inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

16:43
Reklamní společnost JCDecaux napadá stát. Může požadovat miliardu korun
Reklamní gigant JCDecaux se sídlem ve Francii hrozí státu arbitráží ve výši 40 milionů eur (více než miliarda korun). Firma si nárokuje zmařenou investici z reklamních ploch, které Pražský dopravní podnik postoupil na základě tendru konkurenci. DPP se proti postupu firmy důrazně ohradil. Podle něj se snaží nátlakovým jednáním prosazovat své obchodní zájmy.

14:13
Koronavirus je pro firmy katastrofa i příležitost, říká Hospodářská komora
Možná preventivní a karanténní opatření kvůli novému koronaviru by pro českou ekonomiku byla větším problémem než případné dopady vyšší nemocnosti zaměstnanců firem, řekl ve středu mluvčí Hospodářské komory Miroslav Diro. Situace je však zároveň příležitostí pro české firmy z oblasti biotechnologií.

13:53
Zájezdy do míst s koronavirem i jízdenky do Itálie lze rušit bezplatně
Od smlouvy na zájezd do oblasti, kde se objevil nový koronavirus a jsou tam vyhlášena ochranná opatření, lze podle občanského zákoníku odstoupit bez storno poplatků. Smlouvu může zrušit i cestovní kancelář. Bezplatná storna začaly přijímat také České dráhy – na mezinárodních pokladnách mohou cestující vrátit jízdenky do Itálie.

13:40
Musíme růst, říká šéf firmy Mattoni. Stal se krajským podnikatelem roku
Podnikatelem roku v Karlovarském kraji se stal ředitel rodinné firmy Mattoni 1873 Alessandro Pasquale. Uspěl v soutěži EY Podnikatel roku 2019, do níž se přihlásilo 78 uchazečů, a stal se historicky prvním držitelem této ceny v Karlovarském kraji. „Doufám, že synové budou pokračovat v tradici firmy,“ řekl pro MF DNES.

13:38
Dotáhnout pozemky, pak se dostavba D11 zrychlit dá, přislíbil i ministr
Už i z úst ministra dopravy zazněl optimistický termín, kdy by se dálnice D11 mohla na východě Čech dotknout hranice s Polskem. Karel Havlíček na návštěvě v Královéhradeckém kraji prohlásil, že se tak může stát už v roce 2026, pokud se podaří vyřešit problémy s výkupem pozemků.

12:18
Již dvě letecké společnosti v reakci na koronavirus chystají úspory
Největší německé aerolinky Lufthansa v reakci na šíření nového koronaviru ohlásily úsporný program. Firma ve svém sdělení uvedla, že mimo jiné přestane nabírat nové zaměstnance a těm stávajícím nabízí neplacené volno. Škrty v obavách z dopadů koronaviru na své podnikání oznámila i nizozemská letecká společnost KLM.

11:55
Pošťáci si polepší. Zaměstnanci podniku dostanou od dubna tisícovku navíc
Česká pošta zvýší mzdy zaměstnancům od dubna v průměru o pět procent. Dostanou přidáno zhruba 1000 korun měsíčně. Nejvíce si polepší doručovatelé. Ve středu do uvedl šéf pošty Roman Knap.

11:26
První třída za cenu turistické. Novozélandské aerolinky zavedou postele
Letecká společnost Air New Zealand přišla s unikátním řešením pohodlí pasažérů během dálkových letů. Od příštího roku plánuje instalovat do svých letadel patrové postele, díky kterým bude možné cestovat vleže i v turistické třídě. Lůžka aerolinky doposud nabízely pouze v byznysové či první třídě.

11:06
Pobočka cestovky Thomas Cook není v úpadku, soud insolvenční návrh zamítl
Městský soud v Praze odmítl insolvenční návrh, který sama na sebe podala česká pobočka CK Thomas Cook. Firma podle soudu dostatečně nedoložila, že je skutečně v úpadku. Vyplývá to z usnesení uveřejněném v insolvenčním rejstříku. Společnost návrh na řešení svého předlužení vyhlášením konkurzu podala v minulém týdnu.

10:32
Za pobyt v karanténě přísluší stejné peníze jako na nemocenské
Nucený pobyt v karanténě na horách nebo u moře může na první pohled vypadat jako prodloužení dovolené v atraktivní destinaci. Vedle řady dalších komplikací je však nutné počítat i s tím, že na rozdíl od dovolené nebude čas v karanténě od zaměstnavatele nijak dobře zaplacený.

