inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

0:00
V Německu začne brzy platit levná jízdenka, návrh ještě posvětí parlament
Už počátkem května by měla v Německu začít platit cenově dostupná neomezená jízdenka na městskou a regionální veřejnou dopravu. Definitivní termín tohoto kroku totiž stanovila německá vláda, která počítá s cenovkou 49 eur na měsíc. Do předprodeje se poprvé lístky dostanou již 3. dubna. Návrh ale nyní musí schválit ještě Spolková rada i Německý spolkový sněm.

0:00
Přichází obávané embargo na ruskou naftu, skokové zdražení u pump nehrozí
Evropa v neděli přestřihne další pupeční šňůru, která ji spojuje s Ruskem. Začne platit embargo na dovoz ruských ropných produktů, na které se přepravci, rafinérie a další účastníci trhu připravovali osm měsíců. Jestli se jim to povedlo, ukáže až čas. Zdražení cen benzínu a nafty podle většiny odborníků nehrozí.

19:03
Státy EU se dohodly na cenovém stropu 100 dolarů za barel ruské nafty
Zástupci vlád členských zemí Evropské unie se v pátek dohodli na cenových stropech na ropné produkty z Ruska, informovalo o tom švédské předsednictví EU. Podle diplomatů bude cenový strop u nafty činit 100 dolarů za barel a u topných olejů 45 dolarů za barel. Opatření by podle agentury Reuters mělo vstoupit v platnost v neděli.

16:10
Makro krotí ceny. Zákazníkům nabízí až osm tisíc položek výhodněji
Společnost Makro vychází vstříc svým zákazníkům ze segmentu gastronomie i maloobchodu. Spouští dlouhodobý program nabízející výhodné ceny na zboží, které je pro jejich podnikání klíčové. Nová strategie zákazníkům nabídne až osm tisíc položek, u nichž se budou moci dlouhodobě spolehnout na stabilně výhodné ceny.

13:33
Exodus lidí z hospod se nekoná. Spotřeba piva stoupá i přes jeho zdražení
Spořiví Češi na pivo nezanevřeli, alespoň tedy podle nejnovějších dat společnosti SharpGrid, která právě zveřejnila. V posledním kvartálu roku 2022 vzrostla spotřeba čepovaného piva v gastropodnicích ve všech krajích Česka. Děje se tak i navzdory faktu, že jeho průměrná cena neustále roste.

12:49
Mléko se v Rusku začíná prodávat na kila. Obchody se snaží maskovat zdražení
V Rusku se čím dál častěji objevují balení mléka s nápisem „jeden kilogram“ místo „jeden litr“. Experti to pokládají za marketingový tah, aby si zákazníci nevšimli, že se objem výrobku v podmínkách všeobecného zdražování zmenšil, napsal v pátek na svém webu tamní hospodářský list RBK. Váha místo objemu se podle deníku objevuje i v případě šlehačky, smetany či kefíru.

12:21
Hello Hong Kong. Město resuscituje turistický ruch, rozdá půl milionu letenek
Hongkong rozdá pět set tisíc letenek ve snaze přilákat turisty zpátky do regionu. Letenky budou k dispozici v rámci globální kampaně nazvané Hello Hong Kong, která právě započala. Bude stát 254,8 milionu dolarů (5,5 miliardy korun). Nadílka začne 1. března a potrvá přibližně šest měsíců, informovala o tom agentura Bloomberg.

9:10
Výrobce pneumatik se stoletou tradicí ve Zlíně omezí výrobu, bude propouštět
Po necelých sto letech prakticky končí ve zlínském baťovském areálu výroba pneumatik. Společnost Trelleborg Wheel Systems (dříve Mitas) během první poloviny roku ukončí výrobu motocyklových plášťů, kde pracuje zhruba 200 lidí. Výrobu firma přesouvá do zahraničí.

0:00
Ceny hnojiv klesají. Na cenách potravin se to ale jen tak neprojeví
Průmyslově vyráběná hnojiva zlevnila v lednu oproti loňskému roku zhruba o třetinu. Na cenách potravin se to však v dohledné době neprojeví, soudí zemědělci. Většina z nich totiž hnojiva pořizovala už loni na podzim za vysoké ceny, takže je budou muset nejdřív spotřebovat.

0:00
Friends z Letné. Spolubydlení kvete, žít sám si může dovolit jen málokdo
Šestadvacetiletá Klára žije v Praze sedmým rokem, v hlavním městě zůstala po studiu na vysoké škole. A jako řada jejích vrstevníků se rozhodla pro společné bydlení, byt sdílí se dvěma dalšími spolubydlícími. Protože bydlet sama – i když pracuje na plný úvazek – by si podle svých slov nejspíše nemohla dovolit.

20:00
Pivovar Heineken představuje nový koncept. V Česku otevře devět Bažantoven
Pivovar Heineken letos otevírá vlastní restaurační koncept pivní značky Zlatý Bažant. První Bažantovna již vznikla na začátku ledna na pražském Chodově, další bude následovat v Brně, Chomutově a Jihlavě. Celkem se pivovar chystá otevřít v roce 2023 a 2024 devět podniků po celé České republice. S konceptem značkových hospod bodují i další pivovary.

18:02
ČEZ odvede přes 100 miliard, zaplatí velkou část nákladů energetické krize
Polostátní energetická skupina ČEZ odvede letos státu více než 100 miliard korun. Půjde o kombinaci odvodů z běžných a mimořádných daní či odvodů a výplaty dividendy z loňského zisku. Skupina očekává za letošní rok čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy ve výši 30 až 40 miliard korun. Podle analytiků tato suma podstatně přispěje na krytí nákladů energetické krize.

18:01
Kdo kolik vydělává na jídle? Výrobce i obchody čeká další velká kontrola
Premiér Petr Fiala (ODS) se ve čtvrtek dohodl se zástupci potravinářů a zemědělců, že vláda bude zjišťovat cenotvorbu a výši obchodních přirážek u potravin. Na tiskovém brífinku to oznámila šéfka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová a prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

17:00
Štoly plné sektu. V Bachmutu se válčí o slavnou fabriku na šumivé víno
Ruské jednotky a žoldáci z řad vagnerovců se pomalu prokousávají do rozstříleného Bachmutu a ukrajinská armáda musí začít zvažovat ústup. Poslední zprávy naznačují, že se bojuje v areálu podniku Artwinery, který byl před válkou jedním z největších producentů šumivých vín v Evropě.

16:31
Tatra Trucks dosáhla loni tržeb 7,12 miliardy korun, dodala 1 326 vozů
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks loni dosáhla tržeb 7,12 miliardy Kč, což bylo o deset procent více, než plánovala. Zákazníkům dodala 1 326 vozů. Předloni měla automobilka tržby 5,31 miliardy korun a prodala 1 278 automobilů.

16:28
Do Česka přichází andělské spodní prádlo i louisianské smažené kuře
Český maloobchodní trh je pro zahraniční značky stále atraktivní a ročně zde zakotví několik desítek z nich. V loňském roce jich bylo více než čtyřicet a i letos se sem chystají noví retaileři. Velmi očekávaný je vstup amerického řetězce fast food restaurací prodávajících smažené kuřecí maso Popeyes, ale také květnový vstup oblíbeného prodejce spodního prádla Victoria’s Secret.

16:02
Oligarchové přelstili Londýn a obešli nový zákon zaměřený na ruský majetek
Velká Británie se po loňské ruské invazi na Ukrajinu rozhodla změnit legislativu týkající se vlastnictví majetku zahraničními subjekty. Cílem změn je zasáhnout proti ruským oligarchům i dalším zkorumpovaným elitám, které se v zemi nebojí prát špinavé peníze. Zahraniční subjekty musely do úterý odhalit své skutečné vlastníky, a to v novém veřejném rejstříku. Z praxe je ale patrné, že se to zatím úplně nepovedlo.

14:39
Úroky při starém. Základní sazba zůstává na sedmi procentech, rozhodla ČNB
Česká národní banka trh nepřekvapila a úrokové sazby opět ponechala stabilní. Základní úroková sazba tak přetrvává na hladině sedmi procent, kam ji v červnu posunula předchozí bankovní rada. Pro stabilitu bylo pět členů rady, dva byli pro růst o půl procentního bodu.

14:15
Ceny energií klesají. E.ON zlevní pod strop i stávajícím zákazníkům
Klesající ceny energií na burzách se stále víc promítají i do koncových ceníků pro domácnosti. První nabídky pod vládou stanovenými stropy se objevily už počátkem ledna, ty ovšem byly určené pro zákazníky, kteří si u vybraných dodavatelů ceny nově zafixují. Teď E.ON snížil jako první ceny pod strop i pro stávající klienty.

12:32
Nechvalte se zásluhami, prokažte nadšení. Sešly se námitky k mýtnému tendru
Nemožnost uvádění, že uchazeči pro český stát už v minulosti mýtný systém připravovali, či hodnocení komise omezené do značné míry jen na konstatování, který ze čtveřice uchazečů prokázal „větší nadšení pro věc“. Tak by se daly ve stručnosti shrnout největší námitky, které se shromáždily v podatelně ministerstva dopravy k soutěži na nového mýtného poradce.

12:13
Drahám přibyla třetina cestujících. Na předcovidových číslech ale ještě nejsou
České dráhy vloni přepravily 157 milionů cestujících, meziročně o třicet procent více. Předcovidových hodnot nicméně ale ani tak nedosáhly. Návrat lidí do vlaků byl během loňska postupný. Nejrychleji se do nich lidé vraceli na trasách, kde jezdí nové vlaky. Prodloužila se navíc vzdálenost, kterou cestující ujedou.

12:07
Čína naklonovala tři superkrávy. Je to průlom v produkci mléka, tvrdí
Čínští vědci úspěšně naklonovali tři telata, která mají v budoucnu produkovat nadprůměrné množství mléka. Alespoň to tvrdí to čínská státní média. Podle nich jde o průlom, který pomůže Číně zbavit se závislosti na importovaných plemenech mléčného skotu.

11:25
Austrálie nechce Karla III. na bankovce. Neokomunismus v praxi, míní odpůrci
Australská vláda podpořila rozhodnutí tamější centrální banky nahradit na nové bankovce portrét královny Alžběty II. designem ctícím národní kulturu a historii. Na budoucí pětidolarovce se tak místo portrétu krále Karla III. objeví motiv z historie původního obyvatelstva.

9:55
Počet domácností žijících bez finanční rezervy se ztrojnásobil, říká průzkum
Každý třetí Čech žije jen s minimální finanční rezervou, která mu nevystačí ani na měsíc, ukázal nový Index finančního zdraví, který zpracovala Česká spořitelna spolu se Sociologickým ústavem Akademie věd ČR a portálem Evropa v datech. Dvě třetiny českých domácností přitom byly v minulosti schopny si rezervu tvořit.

9:30
Paliva v Česku zdražila, benzin stojí nejvíc za téměř poslední dva měsíce
Pohonné hmoty v Česku za poslední týden zdražily. Průměrná cena benzinu stoupla o 84 haléřů na 37,83 koruny za litr, a je tak nejvyšší za posledních skoro osm týdnů. Nafta od minulé středy zdražila o 26 haléřů na 37,67 koruny za litr. Naposledy byl diesel dražší před téměř čtyřmi týdny.

9:00
Šéfové českých firem znejistěli. Děsí je inflace a vyšší mzdy, říká průzkum
Generální ředitelé tuzemských firem hledí do budoucnosti s obavami. Drtivá většina z nich očekává pokles ekonomiky, výrazný bude podle třiceti procent z nich. Největší vrásky jim dělá inflace nebo růst mzdových nákladů, vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti PwC.

0:00
Stát po kritice stopl dotace na precizní zemědělství ještě před startem
Miliardový program na plochy v precizním zemědělství letos stát nespustí. Po vlně kritiky od agrárních organizací ho ještě před vlastním spuštěním zastavil. Peníze místo toho dá do investic.

0:00
Test lyžařských středisek. I česká centra umějí být komfortní. A drahá
Suze a Paul jsou novináři, kteří ve svých reportážích učí čtenáře obdivovat přepych. Když v jedné z nich pátrali, jaké koníčky symbolizují skutečný luxus, psali o golfu, jezdectví a hraní póla, jachtingu i potápění, sbírání obrazů, známek či vína – a o lyžování. Skutečně!

19:01
Konec čekání. Stát pošle dodavatelům zálohu 8 miliard za stropy cen energií
Tuzemští dodavatelé energií dostanou v tomto týdnu první zálohu na kompenzace cenových stropů elektřiny a plynu. Dosud šel rozdíl mezi tržní cenou a stropem právě z jejich kapes. Stát dodavatelům dohromady pošle prostřednictvím Operátora trhu (OTE) 8,3 miliard korun, což je méně, než se očekávalo.

18:13
Zavedení systému zálohování vyjde na více než pět miliard, vyplývá z analýzy
Zavedení zálohového systému bude stát bezmála 5,2 miliardy korun. Dalších téměř 1,3 miliardy korun bude zapotřebí k zajištění provozu. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechal zpracovat Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR).


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora