nastavit jako domovskou stránku inforychle.cz jako domovskou stránku

sport            zpravodajství >>   ekonomika >>   společnost >>   techniky >>   zdraví, krása >>

9:40
Triumf za čtyřicet vteřin. McGregor se do klece vrátil ve velkém stylu
Elitní MMA bojovník Conor McGregor z Irska se vrátil do oktagonu ve velkém stylu. V Las Vegas v sobotu porazil Donalda Cerrona z USA už v prvním kole, rozhodčí zápas ukončil po 40 sekundách.

9:09
Velkolepý obrat Chicaga, důležitým košem přispěl i Satoranský
Basketbalisté Chicaga předvedli v NBA další velký obrat. Na konci třetí čtvrtiny prohrávali doma s Clevelandem o 19 bodů, ale nakonec vyhráli 118:116. Český reprezentant Tomáš Satoranský přispěl k vítězství Bulls důležitým košem dvě minuty před koncem, celkem nasbíral šest bodů, dva doskoky a osm asistencí. Hlavní hvězdou byl Zach LaVine, který dal 21 ze svých 42 bodů v poslední čtvrtině.

8:59
Běžkařská alchymie. Jak servismani připravují lyže závodníkům
Téměř celý prostor malé buňky českého servisního týmu vyplňují podstavce na lyže, desítky dalších závodních i testovacích dřívek stojí opřené o stěny. V šuplících pak na svou příležitost číhají ampulky s vosky, prášky a dalšími vychytávkami, které mají běžcům na lyžích pomoci k optimálním výkonům.

7:22
Basketbalové Utkání hvězd ozdobí šest hrdinů, kteří šokovali svět
Ústeckou halu Slunety v neděli rozzáří basketbalové Utkání hvězd NBL. Už potřetí za posledních pět let. A tentokrát půjde o skutečné hvězdy, neboť šest hráčů se podílelo na senzačním šestém místě české reprezentace na zářijovém mistrovství světa.

7:17
Kubalík v NHL dvakrát skóroval, Vrána završil velký obrat
Útočník Dominik Kubalík se podepsal v sobotním utkání NHL dvěma góly a asistencí pod výhru Chicaga 6:2 v Torontu a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Plzeňský rodák zaokrouhlil počet vstřelených branek v sezoně na dvacet a tabulku střelců mezi nováčky vede o čtyři zásahy. Jakub Vrána rozhodl na ledě New Yorku Islanders o vítězství Washingtonu, který ve třetí třetině otočil z 1:4 na konečných 6:4.

6:59
Havel: Bohemka byla správný krok, ale jsem rád, že jsem zpátky
Aktuální sezonu v Plzni sice začal, jenže po neúspěšném boji o evropské poháry se fotbalový obránce Milan Havel hned zkraje září přesunul na hostování do pražských Bohemians 1905, kde odehrál jedenáct prvoligových zápasů. Teď je zpět ve Viktorii a nového trenéra Adriána Guľu touží přesvědčit, že si místo v týmu českého vicemistra zaslouží.

5:59
Udržet běžeckou formu po celou zimu? Složité, ale jde to, ví biatlonisté
Jako na houpačce je to s běžeckými časy Markéty Davidové v novém roce. Zatímco v prosinci patřila mezi nejrychlejší biatlonistky Světového poháru, nyní střídá dobré výkony s horšími. Ve sprintu v Ruhpoldingu měla 24. čas, v páteční štafetě už opět patřila k nejrychlejším. Dá se udržet vysoká výkonnost po celou sezonu? A dá se během ní ještě běh vylepšit?

0:00
Ve jménu olympiády! Čínská ofenziva před hrami v Pekingu nezná hranice
Chvíli stojí na střelnici a pozorují své svěřence při práci s malorážkou. Pak nazují lyže a jedou komandovat skvadru sportovců v rudých dresech na trať. Ole Einar Björndalen a Darja Domračevová. Manželé, legendy, spása čínského biatlonu.

0:00
Pryč z komunismu. Pendloval po NHL, pak málem ochrnul, teď válí v Česku
Jeho životní pouť je snad ještě působivější než to, co od Nového roku předvádí na českých zimácích. Wojtek Wolski se narodil v Polsku. Už jako malý ale s rodiči prchl do Toronta, kde z něj vyrostl špičkový hokejista. Hrál v NHL, kde vyzkoušel šest klubů. Vyhrál Kontinentální ligu, ale v Rusku také málem ochrnul.

23:05
Real Madrid porazil Sevillu, brankáře Vaclíka dvakrát překonal Casemiro
Fotbalisté Realu Madrid porazili doma ve 20. kole španělské ligy Sevillu 2:1 a poskočili do čela tabulky. Brankáře Tomáše Vaclíka dvakrát překonal Casemiro.

22:52
Lazio nasázelo Sampdorii pět gólů a je třetí tři body za Juventusem
Fotbalisté Lazia Řím porazili ve 20. kole italské ligy 5:1 Sampdorii Janov, za kterou odehrál první poločas český záložník Jakub Jankto. Třikrát skóroval kanonýr Ciro Immobile. Díky jedenácté výhře za sebou ztrácí Lazio na třetím místě tabulky bod na druhý Inter Milán a tři body na vedoucí Juventus Turín.

22:24
Házenkáři prohráli také s Běloruskem, ve skupině zůstávají na nule
Čeští házenkáři nemají už ani teoretickou šanci postoupit do semifinále mistrovství Evropy. Ve Vídní prohráli také druhý duel hlavní skupiny, po páteční porážce od Španělska nestačili na Bělorusko, jemuž podlehli 25:28. Definitivní razítko na konec postupových šancí dala večerní výhra Chorvatů nad Německem.

22:08
Curney pomohl hattrickem k výhře florbalistů Mladé Boleslavi
Florbalisté Mladé Boleslavi i díky hattricku Jiřího Curneyho zdolali ve 21. kole superligy Českou Lípu vysoko 8:0 a svůj náskok v čele tabulky před druhými Vítkovicemi navýšili už na 12 bodů. Úřadující mistr zdolal Otrokovice 5:4 až v prodloužení díky obratu ze stavu 2:4.

21:38
Ústecký kapitán Houška rozhodl v prodloužení derby s Děčínem
I druhé severočeské derby v sezoně přineslo bitvu s vítězným koncem pro Ústí nad Labem, které vyhrálo v Děčíně 82:81 po prodloužení. Před nedělním Utkáním hvězd NHL uspěly i další týmy z popředí tabulky. Vedoucí Nymburk přehrál Hradec Králové 102:65, druhá Opava porazila poslední Brno 83:68 a třetí Svitavy si poradily se čtvrtými Pardubicemi 80:74.

20:48
Manchester City si dal vlastní gól, s Crystal Palace jen remizoval
Fotbalisté Manchesteru City remizovali doma v 23. kole anglické ligy s Crystal Palace 2:2 a na první Liverpool ztrácejí 13 bodů. "Reds" navíc sehráli o dva zápasy méně. O výhru připravil obhájce titulu vlastní gól Fernandinha v 90. minutě.

20:46
Budějovičtí volejbalisté prohráli pětisetovou bitvu s Brnem
Volejbalisté Českých Budějovic ztratili v 15. kole extraligy body po domácí prohře 2:3 s Brnem a v tabulce propadli na třetí místo za Liberec. Ten vyhrál hladce 3:0 nad Kladnem, které ztratilo třetí zápas za sebou. Na vedoucí Karlovarsko oba týmy ztrácejí devět bodů

20:41
Jihočeská jízda: Budějovice opět zdolaly Vsetín a vedou už o 30 bodů
Hokejisté Českých Budějovic věvodí orvní lize už s třicetibodovou převahou. Ve 13. kole nadstavby o pořadí v play off vyhráli ve Vsetíně 3:0 a a svůj obří náskok ještě navýšili. Na druhu pozici se posunul Chomutov díky domácí výhře nad Litoměřicemi 3:1 a přestihl jak Valachy, tak Přerov. ten padl na ledě Slavie 2:4.

20:38
Haaland při vítězném debutu za Dortmund třikrát překonal Koubka
Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland při svém soutěžním debutu za Dortmund třikrát překonal brankáře Tomáše Koubka a v 18. kole německé ligy tak výrazně přispěl k výhře fotbalistům Borussie k výhře 5:3 v Augsburgu. Další reprezentační gólman Jiří Pavlenka pomohl k vítězství Brém 1:0 v Düsseldorfu. Lídr z Lipska v sestavě s útočníkem Patrikem Schickem zdolal Union Berlín 3:1.

20:26
Takhle nemůžeme na mistrovství hrát, ulevil si kapitán házenkářů
Odnesl si cenu pro nejlepšího hráče utkání. Radost mu ale neudělala. Kapitán českých házenkářů Ondřej Zdráhala by ji s chutí vyměnil za dva body, které bralo Bělorusko. Stejně jako sedm svých branek. „Náš nejhorší zápas na turnaji,“ řekl vůdce mužstva natvrdo po frustrující porážce 25:28.

20:09
Favoritky nadělovaly. Snadné výhry slavily hráčky USK i Žabin
Basketbalistky USK navázaly v domácí soutěži na středeční rekordní výhru v Evropské lize nad tureckou Cukurovou (109:50) a ve 14. kole rozstřílely nováčka z Chomutova 129:37. Roli favoritek potvrdily i hráčky Žabin Brno, které doma porazily Trutnov 119:67.

20:05
Házenkářky Veselí rozstřílely Bánovce, Písek remizoval v Šaľe
Házenkářky Veselí nad Moravou deklasovaly v 17. kole interligy poslední Bánovce nad Bebravou 41:17. Cenný bod si ze Šaľy přivezly hráčky Písku po remíze 29:29.

19:57
Posila pro Zlín. Fotbalový klub získal španělského záložníka Martíneze
Zlín přivedl do týmu třetí zimní posilu. Prvoligové fotbalisty posílil španělský záložník Pedro Martínez. Třiadvacetiletý odchovanec Villarrealu přezdívaný Pedrito podepsal podle klubového webu s klubem smlouvu na dva a půl roku.

19:57
Program a výsledky mistrovství Evropy házenkářů 2020
Poprvé v historii se o pořadatelství mistrovství Evropy házenkářů dělí tři země. Šampionát hostí od 9. do 26. ledna Švédsko, Rakousko a Norsko a jeho účastníky jsou také čeští reprezentanti, kteří se pokoušejí navázat na nečekané šesté místo z roku 2018.

19:55
Krčmář po štafetě: Měli jsme jiné vyhlídky, jedenácté místo mě mrzí
Na dvanáctém místě se ztrátou více než čtyř minut na čelo závodu přebíral českou štafetu na Světovém poháru v Rupholdingu Michal Krčmář. Daleko od stupňů vítězů, daleko od elitní šestky, kam se české kvarteto chtělo probojovat. „Nemělo by se to stávat, ale když jsem viděl, že jdeme na dvě trestná kola, hrozně mě to psychicky srazilo,“ popisoval pak 28letý biatlonista. Štafetu dovezl do cíle na 11. příčce.

19:48
Volejbalistky VK Brno dál drží dvoubodový náskok před Olomoucí
Volejbalistky VK Brno udržely v čele nejvyšší domácí soutěže dvoubodový náskok před mistrovskou Olomoucí. Oba favorizované týmy v zápasech 19. kola slavily hladkou třísetovou výhru. Brněnské Šelmy s pražským Olympe a olomoucké hráčky s předposledním Frýdkem-Místkem.

19:12
Koulař Staněk v Jablonci přehodil dvacet metrů o šest centimetrů
Koulař Tomáš Staněk vstoupil do halové sezony vítězstvím na tradičním mítinku Jablonecká hala, kde obhájil loňské prvenství výkonem 20,06 metru. Druhého Portugalce Tsanka Arnaudova předčil o tři centimetry.

18:50
Fotbalová příprava: zima 2020

18:20
Pardubicím v boji o záchranu pomůže Vondrka. Peníze na něj dal Dědek
Hokejisté Pardubic, kteří jsou na posledním místě extraligové tabulky, získali zvučnou posilu. Z Mladé Boleslavi přichází útočník Michal Vondrka. Finance na jeho výplatu poskytl podnikatel Petr Dědek, který chce do klubu majetkově vstoupit.

18:20
Hokejisté Zlína potvrdili formu. Poprvé v sezoně si poradili se Spartou
Hokejisté Zlína zdolali v dohrávce 37. kola extraligy nad Spartou 4:1 a vyhráli osmý z posledních deseti zápasů. Z prvního úspěchu proti Pražanům v sezoně se radovali na třetí pokus

17:53
Koudelka skončil v Titisee-Neustadtu třiadvacátý, vyhrál Kubacki
Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil ¨na 23. místě v závodě Světového poháru v německém Titisee-Neustadtu. Podruhé v sezoně slavil výhru Polák Dawid Kubacki.