9:47
Je zbytečná, nebo narovná podmínky? Podnikatelé se v názoru na EET neshodnou
Poslední vlna EET, která začne v květnu, se bude týkat všech podnikatelů, kteří přijímají platby v hotovosti. Zatím se jich do evidence v Plzeňském kraji přihlásilo málo. Někteří si myslí, že elektronická evidence tržeb je zbytečná, protože stát má dost údajů na to, aby mohl kontrolovat finanční toky. Jiní věří, že se tím narovná konkurenční prostředí.

8:54
Nejmocnější muž Hollywoodu končí. Šéf Disney Bob Iger odstoupil
Robert Iger odstupuje s okamžitou platností z funkce výkonného ředitele americké mediální a filmové společnosti Walt Disney. Vystřídá ho šéf divize zábavních parků Bob Chapek. Firma to oznámila v noci z úterý na středu. Igera mnozí považují za nejmocnějšího muže v Hollywoodu, upozornil server BBC.

0:00
Opatření proti koronaviru odrazují turisty, letní zájezdy jsou v ohrožení
Statisíce neprodaných zájezdů a čeští turisté trávící dovolenou doma. To může být obrázek letošního léta, pokud se budou karanténní opatření v tradičních dovolenkových cílech českých turistů šířit i nadále stejným tempem jako v předchozích dnech.

0:00
Test termosek: Dobře fungují všechny, ale levné vyhrály
I když se letos zima jaksi zapomněla dostavit a poslala místo sebe jen nekvalitní náhražku, neznamená to, že by se vám na delší túře, případně na běžkách nehodil hrnek čaje. Ten spolu s balíčkem sušenek tvoří nezbytný turistický životabudič.

20:00
Tesco začalo prodávat náplasti pro tmavou pleť. Pozdě, reptají zákazníci
Nápad britského řetězce uvést na trh náplasti v různých odstínech pleti přichází poté, co se jeden z tweetů Afroameričana Dominiqua Apollona stal virálním. Apollon v příspěvku popisuje, jak poprvé použil náplast, která se shodovala s barvou jeho kůže. Na sociálních sítích se někteří zákazníci ptají, proč společnost podobný produkt nenabídla už dávno.

19:00
Americké energetické firmy ztrácí, akcie mají nejníže od Pearl Harboru
Investoři se odvracejí od amerického energetického sektoru. Cenné papíry tamních energetických firem zažívají nejhorší období za posledních 78 let, od japonského útoku na Pearl Harbor. Jen od začátku roku klesla hodnota o 15 procent. Může za to vysoká produkce i nízké ceny způsobené koronavirem.

18:00
Revolut za rok ztrojnásobil svou hodnotu, teď získal další půl miliardy
Londýnský startup Revolut v úterý od investorů získal 500 milionů dolarů. Fintech, jehož aplikaci od spuštění použilo 10 milionů lidí, tak potvrdil svou pozici jednoho z nejvýznamnějších fintechů na světě. Jeho hodnota se zvýšila na 5,5 miliardy. Za necelý rok tak firma svou hodnotu ztrojnásobila.

17:00
Hoteliéři se připravují na propad. Italové hromadně ruší cesty do Česka
Čeští hoteliéři začínají silně pociťovat šíření nákazy koronavirem COVID-19. Zákazníci z nového ohniska nákazy, Itálie, totiž hromadně ruší zájezdy. Cestovní kanceláře po hotelech navíc požadují kvůli takzvanému zásahu vyšší moci bezplatná storna. Podobnou situaci už hoteliéři zažili s turisty z Číny.

16:49
Mošnovu ubylo cestujících, letiště ale hlásí i nárůst nákladní dopravy
Méně cestujících, více letů, výrazný nárůst nákladní dopravy. Tak vypadají statistiky loňského roku na Letišti Leoše Janáčka.

16:36
Ministr dopravy odmítl ekology, dálnice D55 se může stavět příští rok
Dálnice D55 ze Starého Města do Moravského Písku má pravomocné stavební povolení. Ministr dopravy zamítl odvolání aktivistů z ekologického spolku Děti Země. Stavět se má za rok. Nová cesta uleví od dopravy Starému Městu, Kunovicím a dalším městům a obcím na Slovácku, přes něž dnes jezdí tisíce aut.

15:53
Amazon kvůli koronaviru ruší prohlídky pro veřejnost i pracovní cesty
Americký technologický gigant Amazon uzavřel evropské sklady, které dosud byly přístupné pro veřejnost. Jen za loňský rok je navštívilo přes 150 tisíc návštěvníků. Podle informací iDNES.cz firma navíc ruší zahraniční cesty svých zaměstnanců. Důvodem jsou obavy z nákazy koronavirem COVID-19.

14:56
Nedělní vichřice nadělala Lesům ČR škody za 100 milionů korun
Vichřice, která v neděli a v noci na pondělí zasáhla Českou republiku, nadělala na pozemcích státního podniku Lesy ČR škody asi za 100 milionů korun. Vítr poničil kolem 400 tisíc metrů krychlových dřeva, což představuje přibližně 400 tisíc stromů.

14:50
Boeing získal první letošní objednávku. Těžké časy však zatím nekončí
Japonský holding ANA, který sdružuje pětici tamních aerolinek, si pořídí letadla 787 Dreamliner od společnosti Boeing. Pro amerického výrobce, který bojuje s krizí uzemněných letadel 737 MAX, je to první letošní objednávka. V lednu Boeing poprvé za několik dekád nezískal žádnou zakázku, zatímco jeho hlavní konkurent, evropský Airbus, jich nasbíral 274.

14:00
Lidl v březnu zvýší platy, prodavačky v Česku si polepší o pětistovku
Lidl od března zvýší mzdy provozním zaměstnancům v Česku. Nástupní plat prodavaček či pokladních vzroste o více než 570 korun na 28 571 Kč měsíčně a po třech letech na 32 000 korun. V pražských prodejnách Lidlu jsou mzdy vyšší. Zvýšení platů v průměru o pět procent ohlásil také obchodní řetězec Penny Market.

12:39
Padělků českých bankovek ubývá, ČNB je hodnotí jako „méně zdařilé“
V Česku bylo loni zadrženo 1828 padělaných a pozměněných bankovek a mincí všech měn, meziročně o 14 procent méně. Počet zjištěných padělků klesl pátým rokem po sobě. Mírně se naopak zvýšil počet padělaných českých bankovek a mincí, a to o tři kusy na 1014. Na pětistupňové škále nebezpečnosti byly zadržené bankovky podle ČNB ohodnoceny stupněm 4, tedy jako „méně zdařilé“.

12:00
Test ekologických plen: životní prostředí zatěžují téměř stejně jako klasické
Rodičům slibují, že jsou ohleduplné vůči jemné dětské pokožce i přírodě vůkol, a přitom stejně funkční a komfortní jako obyčejné jednorázové plenky. Magazín Téma – testujeme se proto rozhodl otestovat dvanáct vzorků ekologicky šetrných plen a porovnat je s obyčejnými pamperskami. Které plenky vyhrály?

10:39
Koronavirus připraví aerolinky o miliardy, poprvé od krize ubude letů
COVID-19 nejspíš uspěje tam, kde se ekologickým aktivistům zatím nedaří. Podle prvotních odhadů by letos totiž letos mohl zájem lidí o letenky klesnout téměř o pět procent. Byl by to první propad od hospodářské krize z roku 2008. Aerolinky, především asijské, kvůli nákaze nejspíš přijdou o miliardy dolarů.

9:46
Německo balancuje na hraně recese. Ekonomika stagnuje, potvrdili statistici
Německá ekonomika stagnuje. Tamní statistický úřad ve své konečné zprávě potvrdil očekávání, že byl hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku stejný jako v předchozím kvartálu. Hlavní podíl na výsledku měl pokles německého vývozu.

0:00
Léky, roušky, potraviny. Kvůli koronaviru obmění stát rezervy
Namísto obřího rozprodeje zásob kovů čeká Správu státních hmotných rezerv velké nakupování. Vláda ustoupila od snahy zalepit díry v rozpočtu zhruba dvěma miliardami korun za hliník, měď nebo zinek. Nyní naopak plánuje pod tlakem šířící se koronavirové infekce utrácet za zdravotnický materiál a­ elektrocentrály.

0:00
Růže ze skleníku ztrácejí vůni. Chci jim ji vrátit, říká šlechtitel
Omamná vůně květin, obrovské skleníky a stovky hodin práce. I tak vypadá pozadí květinového průmyslu. Od zasazení semínka do země až po moment, kdy rostlina růže skončí ve váze, zákazníka ujde dlouhou cestu a projde rukama stovek zaměstnanců.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora