inforychle.cz

  Svátek má , zítra
  nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku 
  

         ekonomika          zpravodajství >>   sport >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

8:08
V Česku startuje Apple Pay, čeká se nová vlna zájmu o mobilní placení
Čeští zákazníci mohou od úterý využít novou platební metodu pomocí telefonů iPhone či dalších zařízení od společnosti Apple. Mobilním zařízením zaplatí klienti šestice tuzemských bank, jedné platební aplikace a stravenkové společnosti. Služba Apple Pay vstupuje do Česka více než rok po konkurenčním Google.

5:00
Huawei si ohlídáme, tvrdí Britové. Bourají americkou snahu o bojkot firmy
Těžké časy čínské společnosti Huawei zatím nekončí, ale svitla jí naděje. Využívání technologií telekomunikačního gigantu s sebou podle britského Národního střediska kybernetické bezpečnosti nese „zvládnutelné“ riziko. Britové se tak poprvé postavili v případu Huawei proti USA, podle nichž firma představuje bezpečnostní hrozbu.

1:00
Špína i mrtví ptáci. Inspekce loni zavřela 178 restaurací a obchodů
Pokud něco jíte, dejte si pauzu. Pohled do loni uzavřených restaurací a podniků, které pracují s potravinami, je hororovou podívanou. Stopku dostalo 178 z nich. Pokrmy pro hosty se připravovaly v kuchyních s letitými nánosy špíny a některé sklady připomínaly spíš hřbitov hlodavců a hmyzu.

16:44
Tesco dokončilo prodej domu My v Praze, chystá se rekonstrukce
Tesco prodalo svou další nemovitost. V rámci dlouhodobých plánů na rozprodej části svého majetku dokončilo prodej obchodního domu v centru Prahy, dříve známého jako Máj, do rukou developera Amádeus Real. Nový majitel chystá rekonstrukci kulturní památky.

16:31
Aerolinky upravují rezervační systémy. Přidávají nové možnosti při volbě pohlaví
Cestující, kteří se necítí ani jako muži ani jako ženy, si u amerických leteckých společností budou moci vybrat z více možností při volbě pohlaví. Aerolinky chtějí, aby se pasažéři cítili dobře, bez ohledu na to, jak sami sebe identifikují.

15:44
Oko za oko. Zvažovaná cla na automobily do USA Brusel tvrdě potrestá
Americká administrativa má na stole další možná cla, tentokrát vůči evropským automobilkám a subdodavatelům dílů. Pokud by se rozhodla k jejich zavedení, Brusel odpoví na obchodní válku stejně radikálně. To však podle ekonomů může dál poškodit evropské země včetně Česka.

14:50
Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem zůstane zatím stovka
Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde se zpozdila rekonstrukce, zatím zůstane pro auta rychlost snížená na 100 kilometrů v hodině. Řekl to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Důvodem je stav starého betonového povrchu, který je deset dvanáct let za svou technickou životností.

11:23
Česku hrozí arbitráž za převzetí OKD, podle exvlastníka šlo o znárodnění
Britská společnosti Jenner & Block, která je likvidátorem společnosti New World Resources (NWR), označila státní převzetí černouhelných dolů OKD za znárodnění a hrozí Česku arbitráží. Stát převzal doly loni prostřednictvím své společnosti Prisko. Akcionáře tím prý poškodil o stovky milionů eur.

11:11
Rádio Penny hraje hudbu, aby lidé víc nakupovali. Tajně i pro zaměstnance
Přesně před třemi lety, 18. února 2016, začalo vysílat Rádio Penny live. Svého času šlo o jedinou českou stanici, která hraje jen pro zákazníky v supermarketech a podporuje je v nakupování. Do všech českých Penny Marketů rádio vysílá z Vídně.

10:35
Soud zamítl stížnost firmy proti pokutě za koninu v mletém hovězím mase
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost potravinářské společnosti Bidfood Czech Republic, která dostala pokutu 600 tisíc korun za nedeklarovanou koninu v předsmažených hovězích burgerech. Odebrala ji od jiného dodavatele, přesto ji Státní veterinární správa pokutovala jako firmu, která klamavě označený výrobek dále distribuovala.

10:32
Ostraha Dukovan neměla pistole, hlídala tam i neschválená firma
Státní úřad pro jadernou bezpečnost zjistil, že čtyři členové ostrahy dukovanské elektrárny neměli pistole. Provoz navíc střežila i jiná než schválená firma. Ostrahu teď přebere společnost, jež je zase bezpečnostním rizikem pro stát.

9:33
Objem daňových nedoplatků klesá, berňák z nich loni vymohl dvě pětiny
Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Celkový objem daňových nedoplatků od roku 2014 setrvale klesá. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.

5:00
Uniknout pokutě? V Praze stačí neplatit, úředníci totiž nestíhají
Pražským řidičům projde daleko více přestupků bez postihu, než je tomu jinde. Alespoň si to myslí ministerstvo dopravy, které kvůli tomu navrhlo úředníkům magistrátu vyřizování dopravních přestupků odejmout a přesunout je na bedra jednotlivých městských částí.

1:00
Potravinové peklo 2018. Plesnivé salámy i chléb s kusem dřeva
Přes 100 milionů korun rozdala loni Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na pokutách za hříšné potraviny, ale i provozovny. Přinášíme přehled toho nejhoršího, co vás mohlo v obchodech potkat. Evergreenem už jsou plesnivé uzeniny nebo doslazovaný med. Objevil se i burčák „řízlý“ 67 procenty vody nebo falšované olivové oleje.

16:51
Ryanair chystá „lítačku“ pro věrné klienty. Chce za ni 5 000 korun
Irská aerolinka Ryanair se přidává do řady dopravců, kteří nabízí svým zákazníkům věrnostní programy. Spouští totiž tzv. Ryanair Choice. Ročně členství v tomto programu stojí 199 eur (asi 5 116 korun, a obsahuje podobné výhody, jako pokud si cestující k běžné letence připlatí tzv. Ryanair Plus.

11:39
Dopravní zácpy stojí americkou ekonomiku jako dva státní rozpočty ČR
Kvůli ucpaným silnicím byla loňská produktivita práce Američanů o 87 miliard dolarů (téměř 2 biliony korun) nižší. To je téměř dvakrát tolik, kolik stál v roce 2018 provoz českého státu. Nejhorší je situace v hlavním městě Washington a také v Bostonu a Chicagu. Praha je ve světovém žebříčku na 46. místě.

6:00
Hotely bojují proti obchodníkům s lidmi, školí na to své zaměstnance
Do boje s novodobým otroctvím a obchodem s lidmi se zapojují hotelové řetězce. Přibližně půl milionu zaměstnanců dokončilo dvouletý program, během něhož se učili rozpoznávat indikátory, které nelegální činnosti nasvědčují. Podle odborníků jsou právě hotely a motely nabízející soukromí a anonymitu místem, které obchodníci využívají.

17:30
Pražský hotel vydával české hovězí za australské, steak za 650 korun
Hotel Holiday Inn sídlící na pražském Pankráci lhal svým zákazníkům o skutečném původu podávaného hovězího masa. O skutečnosti informovala v sobotu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Provozovatel hotelu již informaci v jídelním lístku upravil.

16:41
Dítě se o mě nestará, stěžuje si u soudu otec. Chce po něm výživné
Bangladéšský důchodce využil místního zákona o vyživovací povinnosti dětí vůči rodičům. Podobné povinnosti mají potomci i v dalších asijských státech. Pokud se tu děti o své rodiče nestarají, mohou skončit i ve vězení. Se stárnutím populace bude tento problém ještě palčivější.

10:35
Dopady boje s hazardem: obce přišly o 1,1 miliardy na daních z automatů
I když stát vybírá na dani z hazardu rok od roku více, mnoha obcím tyto příjmy klesly. Mohou za to zejména přísnější pravidla pro provozování „beden“ a také skutečnost, že čím dál víc obcí výherní automaty na svém území vyhláškou zakazuje nebo omezuje.

6:00
Konec kšeftů. Stát se rozhodl, že si dálnice bude opravovat sám
Během následujících deseti let postupně zmizí z dálnic sypače a pluhy soukromých firem. Stát se totiž rozhodl, že jejich práci zastane zcela sám a nové mnohamilionové kontrakty už nebude uzavírat. Novinka se týká sítě bývalých rychlostních silnic. Kromě zimní údržby se státní silničáři zaměří na havarijní opravy výtluků a svodidel nebo sečení travních porostů.

19:43
PŘEHLEDNĚ: Oblíbené, ale nerentabilní letadlo. Na to Airbus A380 doplatil
Ve čtvrtek oznámila společnost Airbus konec výroby letadla s označením A380. Tento obr, který brázdí světové nebe od roku 2005, si za tu dobu mezi cestujícími získal značnou oblibu. Aerolinky však mají na jeho používaní jiný názor. Proč tedy muselo „superjumbo“ skončit?

17:30
Neplatič Amazon. Druhý rok v řadě nebude platit federální daň z příjmu
Část Američanů se zájmem čekala na to, kolika místná bude federální daň, kterou zaplatí technologický gigant Amazon. Ta nakonec má číslice tři – 0,00 dolaru. Firma nejbohatšího muže světa totiž dostala daňovou slevu téměř 130 milionů dolarů. Amazon přitom letos zvýšil své zisky na dvojnásobek.

16:00
Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii
Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu státnímu projektu na vysokorychlostní železnici z Los Angeles do San Franciska. Trump chce po Kalifornii, aby z projektu, který označuje za zelenou katastrofu, vrátila 3,5 miliardy dolarů.

13:39
Brusel podezřívá Saúdy z praní špinavých peněz a financování terorismu
Evropská komise zařadila Saúdskou Arábii na černou listinu 23 států, u nichž vidí vyšší riziko praní špinavých peněz nebo financování terorismu. Nyní záleží na Evropském parlamentu, zda seznam schválí. Má na to jeden měsíc.

12:41
Konec polského úředníka. Kvůli závadnému hovězímu ho ministr odvolal
Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski údajně v souvislosti s aférou kolem prodeje masa z nemocných krav odvolal úředníka odpovědného za bezpečnost potravin živočišného původu. V pátek o tom informovala televize TVN24.

12:08
„Velký bratr“ začne v květnu elektronicky sledovat pohyb cigaret na území EU
Brzy na bedra tabákových firem v Evropské unii dolehne nová povinnost. Musejí elektronicky sledovat pohyb svého zboží. Po zaváděcím období začne platit nařízení Evropské komise, které se týká cigaret a cigaretového tabáku. V platnost vejde 20. května 2019. Systém má omezit černý trh s tabákovými výrobky.

12:00
Ukážeme vám cestu, říká šéf Googlu. A slibuje, že soukromí uživatelů pohlídá
Společnost Google v mnoha oblastech určuje směr, kterým se začne hýbat Země. „Technologie se dál rozvíjejí v oblastech jako umělá inteligence a strojové učení. Ve střední a východní Evropě vidíme příležitosti, které souvisejí s digitální transformací,“ říká v exkluzivním a vůbec prvním rozhovoru pro česká média šéf Googlu Sundar Pichai.

10:12
Česká ekonomika loni zbrzdila o třetinu, letos takový propad nenastane
České hospodářství letos podřadilo o několik stupňů. Hrubý domácí produkt klesl na 3 procenta z předloňských 4,5 procenta. Výrazně rychleji ke konci roku rostlo Maďarsko i Polsko. Letos česká ekonomika dál zpomalí, ale už ne tak razantně.

9:22
Křetínský dokončil koupi francouzských časopisů včetně Elle
Miliardář Daniel Křetínský prostřednictvím své mediální skupiny Czech Media Invest (CMI) dokončil nákup časopisů francouzské společnosti Lagardére včetně licence na módní magazín Elle pro Francii. Investice dosahuje 52 milionů eur, tedy 1,34 miliardy korun. Oznámil to člen představenstva CMI Daniel Častvaj. Skupina Lagardére ale dále zůstává vlastníkem mezinárodní značky Elle.


         e-mail      založit nový e-mail
 
 

        posílej sms zdarma

Vodafone SMS brána  T mobile  Telefónica 02 SMS brána ICQ
        může se hodit

Aukro Jízdní řády Slovníky
Banky Letenky SMS brána
Firmy Mapy Software
acebook Počasí TV program
Hry Rádia YouTube
            počasí                                   více o počasí >>

Meteoradar
        TV program                            více programů >>


        kurzy měn      kurzovní lístek ČNB   více kurzů >>

změna euro
změna americký dolar
změna britská libra
zmina švýcarský frank
změna australský dolar
změna kanadský dolar

         hry online                              více her online >>

 Ultimate Raceway Island minigolf Farm Frenzy 2 Jewel Quest

Copyright © 2009, inforychle.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

inforychle.cz - Vaše silná stránka | Úvod | Volná místa| Kontakt | Reklama | Partneři | Technická podpora