inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

0:00
Linku Praha–Brusel čeká nápor, musí se přepravit desetitisíce úředníků
Pátek 1. července je dnem, kdy se Česko ujme předsednictví v Radě Evropské unie. Kromě vrcholných politických návštěv sem od té doby budou směřovat spousty evropských úředníků a dalších členů delegací. Jenže na rozdíl od předchozího předsednictví pandemie osekala přímá letecká spojení mezi Prahou a „hlavním městem“ Unie na minimum.

0:00
Test rybích sendvičů: I oběd z benzinky může prospět vašemu zdraví
Tuňákový sendvič je podle amerického magazínu Taste „symbolem dělnického ducha Spojených států“. Dokázal totiž dokonale propojit tři potraviny, které jsou výsledkem průmyslové revoluce v kuchyni: konzervovaného tuňáka, krájený pšeničný chléb a majonézu.

21:44
Podvedení věřitelé EMTC ze Spolku Koruna požadují už přes 300 milionů
Do spolku poškozených dluhopisových věřitelů firem zkrachovalé skupiny EMTC podnikatele Tomáše Bárty se přihlásilo už více než 320 věřitelů, kteří již nárokují přes 300 milionů korun. Šance na uspokojení jejich pohledávek významně vzrostla poté, kdy Vrchní soud v Praze v polovině letošního května rozhodl, že Tomáš Bárta má nárok na desetiprocentní podíl firmy Bohemia Energy, který byl dříve oceněn na zhruba jednu miliardu korun.

19:39
Po schodišti na dvou kolech i v Maserati. Řím zpřísňuje koloběžkové regule
Po mnoha nehodách ve městě chtějí římské úřady zavést nová pravidla pro používání elektrických koloběžek. Mají se týkat například omezení jejich používání pouze plnoletými s průkazem totožnosti. V současné době je v italském hlavním městě k dispozici 14 500 koloběžek, které poskytuje sedm licencovaných společností.

19:00
KOMENTÁŘ: Je to správně? Guvernér ČNB Aleš Michl o konceptu silné koruny
Co by se muselo udělat, aby se otočil trend a koruna po letech začala posilovat? A jaké ponaučení si můžeme vzít z měnové politiky první republiky? „Přepnuli jsme z exportu a přílivu přímých zahraničních investic na spotřebu a dluhy. To je potřeba změnit, proto se hlásím k rašínovskému heslu „Pracovat a šetřit“, píše ve svém komentáři pro MF DNES člen bankovní rady a od července nový guvernér ČNB Aleš Michl.

18:35
Ceny průmyslových kovů prudce poklesly, měď je na šestnáctiměsíčním minimu
Ceny průmyslových kovů na světových trzích se minulý týden prudce zřítily. Například měď se v pátek na londýnské burze kovů propadla na šestnáctiměsíční minimum a dostala se na 8 122,50 dolaru (190 887 Kč) za tunu. Propad zaznamenaly také další kovy, a to od hliníku po zinek.

17:17
Kreml nalije 770 miliard rublů do rozvoje vlastního leteckého průmyslu
Ruská vláda plánuje investovat 770 miliard rublů (asi 337 miliard Kč) do leteckého průmyslu v Rusku, aby podpořila domácí výrobu letadel. Cílem je do roku 2030 zvýšit podíl letadel domácí výroby ve flotile ruských leteckých společností na 81 procent. V pondělí to uvedl místopředseda vlády Jurij Borisov.

16:26
Ve švýcarské Credit Suisse prali peníze bulharským pašerákům kokainu, řekl soud
Švýcarský federální trestní soud uznal švýcarskou banku Credit Suisse a její bývalou zaměstnankyni vinnými z nedostatečného postupu proti praní špinavých peněz. Bance vyměřil pokutu dva miliony švýcarských franků (v přepočtu téměř 50 milionů korun). Verdikt je výsledkem prvního švýcarského trestního procesu s některou z tamních velkých bank.

16:15
Ke krizi bylo našlápnuto, zákazy vývozu potravin drtí trhy dominovým efektem
Současná krize už ovlivnila pětinu světového obchodu s potravinami, což je dvojnásobek proti posledním větším problémům v roce 2008. Některé státy oznámily první omezení exportu už na konci loňského roku, což vedlo ke snižování světových zásob. K odstartování řetězové reakce ale vedla až únorová ruská invaze na Ukrajinu.

14:59
Polovina Čechů se cítí chudší než před rokem. Čekají, že bude hůř
Ekonomická nálada Čechů je v první polovině roku značně pesimistická. Index finanční situace domácností klesl v květnu na nejnižší hodnotu za posledních osm let. Ukazatel také zaznamenal největší meziroční propad od roku 1993. Veřejnost očekává pokračování zdražování, které nejvíce ohrožuje lidi s vysokými půjčkami. Zároveň mezi domácnostmi oslabuje schopnost tvořit úspory.

13:59
Idea zdanění energetik a bank dorazila do Česka, experti jsou skeptičtí
V Česku sílí volání po sektorové dani, která by odčerpala peníze od firem s vysokými zisky, hlavně od bank či energetických podniků. Minulý týden se pro ně vyslovil nastupující šéf Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl, podobné hlasy se vynořily i ve vládní koalici. Ekonomové jsou k podobným nápadům skeptičtí.

13:13
Pošta měla problémy s výpisy přes Czech POINT. Vnitro prověřuje důvod výpadku
Kontaktní místa veřejné správy Czech POINT nemohla v pondělí zhruba hodinu a půl vydávat výpisy z rejstříků, důvodem byl podle České pošty plošný technický výpadek. Czech Pointy spadají pod ministerstvo vnitra, jeho mluvčí Ondřej Krátoška řekl, že informace o výpadku prověřují. Web Czech Pointů problémy nehlásil.

13:08
Inflace a hrozba plynu na příděl začíná ohrožovat výrobu léků, varuje asociace
Případné omezení dodávek plynu může podle České asociace farmaceutických firem (ČAFF) ohrozit výrobu léků. Rizikem jsou i vysoké ceny surovin a energií. Zástupci asociace proto chtějí s ministerstvem průmyslu jednat o tom, aby výroba léků byla zařazena mezi strategické podniky a v případě omezení plynu jí nebyly dodávky kráceny.

12:13
Bankrot Ruska je spíš technická záležitost, dopady zatím nepocítí
Rusko je poprvé po více než sto letech ve stádiu platební neschopnosti. Jde o důsledek stále tvrdších sankcí ze strany západních zemí, kvůli kterým se uzavřely některé platební cesty ke splácení ruských závazků. Pro obyčejné Rusy, kteří bojují s dvojcifernou mírou inflace a velkým hospodářským poklesem, má však tato platební neschopnost zatím jen malý význam.

9:52
Rusko se ocitlo v platební neschopnosti. Je to fraška, peníze máme, zuří Moskva
Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Moskvě v neděli večer vypršela lhůta na zaplacení zhruba 100 milionů dolarů úroků ze zahraničních dluhopisů. Peníze má, ale Západ kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu neumožnil Ruský ministr financí Anton Siluanov situaci označil za frašku.

6:00
Čtyři koaliční strany by zavedly daň pro energetické firmy. Fiala je proti
Čtyři koaliční strany souhlasí se zavedením speciální daně pro energetické firmy, které vyrábějí elektřinu z uhlí a jádra. Piráti a hnutí STAN by měli návrh předložit na příštím jednání koaliční rady. Spíše skeptická je zatím pouze nejsilnější vládní strana ODS. Vyplývá to z vyjádření jednotlivých stran pro Českou televizi (ČT).

0:00
Mýto za každý kilometr? Může nahradit výpadek spotřební daně z benzinu a nafty
Nárůst elektroaut v řadě zemí míří k zavedení nových poplatků. Mluví se o tom i v Česku. Během následujících let bude muset stát vyřešit otázku, čím nahradí výpadek desítek miliard korun ze spotřební daně z benzinu a nafty.

0:00
Závod o čas na severním pobřeží. Polsko si klestí nové cesty pro plyn
Nad Evropou se vznášejí obavy, že Rusko brzy zavře kohoutky se zemním plynem. Unijní státy narychlo hledají způsoby, jak si obstarat náhradní dodávky důležitého zdroje energie. Polsko má v tomto ohledu výhodu. S odchodem od ruského plynu počítalo ještě před válkou. Avšak i tak bude dodávky z Ruska nahrazovat na poslední chvíli.

18:00
Češi budou léto trávit doma. Ukazují to prodeje vířivek i zmrzlinovačů
Část Čechů pravděpodobně počítá s tím, že i letošní léto prožijí doma na zahradě nebo na chalupě. Prodejci totiž sledují vysoký zájem o vířivky, bazény a výrobníky zmrzliny. Meziročně stoupla také poptávka po vybavení na piknik či kempování. Čas u vody chtějí Češi trávit aktivně, v poslední době na internetu vzrostl zájem o paddleboardy.

15:00
Mražené pizzy i levná káva. Inflace v USA změnila chování spotřebitelů
Stále rostoucí ceny mění po celém světě spotřebitelské návyky. Jinak tomu není ani ve Spojených státech, kde se snížily třeba odběry pohonných hmot. Američané na čerpacích stanicích méně nakupují drahou kávu a také většinu potravin. Zájem stoupl ale třeba o mražené pizzy.

14:28
Obchodní centra spustila letní výprodeje, kvůli inflaci čekají vyšší poptávku
Tuzemská obchodní centra spustila letní výprodeje. Většinou potrvají zhruba do poloviny srpna a výše slev bude postupně stoupat. Snížení cen by se nemělo lišit od předchozích let. Zájem o výprodeje OC očekávají ale vyšší než obvykle, a to především z důvodu rostoucí inflace a všeobecného zdražování.

14:13
Snížení spotřební daně z nafty může být natrvalo, připouští ministr Stanjura
Vláda zvažuje, že by snížení spotřební daně z nafty bylo trvalé. Rozhodnout o tom má do konce srpna. V pořadu Otázky Václava Moravce to prohlásil ministr financí a první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy jeho strana podpoří vládní úsporný tarif na energie.

11:00
Ve světě chybí přepravní kapacity. Staré lodě přesluhují a vydělávají
Narušení světového obchodu během koronavirové pandemie a nedostatek nových přepravních lodí vyhnal ceny kontejnerové přepravy na rekordní úroveň. Do provozu se nyní dostávají i staré lodě, které měly být podle původních plánů již sešrotovány. Nyní ale jejich vlastníci uzavírají dlouhodobé nájemní smlouvy, na kterých oproti pořizovací ceně silně profitují. To se ale propíše i do inflace.

10:03
Česko má nejvyšší výdělky ze zemí Visegrádu, Němci berou skoro třikrát víc
Průměrná mzda v Česku činí v přepočtu 1533 eur (37 499 Kč), což je nejvyšší hodnota ze zemí visegrádské čtyřky a meziroční růst je 12 procent. Nejvyšší průměrná mzda v celé střední a východní Evropě je v Německu, a to 4130 eur (101 025 Kč). Následuje Rakousko s 3818 eur (93 393 Kč).

9:00
Poptávka po cestování vzrostla, na nebe se tak vrací Airbus A380
Největší dopravní letoun světa byl v poslední době spíš na zemi než ve vzduchu. Kvůli pandemii a nízké poptávce po cestování totiž daly letecké společnosti přednost menším letadlům. Nyní však cestování znovu ožívá a Airbus A380 se tak vrací na nebe.

8:22
Rusko stojí na hraně platební neschopnosti. Západ mu blokuje platby
Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit, píšou Financial Times (FT).

0:00
V čem zdolávají horolezci osmitisícovky. Bundy šijí v Sušici s osobní zárukou
Globalizace někdy vytváří bizarní paradoxy. Třeba když se v šumavské Sušici sejdou technologie a materiály z celého světa, aby z nich vznikaly lokální produkty. O firmě High Point napsal magazín Víkend DNES.

19:00
Začíná poslední léto s kunou, příští turistická sezona bude v eurech
Chorvatsko se loučí se svou národní měnou kunou. Od prvního ledna ji nahradí euro. V pátek to schválil summit Evropské unie. V tuto chvíli ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že budou obyvatelé turistické země na Jadranu už nastávající sezonu počítat v evropské měně.

18:00
Inflace může zlikvidovat japonské diskonty, zdražit má až deset tisíc položek
Legenda japonského maloobchodu, prodejny 100Yen shop nabízející zboží za 100 jenů (17 korun), má existenční problémy. Obchody společnosti Daiso Industries, které téměř tři desetiletí odolávaly zdražení, musí přehodnotit svoji cenovou politiku. Slabá japonská měna zvyšuje náklady na dovoz zboží, což v kombinaci s rostoucími cenami energií vytváří smrtící mix.

15:00
Nenabízet Big Mac je velká škoda, míní ředitel ruského nástupce McDonald’s
Otevření padesáti ruských restaurací McDonald’s minulý víkend mělo velký úspěch a podle generálního ředitele se firma chystá otevřít dalších tisíc poboček po celé zemi. Zároveň však přiznal, že je náročné nahradit některé suroviny a dodavatele. Navíc bude obtížné najít nástupce ikonického burgeru Big Mac či zmrzliny McFlurry.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora