnosti řeší hlavně špatně nastavenou podporu pro solární barony.

22:30
Rodí se nový bankovní kolos. Moneta se spojí s Air Bank a Home Creditem
Moneta Money Bank podepsala rámcovou smlouvu se společnostmi ze skupiny PPF. Předmětem je akvizice Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a společnosti Benxy. Akvizice je podmíněna souhlasem akcionářů banky na mimořádné valné hromadě, která se bude konat v červnu, sdělila Moneta.

18:56
Zpátky do kanceláří. Google se odklání od home office, vsadí na hybridní model
Společnost Google zveřejnila detaily nové podoby pracovního týdne od září letošního roku. Na rozdíl od Twitteru či Facebooku nebude mít řada zaměstnanců Googlu možnost pracovat pouze z domova. Google vsadil na hybridní model a pracovníci se tak mají vrátit do kanceláří na minimálně tři dny v týdnu.

17:00
Philip Morris má nového ředitele. Bude bojovat za budoucnost bez kouře
Společnost Philip Morris International (PMI) má nového generálního ředitele. Nově firmy bude řídit Jacek Olczak, který doposud zastával funkci globálního provozního ředitele. Kromě postu generálního ředitele byl zároveň zvolen členem představenstva. Společnost PMI jmenováním nového ředitele uzavírá avizované změny, které oznámila už koncem minulého roku.

16:58
Liberty už má celou částku za prodané povolenky, činí 1,24 miliardy
Hutní společnost Liberty Ostrava (LO) má na účtu už celou částku 1,24 miliardy korun za prodej emisních povolenek. Řekla to mluvčí LO Barbora Černá Dvořáková. Odpoledne nejprve informovala, že na účtu je 90 procent sumy, později doplnila, že už byl připsán i zbytek.

16:05
Evropa se bojí o únik citlivých dat do USA. Microsoft slíbil lokální úložiště
Americká softwarová společnost Microsoft umožní firmám a zákazníkům z veřejného sektoru v zemích Evropské unie, aby mohli veškerá svá data zpracovávat i ukládat uvnitř sedmadvacetičlenného bloku. Chce tím odvrátit obavy, že k citlivým informacím zákazníků by mohla získat přístup americká vláda.

13:59
Miliardář Bezos prodal akcie společnosti Amazon. Za 2 miliardy dolarů
Zakladatel a šéf americké internetové společnosti Amazon Jeff Bezos prodal tento týden akcie firmy téměř za dvě miliardy dolarů, což je v přepočtu asi 42,8 miliardy korun. Vyplývá to ze záznamů americké Komise pro cenné papíry a burzy. Cena akcií největšího internetového prodejce se v koronavirové pandemii ztrojnásobila, ve středu uzavřely na ceně přes 3270 dolarů za kus.

11:27
Do insolvence ČSA se přihlásilo 2487 věřitelů, většinou cestující. A bude jich víc
Zatím 2487 věřitelů přihlásilo své pohledávky v insolvenčním řízení s aeroliniemi ČSA. Očekává se ale, že celkový počet věřitelů ještě vzroste o stovky až tisíc dalších. Velkou část z nich tvoří cestující, kteří žádají vrácení platby za letenky zrušených letů.

9:57
České firmy už zase věří v lepší zítřky. 71 % ředitelů čeká letos růst tržeb
Růst tržeb letos očekává 71 procent ředitelů českých firem. S návratem na předpandemickou úroveň ale ředitelé počítají většinou ale až příští rok. Vyplývá to z 12. ročníku průzkumu názorů generálních ředitelů, který mezi 260 šéfy významných firem působících na českém trhu uskutečnila poradenská společnost PwC ČR.

9:09
Škoda Auto zvyšuje zisk. V prvním čtvrtletí rostl téměř o polovinu
Automobilka Škoda Auto v prvním čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 46 procent na 448 milionů eur (zhruba 11,6 miliardy korun) z 307 milionů eur před rokem. Ve své výsledkové zprávě to oznámil mateřský koncern Volkswagen.

0:00
Policie chce pravomoc sestřelovat drony. I kvůli hrozbě teroristického útoku
Kvůli rostoucímu počtu dronů se musí bezpečnostní složky učit, jak si poradit v situaci, kdy bezpilotní stroje ohrožují majetek nebo zdraví lidí. V současnosti umí policisté najít operátora dronu, chtějí ale pravomoc, aby mohli proti potenciálně nebezpečným dronům zasáhnout silou.

0:00
Největší realitka chystá hromadné aukce bytů. Ceny zvýšíme o statisíce, tvrdí
Společnost M&M Reality začíná ve čtvrtek streamovat aukce svých nemovitostí. Největší tuzemská realitní kancelář tím chce nalákat co nejvíc zájemců, což podle ní výrazně zvýší prodejní ceny. Ve specifických případech může jít i o miliony korun. Aukce těží z vysokého zájmu o nemovitosti a při prodeji je využívají i další kanceláře.

20:19
Nákup potravin na webu stoupl o 59 procent, trend už je nezvratný
Češi překonali bariéru nákupu potravin přes internet, jejich online nákup se meziročně zvýšil o více než 59 procent. Na konferenci Retail Summit Action se na tom shodli zástupci obchodníků, kteří předpokládají, že významnou část potravin budou zákazníci na webu pořizovat i do budoucna.

20:00
Ceny bytů ještě porostou. Za 10 let budou dvojnásobné, říká analytik
Růst cen nemovitostí bude v ČR i nadále pokračovat. Nezastavila jej ani ekonomická krize v souvislosti s pandemií koronaviru. Analytik v oboru stavebnictví a nemovitostí společnosti Deloitte Petr Hána v Rozstřelu řekl, že do deseti let by se mohly cenu bytů v Česku dokonce zdvojnásobit.

18:23
Nejen nebezpečné předměty. Komplikace na letišti způsobují i staré štítky
Největší tuzemské letiště odkrylo prostory třídírny svých zavazadel. „V běžných podmínkách jsme odbavovali cca 20 tisíc zavazadel denně, ale dneska jsou to pouze stovky,“ zmínil při online exkurzi manažer třídírny Václav Ceeh.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora