inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

20:10
Uber čelí bojkotu, jeho ředitel označil vraždu novináře Chášukdžího za „chybu“
Výkonný ředitel Uberu Dara Khosrowshahi čelí kritice veřejnosti. Označil totiž vraždu novináře Džamála Chášukdžího za nedopatření. Podle uživatelů sociální sítě Twitter se tak snaží za každou cenu udržet dobré vztahy s předním akcionářem společnosti – saúdskoarabským investičním fondem.

19:22
Hodinky za 700 milionů. Pět minut stačilo v Ženevě na aukční rekord
V ženevské aukční síni Christie’s padla o víkendu rekordní suma za náramkové hodinky. Unikátní model švýcarského výrobce Patek Philippe se v rámci charitativní dražby prodal za 31 milionů švýcarských franků (přes 720 milionů Kč). Po pětiminutové přestřelce zájemců se tak stal nejdražším na světě.

17:52
Sázíme stromy a jsme uhlíkově neutrální, tvrdí moravský výrobce „parmazánů“
Jsme uhlíkově neutrální, hlásí výrobce moravského „parmazánu“. Skupina Brazzale, podnikající i v Česku tvrdí, že vykompenzovala emise ze všech svých aktivit vysázením 1,5 milionu stromů. „Pokud zítra ráno naše skupina skončí, světové klima se zhorší,“ říká s nadsázkou šéf rodinného klanu Roberto Brazzale.

16:34
V mýtu je zapsána ani ne polovina aut, kolony na hranicích mohou mít až 40 km
Až čtyřicet kilometrů dlouhé kolony a desítky hodin čekání zřejmě potkají šoféry projíždějící začátkem prosince na Slovensko, do Německa, nebo do Polska. Hraniční přechody ucpou kamiony, jejichž šoféři budou na poslední chvíli shánět palubní jednotky nutné pro nový satelitní mýtný systém.

16:04
Robotický experiment Adidasu končí, Speedfactories se přesunou do Asie
Robotické továrny společnosti Adidas měly udržet výrobu části jejich bot v Evropě a v Americe. Teď však roboti budou následovat lidské pracovníky a přesunou se do Asie. Firma totiž chce snížit výrobní náklady. Robotické „rychlotovárny“ přitom stavěla proto, aby nemusela do Evropy a USA zboží složitě dovážet.

14:09
Burger King uvedl v Česku sendvič s rostlinným „masem“. Není pro vegetariány
Řetězec Burger King uvádí na český trh Rebel Whopper, burger s „masem“ čistě rostlinného původu. Novinka přistane na pultech více jak 2500 restaurací ve 24 zemích Evropy. Produkt je sice bezmasý, ale není primárně pro vegetariány. V restauracích rostlinný plátek totiž grilují na stejném grilu jako hovězí maso.

12:53
Elektrárnu Počerady převezme Tykačova Sev.en Energy v roce 2024
Hnědouhelná elektrárna Počerady bude téměř jistě mít od začátku roku 2024 nového majitele, skupinu Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Vyplývá to z vyjádření Martina Nováka, finančního ředitele současného majitele elektrárny, společnosti ČEZ. Na základě dříve podepsané smlouvy získá za elektrárnu ČEZ dvě miliardy korun.

12:09
Potraviny z území okupovaných Izraelem budou označovány, řekl soudní dvůr EU
Na potravinách pocházejících z území okupovaných Izraelem musí být uveden údaj o konkrétním místu jejich původu, včetně židovských osad. Rozhodl o tom soudní dvůr Evropské unie. Uvedl, že v opačném případě je informace o původu zboží klamavá. Evropská komise doporučila přesné označování produktů už před čtyřmi lety.

11:23
ČEZ a Eurohold podaly žaloby proti verdiktu bulharského antimonopolního úřadu
Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. V rozhovoru s ČTK to řekl finanční ředitel ČEZ Martin Novák.

10:48
Zisk ČEZ stále stoupá, za letošek zatím o polovinu. Firma chce růst dál
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za letošní první tři čtvrtletí meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Firma by zisk do konce roku ráda o několik navýšila miliard.

10:03
První blok Temelína opět funguje, turbína není poškozená. Riziko nehrozí
Energetici v jaderné elektrárně Temelín připojili první blok k přenosové soustavě. Odpojený byl kvůli chvění turbíny, které zřejmě zapříčinil pokles venkovních teplot, bezmála dva dny. Energetici vyloučili, že by byla turbína poškozená. Aktuálně je na 70 procentech výkonu, druhý blok funguje na plném.

9:26
Cla na auta z EU se opět nekonají. Trump je nejspíš plánuje znovu odložit
Americký prezident Donald Trump tento týden nejspíš oznámí, že o další půlrok odkládá rozhodnutí o zavedení dovozních cel na automobily a automobilové součástky vyrobené v Evropské unii. Vyplývá to z informací zahraničních médií. Rozhodnutí již dříve jednou odložil, a to v květnu.

5:00
Už pětina Čechů platí mobilem. Slouží i k výběru z bankomatu
Češi stále častěji vytahují při placení v obchodech místo plastové karty mobilní telefon. Podíl lidí, kteří ho jako platební prostředek používají, stoupl letos podle průzkumu České bankovní asociace na osmnáct procent z loňských osmi.

5:00
30 let energetiky. Podívejte se, jak se Česko zbavilo nejšpinavějších elektráren
Lesy umírající kvůli znečištění, nedýchatelný vzduch, smog. Severní Čechy se díky zásobám hnědého uhlí staly energetickým srdcem Československa – a tvrdě za to platily. Kouřící komíny byly před listopadem 1989 považovány za znak prosperity a fungujícího průmyslu. Po třiceti letech jsou „nejšpinavější“ elektrárenské bloky vypnuté, na hřebeny Krušných hor se vrátily lesy a v podhůří se při rekultivaci sázejí stromy a vznikají nová jezera. Podívejte se, jak se od sametové revoluce změnila energetika.

1:00
Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat
Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod – včetně modelových příkladů – jak postupovat, aby rodiče o peníze nepřišli, a naopak jich z navýšené částky 80 tisíc korun dostali co nejvíc.

19:07
Boeing 737 MAX se vrátí do provozu v lednu, předpokládá společnost
Americká společnost Boeing předpokládá, že se její letadla 737 MAX vrátí do komerčního provozu v lednu příštího roku. V prosinci by prý mohla obnovit dodávky těchto letadel svým zákazníkům. Provoz letadel 737 MAX byl letos v březnu přerušen po tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii.

17:24
Konec stratéga dopravní výstavby? Ministr prověřuje jeho efektivitu
Vedení dálnic, rozhodnutí o přesunu brněnského hlavního nádraží nebo vyhodnocení ekonomického smyslu stavby vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe. To jsou příklady hlavních rozhodnutí, která musela učinit takzvaná centrální komise ministerstva dopravy. Ministr dopravy Vladimír Kremlík ji však plánuje rozpustit.

15:54
Čínský „antivalentýn“ provází zběsilé utrácení, Alibaba hlásí rekordní tržby
Čínské e-shopy zažívají 11. listopadu jeden z nejvytíženějších dnů v roce. V zemi se totiž slaví protiklad Valentýna, jejž tradičně provázejí nákupy ve velkém. Singles Day, neboli svátek nezadaných, přinesl online gigantu Alibaba rekordní tržby. Společnost hlásí, že v pondělí již utržila v přepočtu přes 700 miliard Kč.

14:27
Plody brexitu. Britská ekonomika roste nejpomaleji za téměř deset let
Britská ekonomika roste nejpomaleji od roku 2010, hrubý domácí produkt se meziročně zvýšil o jedno procento. Na obchodních investicích a zpracovatelském průmyslu se podepsalo celosvětové zpomalení hospodářství a obavy z brexitu.

13:48
Potraviny zdraží o deset procent, varuje šéf obchodů CBA před novelou
Zdražit potraviny zejména v menších obchodech může podle předsedy Družstva CBA Romana Mazáka chystaná novela zákona o významné tržní síle. Provozovatelé prodejen kvůli ní budou muset revidovat většinu dodavatelských smluv.

12:03
Češi si „pohoršili“ v žebříčku pijáků alkoholu. Předběhli je i Rakušané
Průměrný Čech vypije ročně 12,3 litru stoprocentního lihu, což ho řadí na čtvrté místo na světě. Vyplývá to z aktuálních údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Ve srovnání s její předchozí zprávou si Češi „pohoršili“ o dvě pozice.

10:55
V Temelíně museli odpojit první blok. Kvůli chvění turbíny
Jaderná elektrárna Temelín odpojila neplánovaně první blok. Příčinou je chvění turbíny, pravděpodobně kvůli kolísání venkovních teplot. Reaktor je na 30 procentech výkonu. Kdy blok znovu připojí k přenosové soustavě, nelze předjímat.

10:23
Booking v Česku potlačoval konkurenci, potvrdil úřad. Zaplatí 8 milionů
Hotelový rezervační portál Booking.com, který působí i v Česku, se nevyhne pokutě přes 8,3 milionů korun za útlak konkurence. Uzavíral s hoteliéry zakázané dohody, které zvýhodňovaly rezervace přes tento portál. Pokuta padla před rokem, firma však neuspěla s rozkladem.

10:11
Portál Booking.com zvýhodňoval sám sebe. Dostane pokutu 8,3 milionu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil portálu pro rezervaci ubytování Booking.com pokutu 8,3 milionu korun za uzavírání zakázaných dohod. Zajistily mu podle úřadu lepší ceny ubytování pro vlastní klienty v hotelech a dalších zařízeních nabízejících krátkodobé ubytování.

8:41
Večírek s DJ místo semináře. Kontroloři kritizují ministerstvo průmyslu
Čerpání peněz z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost vázlo, z technické pomoci hradilo ministerstvo průmyslu i obchodu i nezpůsobilé výdaje jako je zábavní program s dýdžejem, nebo pronájem klubu s cateringem. Upozornil na to Nejvyšší kontrolní úřad, který provedl prověrku.

5:00
Češi slyší na slevy, budeme je na ně lovit dál, říká šéf Zalanda
Internetový módní gigant Zalando nasadil v ČR plošné slevy, nestihl však odbavovat objednávky a svou kampaň musel zastavit. Na slevy nicméně hodlá lovit dál, protože Češi na ně zvláště dobře slyší. Vybočují i svými nákupními zvyky. „Hodně nakupují v době oběda. To se nikde jinde neděje,“ říká spoluzakladatel Zalanda a jeho šéf Robert Gentz.

1:00
Tichá skládková loupež. Firmy šetří na poplatcích a okrádají obce
Skládka je nejlevnější způsob, jak se zbavit odpadu. Některé firmy ho však zlevňují ještě víc. Nepřiznávají totiž skutečné druhy skládkovaného odpadu a okrádají tak obce o stovky milionů ročně.

0:00
KOMENTÁŘ: Euro je časovaná bomba, držme se od něj dál, říká ekonom Kovanda
Česká ekonomika se sice na úrovni jednotlivých firem eurizuje, ale přesvědčivých argumentů pro plošné přijetí jednotné evropské měny je poskrovnu. Zavedení eura by nepomohlo ani zahraničním investicím, ani zahraničnímu obchodu, vysvětluje v komentáři ekonom Lukáš Kovanda.

17:30
Chyba v aplikaci vydělala finančníkům miliony, budou je však muset vrátit
Chyba v aukční aplikaci Robinhood umožnila finančníkům nakupovat akcie za půjčené peníze, které po nich nikdo nechtěl zpátky. Během několika hodin tak někteří vydělali miliony. Z nabytého bohatství se ale podle všeho dlouho radovat nebudou. Firma chybu po několika dnech opravila a peníze nejspíš bude chtít zpátky.

14:42
Patnáct minut běhu denně přinese globální ekonomice miliardy, tvrdí studie
Nová studie našla způsob, jak zvýšit hodnotu globální ekonomiky o minimálně sto miliard dolarů ročně. Doporučuje zaměstnavatelům, aby motivovali své zaměstnance více sportovat. K běžným fyzickým aktivitám například stačí přidat patnáct minut chůze či joggingu denně. Díky tomu budou zaměstnanci méně nemocní a prodlouží jim to život, samozřejmě i ten pracovní.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora